Korsan Stil Yemek Odaları

4
317

Hafta sonu yaptığımız Eskişehir gezisi bizlere farklı ve sıra dışı yemek odası stilleri hakkında ilham verdi. Korsan stil yemek odası çiftlik evleri hatta normal daireler için de düşünülebilir. Sizler için derlediğimiz yurt dışında da örnekleri bulunan korsan stil yemek odası modellerine hep birlikte göz atalım isterseniz.

korsan-stil-yemek-odalari

Gemi stil masa iskeleti, oval masa tablası, sandalyeler, yelkenleri andıran aydınlatma ve hayvan figürlü aksesuarlardan oluşan korsan stil yemek odası. Konsol üst tablası ahşap tonlarında, dolap kısımları ise beyaz tercih edilerek dikkatler üst kısıma verilmiş. Konsol üzeri bir gemiyi andıran aksesuarlarla süslenmiş.

korsan-stil-yemek-odalari-1

Çiftlik eviniz için mutfağınızın bir kısmında bu tarz bir yemek alanı oluşturabilirsiniz. Bir ucu duvara monteli, bir ucu da halatla tavandan asılı yemek masası.

korsan-stil-yemek-odalari-2

Aksesuar koymak için üst kısımda duvara monte edilmiş bir raf yaptırabilirsiniz.

korsan-stil-yemek-odalari-3

Tabure olarak fıçılardan yararlanabilirsiniz.

korsan-stil-yemek-odalari-4

Aksesuar olarak ahşap duvarlarınıza halatlarla testiler asabilirsiniz.

korsan-stil-yemek-odalari-5

Yemek alanı için ayırdığınız alanda duvarlara gemi aksesuarları asabilirsiniz.

korsan-stil-yemek-odalari-6

Yemek odası aydınlatmasını fenerlerle yapabilirsiniz.

korsan-stil-yemek-odalari-7

Yine bir korsan gemisi şeklinde yemek masası ve sandalyeleri. Aslına bakarsanız illa çiftlik evi şart değil, önemli olan yemek odası için ayırdığınız alanının büyük olması. Bu stil yemek odaları Türkiye’de bulunmuyor. Fakat bir mobilyacıyla anlaşarak özel olarak yaptırabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Aslına bakarsanız tam bir Johny Deep hayranıyım ve bu içerik bana ilerde ki evim için aklıma harika bir yemek odası dekorasyon fikri getirdi

  2. Çok ilginç gerçekten. Ben evime yaptırmazdım sanırım, çok abartılı olurdu sadece yemek masamın böyle bir tasarımda olması. Belki çiftlik evim olsa dediğiniz şekilde bir tasarım olabilirdi ama onda bile tereddütteyim. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz