Küçük Balkon Dekorasyonu

4
1207

Küçük apartman dairelerinde yaşayanlar büyük balkonum yok diye üzülmesin. İsterseniz küçük balkonunuzu çok güzel dekore edebilirsiniz. Birazcık yaratıcılık ve hayal gücü ile aşırı kalabalık, düzensiz ve sizi rahatsız eden balkon görüntüsünden uzaklaşabilir, kendinizi rahat hissedebileceğiniz şirin küçük balkon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz tasarımları inceleyin ve eviniz için en güzel balkon dekorasyonunu oluşturun. İyi eğlenceler!

kucuk-balkon-dekorasyonuKüçük balkon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus küçük masa ve sandalyelerin tercih edilmesidir. Hatta katlanabilen masa ve sandalye modelleri tercih edilirse balkonunuzdaki alanı en verimli şekilde kullanmış olursunuz. Balkonunuzda ahşap zemine sahip değilseniz yerde kullanabileceğiniz en güzel halı renkli küçük bir kilimdir. Tabi ki balkon çiçekleriyle süslemeyi unutmayın.

kucuk-balkon-dekorasyonu-1Küçük balkonlara sahip arkadaşlara önerebileceğimiz bir güzel fikirde duvara monte edilebilen masa kullanmalarıdır. Balkonunuz bir masa alabilecek genişlikte bile değilse şekildeki gibi duvara monte edilebilen yemek masası tasarımlarını düşünebilirsiniz. Sandalye yerine tabure kullanabilir yemek sonrası tabureleri masa altına iterek daha ferah bir alan oluşturabilirsiniz. Balkon köşelerine saksıları ektiğiniz bitkileri koyarak sade ve doğal balkon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

kucuk-balkon-dekorasyonu-2Minik bir sehpa, renkli bir kilim, küçük katlamalı bir sandalye ve balkon çiçekleriyle küçük ama şirin bir balkon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Bu kadar küçük balkonlarda saksılar için en ideal yer balkon korkuluklarına takılan saksı taşıyıcıları. Balkonunuzda çiçekleri dekore etmede daha fazla alternatif fikir görmek isterseniz balkon çiçekleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

kucuk-balkon-dekorasyonu-3Eğer biraz bütçeniz varsa balkon zeminini ahşap kaplama yaptırabilirsiniz. Kesinlikle balkonunuzda daha sıcak bir ortam oluşturacaktır. Balkonda ahşap zemin kullanma sizi korkutmasın. Çünkü artık teknolojinin gelişmesiyle suya, soğuya sıcağa dayanıklı ahşap zemin kaplamaları mevcuttur. Balkonunuzun bir köşesinde ahşap sedir kullanabilir, üzerini renkli yastıklarla süsleyebilirsiniz. Küçük balkon dekorasyonunda mobilyalarda tercih edilmesini önerdiğimiz renk kesinlikle beyaz. Beyaz küçük alanları ferah göstermede kesinlikle birebir renk. Masa yerine kare küçük bir beyaz sehpa ve sandalyeler kullanabilirsiniz. Daha fazla oturma alanına ihtiyacınız varsa zemine renkli yer minderleri atabilirsiniz. Yine balkon korkuluklarını küçük saksılarla süsleyebilirsiniz.

kucuk-balkon-dekorasyonu-4Pembe yemek masası ve sandalyeler, renkli yastıklarla dekore edilmiş şirin balkon dekorasyonu. Balkonunuzu daha zengin göstermek istiyorsanız kesinlikle bitkilerden ilham alın. Masanızda balkon korkuluklarında balkon çiçeklerini kullanmayı ihmal etmeyin.

kucuk-balkon-dekorasyonu-5Saksılarınızı koymanız için düşünebileceğiniz bir başka alternatif fikir de portatif saksı taşıyıcıları. Tekerlekleri sayesinde hem balkon temizliğinde kolaylık sağlamakta hem de istediğiniz zaman yerini kolayca değiştirebilirsiniz.

kucuk-balkon-dekorasyonu-6“Benim balkonum hem kapalı hem de çok dar” diyorsanız şekildeki gibi bir balkon tasarımı düşünebilirsiniz. Bir sandalye, bir tabure, küçük bir masa bitkilerle süslenmiş balkon dekorasyonu. Balkon pervazını aksesuarlarınızı koymanız için kullanabilir, katlı raf sistemine saksılarınızı yerleştirebilirsiniz. Kapalı balkonlar için alternatif dekorasyon fikirleri görmek isterseniz cam balkon başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

kucuk-balkon-dekorasyonu-7Pembe kombinasyonlardan sonra yüzümüzü birazda mavilere yeşillere döndürüyoruz. Mavi masa ve sandalyeler, saksılarla süslenmiş küçük balkon tasarımı.

kucuk-balkon-dekorasyonu-8Siyah beyaz bir kilim, beyaz bir sandalye, ahşap eski bir tabure ve üzeri kırmızı fener mumluk ile dekore edilmiş retro balkon dekorasyonu. Apartmanlar arasına sıkışmış balkonunuzda bitkilerinizi kullanarak kendiniz için ferah ve temiz bir alan oluşturabilirsiniz.

kucuk-balkon-dekorasyonu-9Balkonunuzda ailenizle arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz güzel bir alan dizayn edebilirsiniz. Küçük dikdörtgen balkonunuzda L ahşap bank kullanabilir, beyaz minderler ve renkli yastıklarla ferah ve konforlu bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Dilerseniz balkonunuza renkli şirin bir kilim atabilir, balkonunuzun her yerini saksılara ektiğiniz bitkilerle süsleyebilirsiniz.

kucuk-balkon-dekorasyonu-10Bakın yine bir kapalı ve dar balkon dekorasyonu. Ne kadar dar olursa olsun balkonunuz, kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir ortam oluşturmanıza engel değil. Umarım yazımızda hoşunuza giden ve işinizi gören balkon tasarımlarına yer vermişizdir. Keyifli ve güzel hafta sonları diliyorum herkese.

4 YORUMLAR

  1. Merhaba Aylin Hanım benimde balkonum küçücük bu yüzden kullanmaktan çekiniyorduk. Yazınız bana güzel fikirler verdi teşekkürler.

  2. Küçük alanlarda alanı ne kadar etkili kullansak kar vallahi. Çok güzel önerileriniz var. Benim de mutfak balkonum oldukça küçük, sizden esin alarak birkaç dekorasyon geliştireceğim ben de sanırım. Teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz