Küçük Balkonlar İçin Dekorasyon Örnekleri

2
1473

Bazı evlerde gerçekten küçük balkonlar var. Bu da, balkon keyfi yapmayı bir hayli zorlaştırıyor. Ancak en küçük alanları değerlendirmenin bile ne kadar önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Küçük balkonlar da onlardan biri. Balkonunuz ne kadar küçük olursa olsun, doğru dokunuşlar ile balkonunuzu bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Bu yazımızda, herkes kendi balkonu için ilginç fikirler bulabilir. Hem küçük boyutta bir balkonun maliyeti de fazla olmaz.

Siz de balkon dekorasyonu için bu fikirleri gözden geçirmekten çekinmeyin. Bundan böyle balkonunuzu, konfor sağlayan ve romantik bir akşam yemeği için uygun bir yer haline gelebilecek alanlardan birine dönüştürebilirsiniz. Bu seçeneklerle ilgilenmiyorsanız da balkonunuzu; küçük bir ev ofisine ya da küçük, sevimli bir bahçeye dönüştürebilirsiniz. Bu fikirler ile balkonunuz çok geniş olmasa da, işlevsel ve rahat olabileceğini öğrenebilirsiniz. Küçük balkon dekorasyonu için evinizde uygulamayı düşünmek isteyeceğiniz bazı fikirleri bu yazımızda listeledik…

1) Dikey Alanlar Kullanın 

Küçük bir balkonda yerden tasarruf etmek istiyorsanız, rafları asmak için balkon duvarlarını kullanmak size yer kazandırır. Katlanır tabloları kullanmayı düşünebilirsiniz.

2) Basit Tutun 

Küçük bir balkon, bir sürü mobilyaya ihtiyaç duymaz. Burada fonksiyonel ürünler kullanabilirsiniz. Örneğin rahat bir divan, altında çok sayıda saklama alanı sağlayabilir.

3) Size Özel Alan Yaratın

Balkonunuza perde eklemeyi unutmayın. Küçük balkon dekorasyonu için de detaylar önemlidir. Balkonunuz gündüz saatlerinde çok ışık alıyorsa, gerekirse sizi güneş ışığından koruyacak şık ve konforlu perdelere ihtiyacınız olacak.

4) Rahatlama Alanı 

Balkonunuz her şeyden önce rahatlayabileceğiniz bir alan olmalı. Küçük bir balkonda bile bir hamak kullanılabilir. Balkonunuzun boyutlarına uygun bir hamak için, IKEA’da ya da Bauhaus gibi yapı marketleri ziyaret edebilirsiniz.

5) Katlanır Mobilyalar

Katlanır masa gibi kullanmadığınızda katlayıp kaldırabileceğiniz balkon mobilyaları, balkonda size kolayca yerden tasarruf ettirecek.

6) Parlak Renkler Kullanın 

Balkona parlak renkler eklemek, balkonunuzun daha yaşanabilir hale gelmesine yardımcı olabilir. Renk olarak turuncu, yeşil, pembe, sarı gibi renklerin canlı ve parlak tonlarını tercih edebilir, balkondaki yeşil bitkileri ve soft renkli balkon minderlerini renkli tonlarla tamamlayabilirsiniz.

7) Bitkileri Doğru Yerde Kullanın 

Bir balkon çiçeksiz olur mu? Küçük balkon dekorasyonu için yerden tasarruf sağlayan bir çözüm için, korkuluk saksılarını kullanabilirsiniz. Bu tip saksılar oldukça ekonomiktir. Farklı boyut ve renklerde saksıları, renkli bitki ve çiçekler ile süsleyerek, balkonunuzda her mevsim yaz havası yaşatabilirsiniz.

8) Aydınlatma 

Küçük boylarda farklı aydınlatma seçenekleri kullanmak, balkonunuzu romantik bir alana dönüştürmenize yardımcı olacak. Bunun için mumlardan, apliklerden, şamdanlar kullanabilirsiniz.

9) IKEA Mobilyaları 

Bize sorarsanız Ikea, küçük alanlarda kullanılan mobilyaların üretimi konusunda oldukça başarılı. Hem ekonomik hem de yerden tasarruf sağlayan mobilya seçenekleri sunan Ikea’nın mobilyaları küçük bir balkona çekicilik katacak. Örneğin ince, uzun bir bank, katlanır sandalyeler, merdiven raflar, küçük balkon dekorasyonu için IKEA’dan alabileceğiniz mobilya ve aksesuarlardan yalnızca birkaçı…

2 YORUMLAR

  1. Ah siz bir harikasınız. 1 numara o kadar güzel olmuş ki, hayran kaldım. Birçok çiçeğim var ve artık sığmıyorlardı demirlere. Duvarlara ne güne duruyor değil mi ama 😀 Kesinlikle değerlendireceğim bunu çok teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz