Küçük Balkonlar İçin Saksı Fikirleri

10
4423

En sevdiği bitkiler ve çiçeklerle dekore edilmiş bir balkonda oturmak eminim herkesin hoşuna gider. Geniş balkonları olanlar rahatlıkla istediği saksılarla balkonlarını süsleyebilir. Fakat küçük ve dar balkona sahip olanlar alanın saksılarla daha fazla küçüleceğini düşündüğü için dekorasyonda kullanmaktan çekinirler. Elbette küçük balkonları saksılar iyice daraltacaktır. Fakat yerden tasarruf etmenizi sağlayan balkon dekorasyon fikirleriyle bu problemi kolaylıkla aşabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin birlikte inceleyelim.

Dekorasyon İçin Korkuluklar Güzel Bir Fikir

Saksıları yere koymak yerine kumaş balkon saksı askılarını kullanarak korkuluklara asabilirsiniz. Hatta birbirinden farklı renklerde saksı askıları tercih ederek renkli bir balkon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Bence bütün bahar renklerini bir arada kullanarak bahara güzel bir merhaba diyebilirsiniz.

Kumaş yerine şekildeki gibi demir saksı askıları da kullanabilirsiniz. Demir askılar tercih edeceksiniz renkli saksılar tercih etmeye çalışın. Çünkü balkon demek bahar demek yaz demek. Yani cıvıl cıvıl bir dekorasyon olmalı bence. Bu yüzden renkli saksılardan ilham alın derim.

Klasik balkon dekorasyonu sevenlerdenseniz o zaman sizin için önerimiz ferforje balkon saksı askısı kullanmanız. İçine ise beyaz saksılar koyarak kullanabilirsiniz.

Asma Saksılar Kullanabilirsiniz

Saksıları korkuluklara asmak dışında asma saksı kullanarak tavana da asabilirsiniz. Nasıl durur diyorsanız bence şahane 🙂

Piyasa da birbirinden farklı asma saksılar mevcut. Bunlardan zevkinize en uygununu seçerek çiçeklerle süslediğiniz küçük ama sevimli bir balkon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Sepet asma saksılar kullanmak istemiyorsanız şekildeki gibi porselen asma saksılarda mevcut. Bunları tercih edebilirsiniz.

Saksılar İçin Balkonda Küçük Raflar

Korkuluk ve asma saksılar dışında başka pratik bir fikirde balkonda saksılarınız için kullanacağınız küçük raflar. Balkonunuzun bir köşesinde şekildeki gibi raflar kullanarak renkli saksılarınızı burada dekore edebilirsiniz.

Saksıları Duvara Asabilirsiniz

Duvara asılabilen saksılar kullanmak küçük balkonları pratik ve fonksiyonel bir tarzda dekore edebileceğiniz bir başka yoldur. Balkon zeminlerinde ahşap kaplama varsa duvarda hasır saksılar kullanarak uyumlu bir balkon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Yada birbirinden farklı renklerde duvara asılabilen saksılar tercih ederek cıvıl cıvıl bir balkon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Gördüğünüz üzere küçük balkon dekorasyonu sandığınız kadar zor değil. Sadece birazcık kafa yormak gerekiyor geresi teferruat.

Yaratıcılığınızı Kullanın

Küçük balkonum var diye üzülmek yerine biraz da yaratıcılığınızı kullanın. Örneğin eski bir kapıyı şekildeki gibi balkonda saksı asmak için kullanabilirsiniz. Balkonlarınız için daha fazla yaratıcı fikirler görmek isterseniz balkon dekorasyonu kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilir, görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

10 YORUMLAR

  1. Çok güzel fikirler peçetelik için girdim sitenize bayıldım bende geri dönüşümlerle evimi dekore edenlerdenim eksiklerimizi sizin fakirlerinizle tamamlıyoruz teşekkürler Aylin hanım

  2. Saksıları asmak iyi fikirmiş. Çiçekleri çok seviyorum ama sığmıyorlar artık. Özellikle yazın içeride durmasını da sevmiyorum, o yüzden ben de asacağım galiba duvara. Çok teşekkür ederim fikirleriniz için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz