Küçük Banyo Depolama Fikirleri

2
816
Küçük banyo depolama çözümleri

Küçük bir banyonuz mu var? İyi haber, küçük banyolar için de depolama çözümlerinin olmasıdır. Bu çözümler, ev dekorasyon dergilerindeki genel görüntülerden biraz daha yaratıcı olabilirler, tabi bu, banyonuzun onlardan daha benzersiz olacağı anlamına geliyor. Küçük bir banyonun nasıl düzenli olacağı hakkında düşünürken, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Tüm alanın avantajlarından mı yararlanacaksınız? Duvarlarda raflar mı yoksa askılar mı kullanacaksınız? Peki, daha verimli bir şeyler de yapabilir misiniz? Örneğin havlularınızı katlamak yerine onları sarmaya ne dersiniz? Havluları çocuklarınız da kullanacak mı?

Akıllı raflar ve askılar evdeki diğer bireyler tarafından yok sayılırsa, bunları kullanmak anlamsızdır. Küçük banyonuz için düşünmeniz gereken çok fazla şey varsa, endişelenmeyin. Küçük banyo depolama fikirleri konusuna gelince, temizlik için tekrar banyoya girdiğinizde, havluları ve banyo malzemelerini düzenli tutmanın birçok yolu var. Küçük banyo düzenlemeleri, daha verimli alanlar yaratmak için çok işinize yarayacak.

Sepet Kullanın 

Hemen herkes, sepetlerin mükemmel bir depolama alanı oluşturduğu konusunda hemfikir. Farklı boyut ve şekillerde kullanacağınız hasır sepetler, oldukça dayanıklıdır. Banyonun duvarına bir duş perdesi borusu asın ve hasır sepetleri kanca ile bu borulara takın. Böylece hem pratik hem de şık bir küçük banyo düzenlemesi elde etmiş olacaksınız.

Kapı Üstlerini Değerlendirin 

Küçük banyo düzenlemeleri yapılırken, kapıların üzerindeki alan genellikle gözden atlanır. Buraya bir raf eklemek; tuvalet kağıtları ya da banyoda nadiren kullanılan malzemeleri saklamak için ekstra alan sağlar.

Banyoda Hiyerarşi 

Banyoda kullanışlı dekorasyon fikirleri arasında, merdiven rafları da yer alıyor. Merdiven rafları sadece dekoratif bir görünüm yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda havlu ve çarşafları depolamak için de kullanılıyor. Raflarda sıralı sepetler, banyo dekorasyonuna modern bir rustik cazibe katarken, her birinin temiz ve güvende olmasını da sağlıyor.

Kapı Arkası 

Küçük banyo dekorasyon çözümleri arasında kapı arkaları da yer alıyor. Küçük bir banyonuz varsa, banyo havularını saklamak için yeterli bir çekmeceye sahip olamazsınız. Banyoda düzenli bir görünüm yaratmak için, kapı arkalarını değerlendirebilirsiniz. Banyo kapısının arkasına vakumlu çubuklar asarak, günlük havluları burada tutabilirsiniz.

Köşeleri Değerlendirin

Küçük bir banyonuz varsa, köşeleri değerlendirmeyi deneyin. Köşedeki duvara monte edeceğiniz sepetleri, havluları saklamak için kullanabilirsiniz. Birleştirilmiş bir görünüm yaratmak için, farklı ebat ve şekillerde sepetler kullanın.

Elektronik Eşya Depolama 

Küçük banyo düzenlemeleri yaparken, banyoda kullandığınız elektronik eşyaları da atlamayın. Saç düzleştirici, maşa gibi güzellik aletlerini depolamak için banyoda yer bulmak zor olabilir. Tezgahın üzerinde durmaları dağınık bir görünüm yaratır. Onun yerine, banyo dolaplarından birinin kapağına metal dosya kutusu asın ve elektronik banyo eşyalarını sarıp bu kutulardan saklayın.

Kendin Yap Raf Çözümleri 

Küçük banyolarda, bakım ürünlerini ve makyaj malzemelerini depolamak çoğu zaman zorlayıcı olabilir. Küçük banyo dekorasyon fikirleri arasında, kendin yap raf çözümleri de yer alıyor. Dilerseniz hazır raflardan da satın alabilirsiniz. Bu rafları, banyo duvarlarına asarak, güzellik ürünlerini organize etmek için kullanabilirsiniz.

 

2 YORUMLAR

  1. Banyoda hiyerarşi fikrine çok güldüm, isim komik geldi sanırım. 😀 Ama merdiveni bu şekilde kullanmak baya mantıklı ve hoş gözüküyor. Seviyorum böyle fikirleri 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz