Küçük Ev Dekorasyonu Fikirleri

6
647

Stüdyo daire ya da çatı katında bir daireniz varsa, küçük mekanlarınız için iki farklı konsepti birleştirebilirsiniz. Küçük ev dekorasyonunda, metal malzemeleri ve ahşabı bir arada kullanmak, son dönemde oldukça popüler bir seçim.

İç mekan tasarımında oldukça yaygın olan bu uygulama ile metal, iç mekana sıcak bir görünüm katıyor. Bakır, pirinç, paslanmaz çelik malzemelerin kullanıldığı iç mekanlarda, hem sanat eserleri ve rustik tarzı, hem de modern tarzı bir arada kullanarak, mekana farklı dokular katabilirsiniz.

Endüstriyel dokunuşlar, küçük dairenize cazip bir kullanım sağlar. Sınırlı alanlarda rahat bir ortam yaratmak için siz de endüstriyel tasarımlardan yardım alabilirsiniz. Metal detaylar, iç mekan tasarımına modernliği yansıtıyor.

Oturma odanızda kullanacağınız chester kanepeler, küçük bir alanda da konfor unsurunu vurgular. Gösterişlidir ama küçük mekanlarda rahatsızlık yaratmaz. Küçük ev dekorasyonu için konforu arttıran bir diğer iç mekan tasarım tekniği de duvarlarda aynalar kullanmaktır. Farklı boyut ve şekillerde aynalar kullanarak, iç mekanda daha ferah bir görünüm yaratabilirsiniz. Ayrıca duvar dekorasyonunda fotoğraflar kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Duvar dekorasyonunu göz alıcı hale getirmek için, fotoğraflardan bir anı köşesi yaratabilirsiniz. Fotoğraflar ayrıca, arkadaşlarla otururken, sohbet konusu olmadığında, ortamdaki buzu kırmaya yardımcı olur.

Huş ağacı gibi ahşap detaylar, mekanı daha geniş göstermeye yardımcı olur. Stüdyo daireniz varsa ve salonla mutfağı aynı alanda paylaşmanız gerekiyorsa, ahşap ve beyazı bir arada kullanabilirsiniz. Mutfakta kullanacağınız parlak metal ürünler, ahşap zemin ile güzel bir kontrast oluştururken, çok hijyenik bir görünüm de sağlar. Paslanmaz çelik aletler, mutfağın atmosferine cazibe duygusu katar. Çelik mutfak eşyaları, tencere setleri, fırın gibi ek metal detaylar da kullanabilirsiniz.

Küçük ev dekorasyonunda, evin girişi de önemlidir. Antre dekorasyonu güzel bir ev, daha evin girişinde bir cazibe merkezi yaratmanızı sağlar. Barok çerçeveli bir ayna kullanarak, antrede daha geniş bir hava yaratabilirsiniz. Eviniz küçük olabilir, ancak sıkışık olmak zorunda değil. Sınırlı bir alanı zekice dekore ederek, çok hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Küçük evlerde yatak odası, dekoratif olmalı ama konfor seviyesini de korumalı. Bunu yaparken alanı büyütme detayını da atlamamak gerekiyor.

Tek odalı bir eviniz varsa, yatak odasında illüzyon yaratmak için akıllı çözümlerden yararlanabilirsiniz. Küçük ev dekorasyonu yaparken, daireye yatırım yapmaya değer detaylardan yardım alın. Çeşitli cila uygulamaları, evinize şıklık katacak. Küçük bir eviniz varsa ve evinize daha şık, daha özgün, daha konforlu bir görünüm katmak için, daha önce yapılmış özgün iç mekan tasarımlarından yardım alabilirsiniz. İşte akıllıca dizayn edilmiş birbirinden şık küçük ev dekorasyonu örnekleri…

6 YORUMLAR

  1. Sanırım küçük ev dekorasyonu örneklerinin ortak noktası L şeklinde mobilya ve tasarımlardan kaçınmak 🙂 Küçük bir mutfağım vardı le tipi mutfak tezgahı denedim hakikaten kötü durmuştu

  2. Küçük evleri düzenlemek belki biraz zor, yer sıkıntısı yaşanıyor illa ki ama ben çok beğeniyorum. Bir de böyle güzel döşenirse daha da hoş. Hani minnoş diye tabir edebileceğimiz türden evlere dönüşüyorlar 🙂

    • Küçük ev dekorasyonunda en önemli husus mobilyalar bence. Mobilyaları uygun seçerseniz küçükte olsa rahatlıkla dekore edebilirsiniz ve minnoş evler olur ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz