Küçük Mutfağınızı Kişiselleştirmenin 10 Yolu

2
656

Mutfağınız, dekore etmek için evinizde en zorlu yerse, yalnız değilsiniz. Eviniz büyük olsa bile, mutfaklar küçük kalabiliyor. Sizin de mutfağınız küçükse, mutfağınızı daha mutlu bir yer haline getirecek küçük bir mutfağa dönüştürmenin pek çok yolu vardır. Mutfağı yenilemek ve kişiselleştirmek için bu 10 ipucunu gözden geçirin ve mutfakta geçirdiğiniz zamanı bir an önce iyi değerlendirmeye başlayın.

1. Doğru Halı Seçimi

Evin diğer odalarında olduğu gibi, mutfağa canlılık katmanın basit bir yolu, mutfakta parlak renkte bir halı kullanmaktır. Mutfağınız için desenli bir kilim tercih edebilirsiniz. Küçük bir mutfağınız varsa ve mutfağı daha ferah göstermek için beyaz mutfak dolaplarınız varsa, renk katmak için renkli bir kilim her zaman işe yarar.

2. Renkli Mutfak Aletleri

Her mutfakta buzdolabı, ocak ve fırın vardır. Buna ek olarak tezgahın üzerine ekmek kızartma makinesi, mikrodalga fırın ve blender ekleyebilirsiniz. Mutfakta gerekli olan eşyalardan daha fazla yer kaplamayacak bir dekorasyon seçiminde, bu küçük ev aletlerini renkli versiyonları ile değiştirerek, küçük mutfağınızı kişiselleştirebilirsiniz.

3. Mutfak Duvarları

Karikatür ve çizimler, pek çok açıdan, özellikle de mutfak duvarları için kullanışlı olabilir. Mutfaktaki boş bir duvarı kara tahta ile kaplayıp, üzerine tebeşir ile yaratıcı çizimler yapabilir ya da akşam menüsünü evdekilerle bu tahta aracılığıyla paylaşabilirsiniz…

4. Mutfak Dolapları

Küçük bir mutfakta, dolaplarla kaplanmış bir alan olduğunda, bunları nasıl kişiselleştireceğinizi düşünmeniz gerekebilir. Üst mutfak dolaplarını güzel bir ışık renginde ve alt mutfak dolaplarını koyu renk tonlarında tercih etmeyi deneyebilirsiniz. Mutfağınızın bu dönüşümü sizi şaşırtacak.

5) Duvar Kağıtları

Tasarımcılar, çamaşır odası gibi küçük alanların, desenli duvar kağıtları için en iyi alanlardan biri olduğunu söylüyor. Küçük bir mutfağınız varsa, mutfağınız da duvar kağıtları için en iyi odalardan biri olacak!

6) Açık Raflar

Açık raflar, mutfaklarda hala kullanılan dekorasyon ürünlerinden biridir. Küçük bir mutfağınız varsa, üst mutfak dolaplarını açık raflarla değiştirerek, mutfağınızı daha büyük ve daha havalı gösterebilirsiniz.

7) Boyayın!

Mutfağınızda hiç sevmediğiniz renkler varsa, onları sevdiğiniz renklerle değiştirin. Mutfak dolapları, duvarlar, zemin, mutfak aletlerini boyayarak ya da kaplama kağıtları ile kaplayarak en sevdiğiniz renkleri kullanabilir ve küçük mutfağınızı aniden evdeki en sevdiğiniz mekana dönüştürebilirsiniz.

8) Doğru Aydınlatma

Mutfakta büyük pencereler her zaman doğal ışığı içerir taşır. Bazen bu etkiyi, suni aydınlatma ile yaratmanız gerekebilir. Karanlık bir mutfağınız olmasın. Mutfağınızı kişiselleştirmek ve alanı daha iyi aydınlatmanıza yardımcı olmak için güzel avize ve aydınlatma seçeneklerinden yardım alın.

9) Siyahın Gücü

Siyah, hangi odada olursa olsun, her zaman şık ve zamansızdır. Mutfak dolaplarınızı siyaha boyayarak, mutfağınızda bir İngiliz havası yaratabilirsiniz.

10) Renkli Seramikler

Mutfağınızı kişiselleştirmenin en iyi yollarından biri, tezgah arasında renkli seramikler ve kaplama ürünleri kullanmaktır. Mutfağa her girdiğinizde gülümsemenizi sağlayacak renk ve desenleri tercih edin.

2 YORUMLAR

  1. Öneriler çok güzel. Bazılarını şu an değiştirmem mümkün değil gibi, mesela mutfak dolapları fakat renk katmak her zaman işe yarar diye düşünüyorum ben de. O yüzden duvarlarımı boyamayı düşüneceğim sanırım 🙂

    • Mutfak dekorasyonunu yenilemenin en güzel yıllarından biri arka temayı değiştirmek ?. Hangi renge boyamayı düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz