Küçük Mutfak Dekorasyonu

2
823

Mutfaklar, kadınlar için adeta bir yaşam alanıdır. Sadece yemek yapılan bir yer olmayan ve ailecek sohbetlerin gerçekleştiği, yemeklerin yenildiği ve gerektiğinde misafir ağırlandığı bölümdür. Mutfak, bir kadın için hem dekoratif, hemde işlevsel olmalıdır. Bu iki özelliği de mutfağınızda istiyor ancak küçük olmasından rahatsızlık duyuyor, bir türlü neler yapacağınıza karar veremiyorsanız işte küçük mutfaklar için dekorasyon önerilerimiz;

beyazmutfakdekorasyonu

Beyaz renk her zaman mutfağın daha büyük ve geniş görünmesini sağlar. Aynı zamanda mutfağınızın daha aydınlık bir havaya sahip olmasını sağlar.

mutfakaydinlatma

Aydınlatma her alanda olduğu gibi mutfakta da önemlidir. Beyaz renkli mobilyalarınızın mutfağınızı geniş göstermesi için ışığın mobilyalara eşit miktarda gelmesi gerekmektedir.

kucukmutfakdekorasyonu

Küçük mutfakları daha kullanışlı ve işlevsel hale getirmek için duvarları iyi kullanmalısınız. Duvar rafları bunun için en ideal seçenektir. Duvara monte edilen rafları kullanarak aksesuar ve eşyaları sergileyebilirsiniz.

mutfakdekoru

Mutfakta yer vereceğiniz yemek masasının yine beyaz renk olmasına ve estetik, çok yer kaplamayan bir yapıya sahip olmasını sağlayın.

kucukmutfakdekoru

Mutfak için halı seçer iken dolapların rengi ile uyumlu olmasını sağlayın. Bu sayede görüntü kirliliği oluşmayacak, alan geniş görünecektir.

modernmutfakdekoru

Küçük mutfaklar için dolap seçenekleri de oldukça geniş. Üstte yer alan mutfak dekorasyonunda tercih edilen U şeklindeki dolap yapısı mutfağı oldukça kullanışlı bir hale getirmiş. Ankastre olarak hazırlanan mutfak tasarımında geniş dolaplar, bol gözler her işlemi kolayca yapmanızı sağlayacak.

 

2 YORUMLAR

  1. Ama bu mutfakların neresi küçüüük 🙁 Üzdünüz şimdi bunlara küçük diyerek, benim mutfağımı görmek istemezsiniz sanırım 😀 Daha daha küçük mutfak dekorasyonu ile ilgili de içerikleriniz mevcutsa görmek isterim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz