Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri

2
494

Küçük olan mutfağa sahip olmanız hiç sorun değil. Doğru mutfak eşyaları ile mutfağınızı daha güzel ve daha geniş bir hale getirebilirsiniz. Mutfağınızın şekli de gene mutfak dekorasyonu için çok önemlidir.
Peki, küçük olan mutfaklar için nasıl dekore fikirleri sunulabilir aşağıya bir bakalım.

Mutfak için iyi fikirler amacıyla ilk dokunulması gereken şey dolaplardır. Bir mutfakta hayatı kurtaran kurtarıcıdır dolaplar. Bunun için dolaplara gereken önemi vermek gerekmektedir. Peki, dolaplarda nasıl fikirler oluşturulabilir bir bakalım.

Son zamanlarda küçük mutfaklar için fazla alan kaplamasın diye dolapların içine çekmeceli raflar yerleştirilmiştir.

Bu raflar sayesinde istediğiniz her eşyanızı buraya koyabilir ve ayrıca daha fazla eşyanızı buranın içine koyabilirsiniz.

Ayrıca dolabınızın köşesinde eğer bir boşluk alan varsa gene buraya bir dolap yaptırıp eşyalarınızı buraya koyabilirsiniz.

Küçük mutfaklar için dekore amaçlı gene aydınlatma işlemi çok önemlidir. Bol ışık saçan avizelere tercih edilmeli ve ona göre dekore edilmelidir.

Bir mutfak için bütünlük çok önemlidir. Evin beyaz dolapları için duvarların beyaz olması hem mutfağı daha büyük gösterecek hem de mutfak için çok iyi bir boyama fikri olacaktır.

Mutfaklarda duvarlar çok büyük önem arz eder. Örneğin mutfağın duvarlarına monte edeceğiniz rafları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu rafların üstüne birbirinden farklı tarzda baharatlıklar koyabilirsiniz.

Mutfak için vazgeçilmez olan yemek masası da çok önemlidir. Yemek masasının katlanabilir olması küçük olan mutfaklar için çok önemlidir. Bu masalar hem daha az alan kapsar hem de daha kullanışlıdır.

2 YORUMLAR

  1. Böyle küçük mutfağa can kurban. Siz küçük mutfak görmemişsiniz 😀 Şaka bir yana çok güzel tasarımlar var ve insan görünce yapası geliyor. Ama işte ha deyince de değiştiremiyoruz maalesef. Artık seneye bir şeyler düşüneceğim mutfağımla ilgili.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz