Küçük Salon Nasıl Döşenir?

4
2361

Salon dekorasyonu, ev dekorasyonu içinde en çok önem verilen mekanlardan biri oldu. İster küçük salon olsun ister büyük salon olsun, doğru dekorasyon stili uygulanırsa hem çok konforlu hem de çok dekoratif bir salon elde edebilirsiniz. Özellikle küçük salon nasıl döşenir dediğinizi duyar gibiyim.
Küçük Salon Nasıl Döşenir? 1

Küçük salonlar son 10 yılda yapılan evlerde dikkat çekiyor. Zira oda sayısını çoğaltmak için artık salonları daha küçük inşa ediyorlar. Sizde benim gibi 2+1 evde oturuyorsanız ve oturma odası ile salonunuz tek oda ise bence bu odaya sadece salon olarak kullanın ve ona göre dekore edin. Ufak salon, doğru dekorasyon tarzını kullanırsınız gerçekten hem çok kullanışlı oluyor hem de çok dekoratif oluyor.

Küçük Salon Nasıl Döşenir? 2

Öncelikle küçük salonu tıka basa eşyalar, mobilyalar ile doldurmayın. Normalde salon tv ünitesi, yemek odası takımı ve salon koltukları ile oluşuyor. Ancak biz salonumuz küçük olduğu için bazı eşyalardan fedakarlık edeceğiz ve buna rağmen çok dekoratif bir salon elde edeceğiz.

Küçük Salon Nasıl Döşenir? 3

Öncelikle yemek odası takımı içinde bulunan vitrin konsolu iptal edin. Yemek odası takımı içinde sadece yemek masası, sandalyeleri, aynalı konsolu, tekli vitrini kalsın. Ben yemek odası takımı içinde yer alan ikili dolaplı büyük konsol vitrini iptal ettirdim ve böylece mekandan yer kazandım.

Küçük Salon Nasıl Döşenir? 4

Salona yemek takımının masası ve sandalyeleri de sığmayınca, onları mutfağa köşe takımı şeklinde koydum ve böylece ufak salonum daha da sadeleşti. Aynalı konsol ve tekli vitrin salon dekorasyonunu hareketlendirmeye yetti.

Küçük Salon Nasıl Döşenir? 5

Ardından yemek takımıyla aynı renklerde bir salon koltuk takımı ve yine aynı renklerde bir tv ünitesi ile salon dekorasyonu mobilyalarımı tamamladım. Salon pencereleri tek yönlü iki kanatlı pencere olduğu için ufak ebatlar simli bir stor perde ve iki yanına kadife fon perde yaptırdım.

Küçük Salon Nasıl Döşenir? 6

Salon halısı olarak da laminant parkeleri gösterecek boyutlarda ufak beyaz kadife bir halı seçtim. siyah beyaz servis sehpaları ile kombine ettiğim salon dekorasyonum hem sade hem de dekoratif bir görünüme kavuşmuş oldu.
Salon dekorasyonu her zaman kalabalık mobilyalar ile oluşturulmak zorunda değil. Zaten ufak olan salonu büyük ve sayıca fazla olan mobilyalar ile kullanılmaz hale getirmenin dekorasyon açısından hiç bir faydası yok. Hem zarif, hem gözü yormayan, hem konforlu ufak salon elde etmek için sadece doğru seçimler yapmanız yeterli.

4 YORUMLAR

  1. Sayenizde dekorasyonla ilgili bilgi sahibi oluyoruz. Çok güzel bir site yapmışsınız. Buradan hepinizin eline emeğine sağlık. Nacizane bir öneri, video anlatımları da koyarsanız daha iyi olabilir.

    • Video anlatımlar üzerine çok fazla talep geliyor. Video yazıdan daha zahmetli olduğu için ne yazık ki biraz zaman alıyor. Eskitme tekniği üzerine paylaşım hazırlıyoru. Hangi konular üzerine istiyorsanız yazarsanız bizlerde o yönde bir çalışma düzenleriz.

  2. Ay benim salonum çok geniş ve bomboş geliyor eşyalar olsa bile. Ben düzenleyemiyorum sanırım pek 🙁 Acaba bu konuda da fikirleriniz var mı, nasıl şeyler yapabilirim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz