Küçük Salonu Büyük Göstermenin Yolları

2
479

Küçük salonlar genelde büyük şehirlerde bulunmaktadır. Küçük salonlar sizler için sorun olmasın bunu doğru mobilya seçimi ile daha büyük hale getirebilirsiniz. Peki, bunun için hangi mobilya seçiminde bulunmalıyız ne gibi işlemlerle solonu daha büyük hale getirebiliriz.

İlk yapılması gereken adım doğru duvar kağıdıdır. Doğru duvar kağıdı ile eviniz daha geniş salonunuz daha büyük hale gelecektir. Duvar kağıdı seçerken yapmanız gereken sade desen ve ayrıca açık tonlarda renk seçiminde bulunmalısınız. Bunun için mobilyalarınız rengini de göz önünde bulundurunuz. Mobilya seçiminiz ise daha çok l model olsun. Mobilyalar daha sade ve renkleri de beyaz tonlarında olması çok önemlidir.

kucuk-salon-dekorasyonu

Salonlarda televizyon ünitesi çok yer kaplamaktadır. Bunun için yapmanız gereken küçük bir televizyon ünitesi seçmek olsun. Bu televizyon ünitesi hem evinizde az yer kaplayacak hem de salonunuzu daha geniş ve büyük gösterecektir.

Salonunuzun uygun bir yerine ayna asarak salonunuzu daha büyük gösterebileceksiniz. Küçük salonlar için ışık çok önemlidir. Küçük olan salonu ışık yardımı ile daha aydınlık ve daha ferah göstermiş olacaksınız.

Büyük avizeler yerine orta boy çok ışık saçan avizeler tercih ediniz. Salonunuzun duvarlarına raf olarak monte edeceğiniz tahtaların üstüne anılarınızı çerçeveletip buraya koyabilirsiniz.

Perde seçiminde ise abartılı perdeler yerine daha çok sade ve şık duracak olan perdeler tercih ediniz. Bu tür perdelere örnek olarak zebra perde modelleri iyi fikir olacaktır. Son olarak küçük olan salonunuzda çok aksesuar kullanmamaya çalışınız. Salonunuzu aksesuarlarla boğmayınız.

2 YORUMLAR

  1. Aaa ben de tam tersi duvar kağıdı evi boğar diye düşünüyordum. Demek ki tam tersi de olabiliyormuş. Seviyorum zaten duvar kağıdı kullanmayı, çok teşekkür ederim bu fikir için. Birkaç model bakacağım hemen 😀

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz