Küçük Yemek Odası Fikirleri

2
484

Yemek alanı için geniş bir alana sahip değilseniz küçük yemek odası fikirleri hoşunuza gidebilir. Küçük yemek odası tasarımlarında konsol, vitrin ve büfeye yer olmadığı için sadece yemek masası ve sandalyelerden oluşan modelleri sunacağız sizlere.

Yeşil Yemek Odası

kucuk-yemek-odasi-fikirleri

Yeşil sandalyeler, ahşap bank ve yemek masasından oluşan küçük yemek odası tasarımı. Yemek masanızda yeşil ve beyaz desenlerden oluşan bir runner kullanabilir ve sandalyelerde beyaz minderlere yer verebilirsiniz.

Banklı Yemek Masası

kucuk-yemek-odasi-fikirleri-1

Salon yada oturma odanızda bulunan pencerelerin önüne, ahşap yemek masası ve siyah deri puflar koyarak küçük bir yemek alanı yaratabilirsiniz. Duvara bir tablo asabilir yemek masanızı ise çiçeklerle hareketlendirebilirsiniz.

Modern Yemek Odası

kucuk-yemek-odasi-fikirleri-2

Salonunuz dar ise yemek masanızı duvara çapraz bir şekilde koyarak küçük yemek odası dekorasyonu elde edebilirsiniz. Yemek masasına çiçekler koyarak ve renkli bir aydınlatma tercih ederek yemek alanını canlandırabilirsiniz. Yemek masasının bulunduğu duvara tablolar asabilir ve yan duvara da büyük bir ayna asarak küçük yemek odasına ferah bir görünüm verebilirsiniz.

Çağdaş Yemek Odası

kucuk-yemek-odasi-fikirleri-3

Yemek alanı için ayırdığınız alanınız küçük ise yemek masası seçiminizi camdan yana  ve sandalyelerde ise açık renk kumaşları tercih edebilirsiniz. Duvar renginde de beyaz, fildişi gibi açık renkler tercih etmelisiniz. Aydınlatma ve aksesuarlarda sade ve küçük seçimler yapabilirsiniz.

Yuvarlak Masa Yemek Odası

kucuk-yemek-odasi-fikirleri-4

Yuvarlak siyah yemek masası ve beyaz sandalyelerden oluşan yemek odanızı şömine ile sıcak bir atmosfer ekleyebilirsiniz. Duvara ise büyük bir tablo asabilirsiniz.

Kırmızı Yemek Odası

kucuk-yemek-odasi-fikirleri-5

Kırmızı beyaz yemek masası, kırmızı gri sandalyeler ve beyaz şık bir çerçeveden oluşan ayna ile şirin küçük yemek odası dekorasyonu. Yemek takımlarında kırmızı seçimler yaparak uyum yakalayabilir ve şirin küçük bir vazo ile masanızı süsleyebilirsiniz.

Beyaz Mutfak ve Yemek Odası

kucuk-yemek-odasi-fikirleri-6

Yemek alanı için kullanabileceğiniz tek alanınız mutfak ise beyaz masa örtüsü takımı ile mutfak dolaplarıyla uyumu yakalayabilirsiniz. Mutfak dolapları renkli ise masa örtüsü yada sandalye kılıflarını o renklerde tercih ederek güzel bir kombin yapabilirsiniz. Renkli mutfak dolaplarında aynı renk masa örtüsü ve sandalye kılıflarından oluşan dekorasyon ortamı boğabilir. Bu yüzden masa örtüsü ve sandalye kılıflarında uyumlu farklı renkler tercih etmelisiniz. Örneğin, kırmızı mutfak dolaplarını kırmızı masa örtüsü ve beyaz sandalye kılıflarından oluşan bir takımla kombin yapabilirsiniz. Yemek alanı için ayrılan alanlarınızı bizimle paylaşabilir, farklı ve güzel yemek odası dekorasyonları elde edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz