Kullanışlı Yemek Odaları

6
1592

Kullanışlı yemek odası deyince benim aklıma hemen açılıp kapanabilen yemek masaları yada çekmeceli yemek masalarından oluşan yemek odaları gelmektedir. Yemek masasının açılıp kapanabilmesi alan ferahlığı açısından oldukça önemlidir. Sadece misafirleriniz geldiğinde büyük bir yemek masasına ihtiyaç duyuyorsanız kesinlikle açılıp kapanabilen yemek masası düşünmelisiniz. Böylelikle boş yere odanızda alan işgali yapmamış olursunuz.

Ahşap Açılabilen Yemek Masalı Yemek Odası

kullanisli-yemek-odalari

4-6 kişilik küçük bir aile için ideal büyüklükte yemek odası. Fakat misafirleriniz geldiğinde alan problemi yaşayabilirsiniz.

kullanisli-yemek-odalari-1

Fakat yemek masanız açılabilen bir yemek masası olduğu için neyse ki böyle bir problem yaşayamayacaksınız. Misafirleriniz gidince yemek masanızın kanatlarını kapatarak eski haline döndürebilirsiniz.

Modern Yemek Odası ve Açılabilen Yemek Masası

kullanisli-yemek-odalari-2

Basit modern yemek masası, siyah deri sandalyeler ve L koltuktan oluşan kullanışlı yemek odası.

kullanisli-yemek-odalari-3

Yemek masası açılmış haliyle huzurlarınızda 🙂 Bazı yemek masalarının açılabilen kanatları farklı renkte bulunmaktadır. Dilerseniz masanızda farklı renk kombinasyonlarına yer verebilirsiniz.

Çekmeceli Yemek Masası

kullanisli-yemek-odalari-4

Yemek masasında bulunan gizli çekmecelere çatal, bıçak takımlarınızı, servis takımlarını koyabilir, yemek zamanı oldukça pratik bir masa hazırlayabilirsiniz. Özellikle çalışan anneler için kullanışlı bir tasarım.

Küçük Yemek Odası

kullanisli-yemek-odalari-5

Zarif sandalyeler, ahşap açılabilen yemek masası ve renkli konsoldan oluşan yemek odası tasarımı.

kullanisli-yemek-odalari-6

Yemek masanız 4 kişilik iken açılabilen kanatları sayesinde fazladan iki kişiyi daha ağırlayabilirsiniz. İlave sandalyelerde yemek odanızı hareketlendirmek için konsolla aynı renk tonlarını kullanabilirsiniz.

Cam Yemek Masalı Yemek Odası

kullanisli-yemek-odalari-7

Yemek odanızda daha ferah ve aydınlık bir görüntü istiyorsanız cam tasarımlar tercih etmelisiniz.

kullanisli-yemek-odalari-8

Küçük bir halı, sarı deri sandalyeler, açılabilen cam yemek masası ve beyaz konsoldan oluşan yemek odası misafirleriniz geldiğinde sizi yarı yolda bırakmaz.

6 YORUMLAR

    • Tam anlamıyla böyle bir takımı Türkiye’de bulamayabilirsiniz. Bu yüzden kendiniz ayrı ayrı parçalar bulup takım yapmanız gerekiyor. Yada özel olarak bir mobilyacıya yaptırabilirsiniz.

  1. Açılır kapanır masalar hem yemek odasında hem de mutfakta çok işe yarıyor gerçekten. Ben de evimde bu tarz kullanıyorum ve çok memnunum. Misafiri çok olan ama evi küçük olana tavsiye ederim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz