Kullanışsız Alanlar İçin Çözüm Önerileri

4
289

Daha önce duymamış olabilirsiniz, ancak evinizde önemsiz gördüğünüz alanlar artık evin en havalı bölümleri! Eğri bölümler, dar köşeler, şömine rafları ya da giriş kapısının arkası gibi kullanışsız gördüğünüz alanları yenileyerek çok daha harika görünümlere kavuşturabilirsiniz. Bu yazımızda, evin kullanışsız alanları için çözüm önerileri bulabilirsiniz…

Kapı Arkası 

Evinizin kapısı her zaman açık değildir. O nedenle kapının arkasındaki duvarı; kısa bir konsol ya da çekmeceyle, büyük ve uzun bir aynayla düzenleyebilirsiniz. Kapının tamamen açıldığında aynaya çarpmasını engellemek için kapı stoperi satın alabilirsiniz.

Küçük Köşeler 

Bu evinizin her yerindeki köşe olabilir. Evin girişinde, antredeki köşe de olabilir, banyo kapısının yanındaki duvarın boşluğundaki köşe de… Bu köşeyi yenilemek için fener asabilir, dekoratif bir raf kullanabilir, renkli kitaplar yerleştirebilir, mumlarla süsleyebilirsiniz. Bu köşeleri değerlendirmek için daha farklı temalar da tercih edebilirsiniz. Denizcilik teması da iyi bir seçim olabilir. Mavi ve beyaz bir renk şeması, küçük köşeleri değerlendirmek ve o bölüme hoş bir hava katmak için uygun olacak.

Merdiven Altları 

Merdiven altları boş durmak ya da korkutucu olmak zorunda değil. Merdiven altlarını kiler ya da dolap olarak değerlendirebilirsiniz. Hatta biraz daha ileriye giderek, birkaç raf ve bank koyarak, kısa bir lambader de kullanarak merdiven altınızı kitap okuma köşesine dönüştürebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken, yalnızca o bölümün dağınık görünmesini engellemektir.

Kalorifer Üstleri 

Şömine dekorasyonu her zaman şık bir görünüm yaratır, ancak şömineniz yoksa da üzülmeyin. Bir kalorifer, görmezden geldiğiniz o eski şey olmak zorunda değil. Havalandırmalı, ahşap kaplama seçeneklerini değerlendirebilir, daha sonra da kaloriferlerin üzerini vazolar, tablo ve resimler ve dekoratif aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Güzel bir süsleme, kaloriferlerin üstü gibi gözden kaçan alanları değerlendirmenizi sağlar.

Kuytu Bölümler 

Evinizin herhangi bir köşesinde kuytu bir bölüm olabilir. İki duvar arasındaki o garip boşluğu değerlendirmeye ne dersiniz? Böyle bir bölüm, bir çalışma alanına dönüştürmek için mükemmel bir yerdir. Eğlenceli duvar kağıtları, o bölüme uygun boyutlarda küçük bir masa ve duvara monte vintage bir kitaplık ile evinizde yeni bir alan daha yaratabilirsiniz.

 

Mutfak Dolabı Üstleri 

Mutfak tezgahlarının üzeri ya da üst dolaplarının üstlerinin canlanmaya mı ihtiyacı var? Tezgahın ya da dolabın üzerindeki o boş alanları doğru değerlendirerek, evinizde fazladan depolama alanı yaratabilirsiniz.

Küçük Duvarlar

Evinizde, boş bir duvarı hoş bir köşeye dönüştürmek için karikatürler ya da sanat eserlerinden yardım alabilirsiniz. Yere konumlandırabileceğiniz sandık ve sepetler de ayakkabıları depolamak için bu bölümü organize edecek. Burada küçük bir şifonyer ya da dresuar kullanırsanız, bonuz olarak bir cam vazo ve içinde güzel bir demet şakayık tercih edebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Kalorifer üstünde ve merdiven atlında benim favori yöntemim kitaplarımı istiflemek üstelik bunu rengarenk bir sırayla yapınca dekoratif bir görüntü oluşturuyor. Yeni yöntemler için teşekkür ederim.

  2. Kaloriferlerin üstünü değerlendirmek çok iyiymiş, bomboş duruyorlar zaten. Dolap üstleri de aynı şekilde. Değerlendirilebilir aslında. Bununla ilgili daha ayrıntılı içerikleriniz de var mıdır ki? 🙂

    • Merhaba Selvi Hanım, kullanışsız alanlar için çözüm önerileri olarak sadece bu başlığımız var. Fakat yazılarımızın çoğunda bu tarz küçük tüyolar var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz