L Şeklinde Salon Dekorasyonu

2
936

L Şeklinde Salon Dekorasyonu
L koltuklarla yapılan salon dekorasyonu, bundan ortalama 25-30 yıl önce çok modaydı. Özellikle o zamanlar Almanya’dan kesin dönüş yapan gurbetçiler, evlerinin salon dekorasyonunu L koltuk modelleri ile dekore ederlerdi. Zira o dönem Almanya’dan tırlarla getirdikleri mobilyaların içinden en göze çarpan modeller bu L koltuk modelleri idi. 25-30 yıl sonra tekrar ev dekorasyonu içinde yerini alan L şeklinde salon dekorasyonu, hala çok şık ve hala çok konforlu.

Beyaz L Koltuk Takımı

Salon dekorasyonu yaparken alacağınız L koltuk modelinin rengine önem verin. Az kullanılan bir salon olacaksa beyaz l koltuk takımı alabilirsiniz. Zira beyaz çabuk kirlendiği için, sık kullanılan mekanlar için iyi bir seçim değil. Eskisi gibi öyle koltukların üzerine örtü örtme huyu çok demode olduğuna göre, hem şık hem de rahat bir beyaz l koltuk takımını tercih edebilirsiniz.
beyaz l koltuk

İkili L Koltuk Takımı

Bu tür L koltuklar tam bana göre. Zira normalde L koltuk tek parça oluyor ve odanın sanki bir tarafı boş kalıyor gibi geliyor bana. İnsanları yan yana, sıra sıra oturtmuş gibi hissetmek hoşunuza gitmiyorsa bu tür ikili L koltuk modelini alarak, hem dekoratif bir salon elde edebilirsiniz, hemde daha konforlu olur.

ikili l koltuk

Kırmızı L Koltuk Takımı

Salon dekorasyonunda spor tarzı seviyorsanız, kesinlik böyle bir kırmızı l koltuk takımı kullanabilirsiniz. Hem yazlık hem de kışlık kullanılsın diye özel bir kumaş ile yapılan bu l koltuk modelleri, spor bir salon dekorasyonu oluşturuyor.

kırmızı beyaz l koltuk

Kalpli L Koltuk

Klasik l koltuk modelleri içinde daha renkli bir tasarım istiyorsanız kenarları kalpli bu koltuk takımı, çiçekli yastıkları, kalpli yan minderleri ile tercih edilebilir.

L kırmızı koltuk

Sade Salon Dekorasyonu İçin L Koltuk Modelleri

Göz yormayan, sade bir salon dekorasyonu tercih ediyorsanız soft renklerle tasarlanmış bu sade l koltuk takımı düşünebilirsiniz.

l koltuklar

Siyah Beyaz L Koltuk Modelleri

Modası geçmeyen renklerin başı olan siyah beyaz, l koltuk modelleri içinde de en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

siyah beyaz l koltuk

2 YORUMLAR

  1. Sade olan oldukça şık. Sade şeyleri daha çok sevdiğimden sanırım. Renkleri de çok hoşuma gitti. L koltuk ben de seviyorum ve kullanıyorum. Büyük ve geniş olanlardan kullanıyorum çünkü L kullanınca oturma yeri azalıyor gibi düşünüyorum.

    • L şeklinde koltuklar aslında daha fazla kişinin oturmasına imkan sağlıyor ama yan yana oturmak bazı insanlari huzursuz edebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz