Masa Örtüsünde Kumaş Seçimi

2
2848

Masa Örtüsü Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Masa örtüsü seçimi, kullanılacak olan mekanın dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır. Örneğin mutfak masası için kullanacağınız masa örtüsü ile salon masası için kullanacağınız masa örtüsü farklı olmalıdır. Kısacası masa örtüsü seçimi yaparken mekana sağlayacağı uyuma dikkat etmelisiniz.

Masa Örtüsünde Kumaş Seçimi 1

Mutfak dekorasyonu için alacağınız masa örtüsü, kolay silinebilir ve leke tutmaz kumaş ile yapılmış olması lazım.

Masa Örtüsünde Kumaş Seçimi 1

Zira mutfakta yemek, çay, kahve lekeleri çok fazla olacağı için kullanacağınız masa örtüsü kesinlikle leke tutmaz bir masa örtüsü olmalı. Nemli bezle kolayca silebileceğiniz yapıda bir kumaş olursa sık sık yıkanması ve yıpranması gibi bir sorunda kalmaz.

Masa Örtüsünde Kumaş Seçimi 1

Önceden naylon yapıda mutfak masa örtüleri kullanılırdı, özellikle piknik masaları için çok idealdi. Zira ıslak bir bezle silerek temizlemek mümkündü. Ancak daha dekoratif ve daha şık mutfak masa örtüleri için farklı yapıda kumaşlardan üretilmiş bir masa örtüsü tercih edebilirsiniz.

Masa Örtüsünde Kumaş Seçimi 1

Günümüzde masa örtüleri bütün masayı kaplayan büyük modeller yerine masanın sadece ortasını kaplayan dekoratif örtüler olarak ev dekorasyonu içindeki yerini aldı. Yaz mevsiminde çiçekli, renkli, desenli masa örtüleri kullanılırken, kış mevsiminde daha kalın kadife yapılı tek renk masa örtüleri kullanılabilir.

Masa Örtüsünde Kumaş Seçimi 1

Özel misafirleriniz geliyorsa yemek masasına kullanacağınız masa örtüsü ipek masa örtüleri arasından kullanılabilir. Günlük masa örtüleri için polyester veya pamuklu masa örtüleri tercih edebilirsiniz. Özellikle english home ve madam coco da çok güzel masa örtüleri modelleri bulabilirsiniz.

Masa Örtüsünde Kumaş Seçimi 1

Kumaş seçimi hakkında daha fazla bilgiye masa örtüsü kumaşları başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Ben de bu ‘dertsiz’ masa örtüsü dediklerinden kullanıyorum çünkü gerçekten dertsiz 😀 Dediğiniz gibi kullanımı pratik olanlar hayat kurtarıyor vallahi, günlük kullanıyorsam o şekilde kullanıyorum. Misafire tabi ki özel 😀

    • Merhaba Dilara Hanım, masa örtüsü konusunda tecrübe paylaşımınız konusunda teşekkür ederiz ?. Masa örtüsü kumaş seçiminde kullanan arkadaşlardan tavsiye bekliyoruz ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz