Minimalist Yemek Odaları

0
694

Gösterişten uzak sade ve fonksiyonel yemek odaları istiyorsanız minimalist yemek odaları hoşunuza gidecek. Minimalist yemek odası sade şıklığı hoş bir duygu ile karakterize eder. Örneğin, minimalist bir yemek odasına avize ekleyerek sadeliğe biraz şıklık ekleyebilirsiniz.

Modern Minimalist Yemek Odası

Picture 1681

Bu şekilde sade bir yemek odası takımına beyaz büyük bir aydınlatma ürünü ile vurgu yapabilirsiniz. Kahverengi yemek masası, sandalyeler ve konsoldan oluşan zarif ve sade yemek odası takımı. Konsol üzerine açık bakır tonlarında metal bir çerçeve konularak estetik bir görünüm kazandırılırken aksesuarlar da dahil olmak üzere yemek odası halısında bile toprak tonları tercih edilmiş. Minimalist yemek odalarının en karakteristik rengi nötr renkler ve toprak tonlarıdır.

Beyaz Minimalist Yemek Odası

minimalist-yemek-odalari-1

Beyaz bir konsol ve araya serpiştirilen ahşap tonları, ahşap yemek masası, beyaz kumaş sandalyeler, kahverengi halı ve beyaz bir aydınlatmadan oluşan minimalist yemek odası. Minimalist yemek odalarını yazımızın başında da söylediğimiz gibi bir avize yada renkli bir tablo ile biraz duygu ekleyebilirsiniz.

Sarı Sandalyeler ve Minimalist Yemek Odası

minimalist-yemek-odalari-2

Ahşap yemek masası, gri lambalar ve ahşap konsoldan oluşan minimalist yemek odasına açık sarı sandalyeler ile hareketlendirmeye ne dersiniz? Hiç de fena durmuyor aslında. Nötr renklerden oluşan yemek odanıza sarı sandalyelere ile can verebilirsiniz.

Gri Minimalist Yemek Odası

minimalist-yemek-odalari-3

Gri sandalyeler, dikdörtgen masif yemek masası, koyu kahverengi bir konsol ve nötr ton çerçeveli tablolardan oluşan minimalist yemek odası. Minimaslit yemek odanızı minimalist bir salon ile tamamlayabilirsiniz. Yemek masası üzerinde ahşap şamdanlar, konsol üzerinde ise siyah bir vazo ve içerisine ağaç dalları koyarak bitkilerle süsleme yapabilirsiniz.

Kırmızı Sandalyeler ve Minimalist Yemek Odası

minimalist-yemek-odalari-4

Sarı sandalyelerden sonra minimalist yemek odasına vurguyu kırmızı sandalyeler ile yapabilirsiniz. Yemek masasında ve aydınlatma da renk seçiminizi beyaz tercih ederek kırmızı sandalyeler ile güzel bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Güneşten fazlasıyla faydalanmak istiyorsanız yemek odanızda cam duvarlar tercih edebilirsiniz.

Fransız Stil Minimalist Yemek Odası

minimalist-yemek-odalari-5

Fransız stil ile minimalist tarzı bir araya getiren yemek odası dekorasyonu. Sandalyelerde masif ahşap ve minderler tercih ederek Fransız stili ve sade ve nötr renkler tercih ederek minimalist tarzı bir araya getirebilirsiniz. Fransız yemek odası stili için daha fazla model görmek isterseniz Fransız stili yemek odaları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lila Minimalist Yemek Odası

minimalist-yemek-odalari-6

Nötr renk tonlarından uzaklaşıyor ve minimalist yemek odasında farklı bir renk tasarımı sunuyoruz sizlere. Lila kadife kumaş sandalyeler ve pembeye çalan mor sandalyelerden oluşan çekici yemek odası modeli. Yemek odalarınıza çekicilik eklemek istiyorsanız bilinenin aksine kırmızı ve siyah yerine lila, mor ve eflatun tonları kullanabilirsiniz. Açık mutfak uygulamasında yemek masasını oturma alanı ile mutfak arasına koyabilirsiniz. Yemek alanı için ayırdığınız alan küçükse büfe yada konsol ile alanı daraltmak yerine duvara sabitlenen küçük dolaplar tercih edebilirsiniz. Hem yemek takımlarınızı koymak için bir ünite oluşturmuş hem de alan açmış olursunuz. Beyaz ve pembe çiçekleri kullanarak yemek odanızda samimi bir ortam oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz