Modern Klasik Sandalyeler

0
306

Sizler için sitemizde değişilikler yaptık ve 2015’de sizlere yepyeni bir tema ile merhaba diyoruz. Bugün sizlere sandalye dünyasından yeni modern ve klasik sandalye tarzlarını göstererek kısaca tarihçelerinden bahsedeceğiz.

Yumurta Sandalye

modern-klasik-sandalyeler-1

Geri kavisli yüksek çelik çerçeve, alt kısımı ise büyük hacimli yuvarlak kesimlerden oluşan bir sandalye tarzıdır. Yüksek tavanlı modern evlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir sandalye modelidir. İlk kez yumurta stil sandalye Almanya’da 1958 yılında Radisson Blu Royal Hotel’in iç tasarımı için yapılmış. Tabi yukarıdaki model ilk yumurta sandalye modelinin modern ve spor hali. Çünkü tasarımcı otel için hatları yukarıdaki gibi olan fakat daha klasik bir model tasarlamış.

Kuğu Sandalye

modern-klasik-sandalyeler-2

Kuğu tarz sandalye modeli, 1958 yılında aynı otel için tasarlanmış, günümüzde ise popüler retro sandalye tarzı seçilmiştir. Çalışma ofisinize vintage dokunuşlar eklemek istiyorsanız düşünebileceğiniz bir sandalye modeli.

Eyfel Kulesi Shell Sandalye

modern-klasik-sandalyeler-3

Eyfel Kulesi ve bir kaplumbağa kabuğu eğrilerine benzeyen temek ayakları ile oldukça zarif görünen sandalye tarzı. İlk kez 1948 yılında Charles ve Ray Eames tarafından tasarlanan bu sandalye tarzı günümüzün popüler sandalye modelleri arasındadır. Bu klasik sandalyeleri yemek odalarınızda kullanabilirsiniz.

Modern Klasik Sandalye

modern-klasik-sandalyeler-4

Ultra rahat ve ergonomik olan bu sandalye ilk kez 1957 yılında Eero Saarinen tarafından tasarlanmış fiberglas, esnek ve yenilikçi bir sandalyedir. Yemek odalarınıza modern bir hava katmak istiyorsanız ideal bir ürün.

Lale Sandalye

modern-klasik-sandalyeler-5

Bu seksi lale sandalye ilk tek bacaklı sandalye olarak ayak tabanı ile tarihe geçti. 1956 yılında Eero Saarinen tarafından yapılmış, modernizmin saf ifadesi olarak bilinen bu sandalye modeli eskiden olduğu gibi günümüzde de popüler sandalye modelidir.

LC7 Sandalye

modern-klasik-sandalyeler-6

20. yüzyılın en etkili mimarlarından biri olan Le Corbusier tarafından tasarlanmış bir sandalye modelidir. LC7 sandalye modeli en çok parlak krom sandalye çerçevesi ile dikkat çekmektedir. Yemek odalarınıza dinamik bir görünüm vermek istiyorsanız düşünebileceğiniz bir sandalye modelidir.

Koni Sandalye

modern-klasik-sandalyeler-7

Verner Panton tarafından koni şeklinden esinlenerek tasarlanan bir sandalye modelidir. İlk kez 1956 yılında Danimarka’da bulanan bir restoran için tasarlanmıştır. Ofis ve yemek odası sandalyesi olarak kullanabileceğiniz güzel ve farklı bir sandalye modelidir. Bugünkü sohbetimizi burada sonlandırıyoruz. Dilerseniz sitemizin yeni hali hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz, keyifli hafta sonları diliyorum herkese.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz