Mutfağa Yenilik Katacak Mutfak Adası Fikirleri

4
934

Mutfağınızı yenilemeye mi karar verdiniz? Büyük bir mutfağınız varsa, mutfakta kullanabileceğiniz en iyi detaylardan biri, mutfak adalarıdır. Özellikle mutfakta vakit geçirmeyi seviyor ve yemek yapmaktan hoşlanıyorsanız, mutfak adaları yemek yaparken mutfakta çok işinize yarayacak.

Mutfağınıza uygun, en doğru mutfak adasını seçerek, mekana yenilik katabilirsiniz. Mutfağınızın dekorasyonunu tamamlayacak bir mutfak adasını, yemek pişirme alanı ve aynı zamanda mutfak masası olarak kullanabilirsiniz.

Böylece hazırlama ve yeme aynı noktada olacak, akşam yemekleri de çok daha pratik olacak. Beyaz, siyah, kahverengi ya da renkli seçenekleri ile mutfak adaları, özellikle geniş mutfaklarda harikalar yaratıyor.

Mutfağın merkezinde yer alan bu adalar, ahşap ya da daha modern malzeme seçenekleri ile sizin de mutfağınızın yenileyici detayı olabilir. Güncel tasarımlar arayanlar için, en yeni ve en güzel mutfak adası fikirleri arasından beğendiğimiz modelleri sizler için bu yazımızda derledik…

Beyaz bir mutfağınız varsa, mutfak adası seçiminde de beyaz bir seçim yapabilirsiniz. Beyaz, mekanı her zaman daha geniş gösterir. Aynı şey mutfak için de geçerlidir. Beyaz bir mutfak adasını, mutfak masası ve aynı zamanda yemek yaparken yardım aldığınız bir tezgah olarak kullanabilirsiniz.

Doğal malzemeden bir mutfak adası da mutfakta country tarzda dekorasyon yaratmak için iyi bir seçimdir. Etrafında gümüş renkli tabureler ile tamamlayacağınız doğal ahşap mutfak adalarını, çok fonksiyonlu olarak kullanabilirsiniz. Mutfakta işiniz varken tezgah, ayrıca pazar kahvaltıları için de keyifli bir mutfak masası olarak tercih edebilirsiniz.

Mutfak adaları, mutfağın merkezine konumlandırılır. Altı geniş bir ada tercih edebilmek için, büyük bir mutfağınız olması gerekir. Aksi halde mutfağınız daha küçük görünebilir ve kullanım alanı daralabilir.

Modern tasarımlar, mutfak dekorasyonunda birçok farklı üründe karşımıza çıkıyor. Ahşabı modern bir görünüm ile sunan bu mutfak adası, çok geniş olmayan mutfaklar için de iyi bir seçimdir. Aynı anda hem tezgah hem de mutfak masası olarak kullanabileceğiniz bu mutfak adası, mutfağınıza şıklık ve modern bir dokunuş katacak.

İnce, uzun bir mutfak adası, dar ve uzun mutfaklar için iyi bir seçim olacaktır. Arkadaşlarınız geldiğinde keyifli bir sohbet alanına dönüştüreceğiniz böyle bir mutfak adası, mutfakta işiniz yoğunken, mutfak tezgahı olarak da kullanılabilir.

Mutfağınıza, mutfak adası gibi yeni ürünler katmanın maliyeti, mutfakta yenilik yapmak için gözünüzü korkutabilir. Onun yerine kendi mutfak adanızı kendiniz yapmaya ne dersiniz? Ahşap paletler, bu konuda işinize çok yarayacak. Dilediğiniz renge boyamak gibi eğlenceli bir alternatifiniz de olmuş olacak.

Büyük bir mutfağınız yoksa, mutfak adası seçiminde de büyük seçimler yapmamak gerekiyor. Kare bir mutfak adası, fazla büyük olmayan mutfağınız için daha iyi bir seçim olacaktır. Sabahları kahvaltı yapmak için kullanabileceğiniz bu adayı, misafirleriniz için yemek hazırlarken de kullanışlı bir tezgaha dönüşecek.

4 YORUMLAR

  1. Bar tablalarını çok seviyorum. Aslına bakarsanız mutfak adalarının yemek yapma sürecini hızlandıracağını düşünüyorum teşekkürler yeni bir terimle tanıştım.

  2. Mutfak adalarını çok beğeniyorum ve kendim de istiyordum. En çok da ahşap paletlerden yapılanı çok beğendim, hem kendi emeğim olmuş olur hem de maliyeti daha düşük olur. Fikirler için çok teşekkürler.

    • Merhaba Ayşenur Hanım, gönlünüze göre mutfağınızda bir ada olsun inşallah ?. Palet tasarımları deneyebilirsiniz. Özellikle son yıllarda çok moda oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz