Mutfak Dekorasyonu İçin Geometrik Fayanslar

12
862
mutfak dekorasyonu

Mutfak dekorasyonunda mutfak dolapları kadar fayans seçimi de çok önemlidir. Özellikle tezgah ile mutfak dolapları arasında kalan yerde fayans seçiminde doğru tercih yapmak gerekiyor. Bu alan hem tezgah hem de mutfak dolapları ile uyumu yakalamalıdır. Bizlerde bugün bu alanlarda kullanılan mutfak fayanslarını mutfak dekorasyonuyla uyumlu olacak şekilde derledik.

Gri Mutfak Dolaplarıyla Uyumlu Fayanslar

Mutfak Fayansları

Gri mutfak dolapları, ahşap kaplama tezgah ve farklı geometrik desenlerden oluşan fayans modelleriyle dekore edilmiş mutfak. Mutfak fayans modellerinde tercih edilen geometrik desenler ve renkler dekorasyonla gayet uyumlu görünüyor.

Siyah Beyaz Mutfak Fayansları 

Mutfak fayansları

Siyah ve koyu ahşap tonlarından oluşan mutfak dolaplarınız varsa tezgah ile mutfak arasında siyah beyaz dörtgen geometrik desenler tercih edebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolaplarıyla Uyumlu Fayanslar

Mutfak fayans modelleri

Beyaz mutfak dolapları ağırlıklı olarak kullanılırken, buzdolabı, fırın gibi elektrikli aletlerin bulunduğu kısımlarda kahverengi tonları tercih edilmiş. Tezgah ile dolap arasında siyah beyaz fayanslar dikkat çekerken, ada kısmında kullanılan mavi taburelerle renk katılmış.

Kahverengi Mutfak Dolapları ve Altıgen Fayanslar

Mutfak fayans modelleri

Kahverengi mutfak dolapları, beyaz tezgah, tezgah tonlarıyla uyumlu altıgen desenli mutfak fayansları. Ferah ve sade bir mutfak dekorasyonu.

Beyaz Dolaplar Renkli Fayanslar 

Mutfak fayans modelleri

Mutfağın genelinde beyaz mutfak dolapları tercih edilince dekorasyon fayans renklerinde açık mavi tonları kullanılarak renklendirilmiş. Beyaz, küçük mekanları ferah ve büyük göstermek için pratik bir çözüm.

Gri, Siyah, Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Fayansları

Sade mutfak dekorasyonu sevenler için yine güzel bir alternatif. Gri mutfak eşyaları, beyaz mutfak dolapları ve siyah-beyaz desenlerden oluşan fayanslarla sade ve ferah mutfak dekorasyonu.

Küçük ve Sade Mutfaklarda Geometrik Fayanslar

Mutfak dekorasyonunda Fayans

Küçük ve sade bir mutfak için mutfak dolapları ve tezgah ile uyumlu bir fayans seçimi olmuş. Beyaz fayanslarda desenler dolaplarla uyumlu olacak bir tonda belirlenmiş.

Siyah-Beyaz Mutfak Fayansları

Mutfak Dekorasyonu

Beyaz mutfak dolapları ve tezgah arasında kullanılan siyah-beyaz desenli fayanslar mutfakta bütün dikkatleri üstüne topluyor. Hem sade hem de biraz dikkat çekmek istiyorsanız güzel bir dekorasyon.

Gri Mutfak Dolapları ve Geometrik Duvar Karoları 

Mutfak Dekorasyonu

Karanlık bir mutfak olduğu için tezgah üstünde mutfak dolapları tercih edilmemiş. Tezgah üstünde duvarların tamamında açık renk duvar karosu kullanılmış.

Mutfak Dekorasyonunda Açık Renk Fayanslar

Mutfak Dekorasyonu

Uzun, büyük ve dikdörtgen bir mutfak. Dolap için oldukça fazla alan var. Fakat aydınlatmak için gün ışığından yeterince faydalanabileceğiniz bir pencere yok. Bu yüzden beyaz mutfak dolapları ve açık renk fayans seçimi ferahlık için önemli.

Mutfak Fayanslarında Çini Tasarımı 

Mutfak Dekorasyonu

Yine küçük mutfaklarda üst kısımda yoğun dolaplar yerine zarif raflar kullanılmış.

Koyu Renk Fayanslar ve Kahverengi Mutfak Dolapları

mutfak dekorasyonu

Kahverengi mutfak dolaplarıyla kombine edilmiş koyu renk fayanslar dolap altında ledlerle aydınlatılmış.

Mavi-Yeşil Mutfak Fayansları

mutfak dekorasyonu

Mavi-yeşil mutfak fayansları, kahverengi mutfak dolaplarından oluşan mutfak dekorasyonu.

Koyu Renk Fayanslar ve Açık Mutfak

mutfak dekorasyonu

Koyu renk fayans ve kahverengi parkelerden oluşan açık mutfak. Mutfak dekorasyonuna dair daha fazla dekorasyon önerisi görmek isterseniz mutfak dekorasyonu kategorisinde ki diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

12 YORUMLAR

  1. Geometrik fayansları ilk kez burada gördüm. Mutfağı olağanüstü bir şekilde havalı göstermiş. 3 sene önce mutfağımı dekore etmiştim ama bu fayansları görünce yeniden yaptırmayı düşünüyorum 🙂

  2. 2019 mutfak fayansları fiyatları hakkında bilgisi olan var mı, pazar araştırması yapıyorum 75 TL teklif aldım ama daha uygun ve kalitelisi var mı diye bakınıyorum.

  3. mrb aylin hanım beyaz kahverengi mutfak modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz. mutfağın her yeri kahverengi olacak buzdolabı vs. dahil sadece tezgah beyaz kalacak güzel durur mu sizce beyaz kahverengi mutfak modelleri

  4. merhaba desenli mutfak fayansları seçerken dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum, çünkü bir kere yerleştirilince tüm dikkat üzerinde oluyor baya kararsız kaldım buradaki de güzelmiş

    • Merhaba Pınar Hanım, mutfak dekorasyonunda nereye vurgu yapmak istediğiniz çok önemli. Zemin, duvar, dolap ve tavan ona göre mutfak dekorasyonuna yön vermek en doğrusu. Yazımızdaki en çok hangi parke modellerini beğendiniz?

  5. Koyu desenli fayanslar ile kahverengi mutfak modelindeki dekorasyonu çoook beğendim çok. Gri ve sarı çok güzel ve uyumlu olmuş kahverengi ile. Ve ayrıca fayansların modeli de çok hoş, geçişli renkler çok güzel durmuş

    • Yorumlarınız için teşekkür ederiz ?. Mutfak dekorasyonu için çok fazla fayans çeşidi var artık. Seçeceğiniz fayansla mutfağınıza doğal bir hava verebiliyorsunuz. Özellikle de yerde parke kullanmak isteyen arkadaşlar için ahşap görünümlü fayanslar kurtarıcı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz