Mutfak Dekorasyonunda Ahşap Tezgah Kullanımı

0
508

Mutfak dekorasyonunda tezgah tercihi çok önemlidir. Çünkü mutfakta aslında en çok kullanılan alan tabi ki tezgahtır. Hem içimize sinen hem de mutfak dekorasyonuna uygun bir tezgah tercih etmemiz gerekir. Mutfakta genellikle tezgahlar, mermer, granit, çimstone ve ahşap tercih edilmektedir. Tezgah seçimine ayrıntılı olarak ilerleyen başlıklarda yer vermeyi düşünüyorum. Bu yazımızda sadece ahşap tezgahın kısaca avantaj ve dezavantajlarından bahsedip ahşap tezgahla uyumlu mutfak dekorasyon örneklerini göstermek istiyorum.

Mutfakta Ahşap Tezgah Seçiminin Avantajları

  • Mutfağınıza estetik bir görünüm verir.
  • Ahşap tezgahlar hemen hemen her renkle uyumlu olduğu için mutfak dekorasyonunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Mutfağa doğal ve ferah bir hava verir.

Mutfakta Ahşap Tezgah Seçiminin Dezavantajları

  • Bıçak darbelerinden kolay etkilendiği için zamanla çizilmeler oluşur.
  • Diğer tezgah türlerine göre daha maliyetli.
  • Çimstone ve granit tezgaha göre ömrü daha kısa.

Ahşap tezgahın kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. İyi araştırıp mutfağınız için en uygun tercihi yapın. Bizler mutfaklarında seçimini ahşap tezgahtan yana yapan arkadaşlar için uyumlu mutfak dekorasyonu örneklerine bir araya getirdik.

Antrasit mutfak dolapları, gri-siyah ankastre mutfak ile ahşap tezgahı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi mutfağınızda hem dolap hem de beyaz eşya seçimini ne kadar koyu yaparsanız yapın ahşap tezgah kullanımı ile dekorasyonda doğal ve ferah bir hava yakalayabiliyorsunuz.

Mutfak dolaplarında beyaz seçim yaptıysanız ve ankastre mutfak kullanmıyorsanız beyaz evye tercihi mutfakta uyumlu duracaktır.

Beyaz mutfak dolapları zeminde beyaz fayanslar, inox ankastre set ile dekore edilmiş güzel bir mutfak dekorasyonu. Evye beyaz mı olsun inox mu olsun diyorsanız kesinlikle inox hem ahşap tezgahta estetik görünür hem de mutfağın geneliyle güzel bir uyum yakalar.

Mutfak zemininde parke tercih ettiyseniz ahşap tezgah kesinlikle mutfağınıza çok yakışacaktır. Dolaplarda ve beyaz eşyada renk seçiminiz beyaz ise tabi ki evyeyi de beyaz tercih etmeniz gerekir.

Mutfağınızdaki siyah ve gri kombinasyonunu ahşap tezgah ile yumuşatabilir daha ferah bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Evyede renk seçeneğiniz ise gri olmalı.

Ahşap tezgaha en çok yakışan renk mutfak dolaplarında beyaz. Çünkü ahşap, mutfak dekorasyonuna doğallık ve sadelik katar. Beyaz renk mutfak dolapları tercihi ile de bu atmosfer tam anlamıyla bütünleşir. Bu dekorasyonda duvarın bir bölümünde beyaz taş görünümlü seramik tercih edilmiş. Kesinlikle mutfağa farklı bir hava katmış. Sizde mutfağınızda buzdolabınızı koyduğunuz yerin duvarlarında farklı bir seramik tarzı tercih edebilirsiniz.

Ferah ve sade bir mutfak dekorasyonu için fotoğraflardan da gördüğünüz üzere kesinlikle ahşap tezgah. Ama benim o kadar bütçem yok ve uzun yıllar kullanmak istiyorum diyorsanız granit yada çimstone tercih edebilirsiniz.

Mutfağınız yenilemeyi düşünüyorsanız kesinlikle mutfak dekorasyonu başlıklı kategorimizdeki diğer yazılarımızı incelemenizi tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here