Mutfak Dekorasyonunda Ufak Dokunuşlar Nasıl Olmalı?

2
597

Mutfak denilince aklımıza hemen yemek yapılan, iş görülen yer gelir. Günümüzde özellikle bayanların daha çok önem verdiği ve hemen hemen vakitlerinin birçoğunu geçirdiği yer mutfaktır. Bunun dışında mutfak; yeme, içme vs. gibi birçok aktivitelerin yapıldığı yerdir. Bayanlar bunlar dışında bir de dekorasyona önem verirler. Dekorasyonu en ince ayrıntısına kadar inceleyip ona göre yaptırırlar. Tek bir çizik bile olmasına müsaade etmezler.

Genellikle vakitlerinin birçoğunu mutfakta geçiren bayanlar, özenle dekorasyona seçip ona göre mutfağın güzel görünmesini sağlarlar. Elbetteki çocuğu olan bayanlar için bu durum biraz daha zordur. Çünkü bayanlar, dekorasyonda en küçük bir çizikte bile hemen orayı düzeltmeye çalışıp eski haline getirmeye çalışırlar. Bunun dışında erkek ve bayan kim olursa olsun dekorasyon seçimi yaparken onu evin özelliğine göre seçip ona göre yaptırırlar. Mutfak için de aynı şey söz konusudur…

Dekorasyonun şekline, biçimine, boyutuna bakarak ona göre düzenlerler. Burada mutfağa özen göstermeye çalışıp herkesin beğenisini toplamaya çalışırlar ve evin görselliğini artırmaya çalışırlar. Elbetteki mutfak dekorasyonunda ufak dokunuşlar nasıl olmalı sorusuna benim ve tahminimce herkesin bu soruya katılacağı cevabı, özenli, düzenli, görkemli olmalıdır cevabını verir. Nasıl ki bir halı odaya serdiğimizde onun bir tarafının deseni güzel değil ise ve herkesin gözüne çarpıyorsa ve o halıyı konuşuyorlarsa, mutfağa da bir dekorasyon yaptığımızda, o dekorasyon mutfağa girdiğimizde bizi rahatlatmıyorsa, güzel görünmüyorsa o mutfak artık gözümüzde kararır ve gelen geçen herkesinde hoşuna gitmeyerek konuşmaya başlarlar.

Bu konuda en çok bayanlar mutfağın, odanın her tarafına özen gösterip, evin görkemli, muhteşem olmasına özen gösterirler. Tabii ki ev güzel görünmeli. Bayanların yanı sıra erkekler de evin güzel görünmesine dikkat ederler. Özellikle göze çarpan yerler ve ufak dokunuşlar.

Kısacası ufak dokunuşlar önemli değil, güzel olsa da olur, olmasa da olur dememeliyiz. Çünkü ufak dokunuşlarda göze çarpar ve milletin diline düşer. Bu sadece mutfak için değil, evin her bölümü için geçerlidir. Direkt olarak insanlar gelir gelmez mutfağa girdikleri için hemen göze çarpıyor. İşte bu yüzden mutfağın en ince ayrıntısına bile dikkat edilmelidir.

 

2 YORUMLAR

  1. Son fotoğraftaki mutfağı ve ilk fotoğraftaki saati çok beğendimmm. Keşke o saatten bulabilsem. Mutfakta küçük ama büyük değişiklikler yapmak tüm mutfağın havasını değiştiriyor gerçekten.

    • Tam olarak aynısı değil ama bu saatte yakın modeller bulabilirsiniz. Küçük bir aksesuarla dediğiniz gibi mutfakta küçük ama büyük değişiklikler yapılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz