Nişan Masası Süsleme

6
8189

Nişan merasimi, düğün hazırlıklarının ilk adımıdır. Nişan hazırlık süreci içinde nişan kıyafeti seçmek, ayakkabı seçimi, takı seçimi, saç modeline karar vermek derken sıra geliyor nişanın nerede yapılacağına. Nişanı eğer evde yapacaksanız ev dekorasyonu içinde bir gecelik şık bir nişan dekorasyonu yapmalısınız. İşe de nişan masası süsleme işiyle başlamalısınız. Şayet nişanı bir salonda yapacaksanız muhtemelen salon kendine has bir nişan masası dekoru getiriyor. Ama dilerseniz siz kendiniz dekore edebilirsiniz, sadece bu aşamada masraflar size ait oluyor.
ev nişan masası nasıl süslenir

Nişan masası süslemesini iki farklı kategoride yapın. Bir masa ikram masası olsun bir masa nişan konseptli, nişan tepsisi, gelin damat adayı için kadehler, masa süsleri olsun.

evde nişan masası

Nişan masası üzerine gelin ve damat adayının baş harflerinin olduğu magnetler veya nışan tarihini belirten rakam magnetler kullanılabilir. Süs olarak da büyük şamdanlar dekore edilebilir.

nişan masası bahçede

Nişanı bahçede yapacaksanız, nişan masasına ve sandalyelere mutlaka kumaş giydirin ve renkli kurdeleler ile süsleyin.

nişan masası nasıl süslenir

Nişan masası üzerine şık bir masa örtüsü ve dantelli runner modelleri kullanabilirsiniz. Nişanda damadın getirdiği çiçek ve çikolatayı nişan masası üzerinde sergileyin.

nişan masası süsleme

Nişan masası süslerken bence en güzel fikir çiftin resimleri ile yapılan süsleme. Bir nevi anı köşesi gibi hazırlayacağınız nişan masası resimlerle hem çok dekoratif oluyor hemde çok anlamlı oluyor.

nişan masası süslemek

Nişan masası etrafına koyacağınız sandalyelerin üzerine çiçekler, kurdeleler koyarak süsleyebilirsiniz. Kullanacağınız tabaklar gümüş, kadeh yada bardaklar kristal olursa daha şık bir nişan masası süslemesi elde edebilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. Nisan masalari süsleme isi hakikaten önemli. Gelin ve damatla ilgili tüm hatıralar bir anda nişan masasıyla birlikte canlanıyor kafada. Tüm gün orada oturuyor hafızada da öyle kalıyor diye düşünüyorum ama biraz pahalıya geliyor gibi. Kendin yap projeleri için fikir arıyorum, bildiği bir şey olan var mı?

  2. slm nişan masaları evde tuhaf durur diyodum ama güzel görünüyormuş aslında. nişan masaları evde olacaksa keçe masa örtüsü mü yoksa normal masa örtüsü mü daha güzel olur örnekler var mı elinizde acaba?

  3. Birkaç ay önce görseymişim bu konuyu iyi olurmuş 🙂 Kuzenimin nişanı için bakındık durduk, buradaki fotoğrafların sergilendiği modeli çok beğendim. Benzer bir şey yapardık. Kendi nişanıma kısmet artık 😀

    • Inşallah kendi nişanızda güzel, içinize sinen bir nişan masası süslemesi yaparsınız. Inşallah o heyecanli gününüzde isterseniz fikir alış verişinde bulunuruz ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz