Öncesi Sonrasıyla Balkon Dekorasyonları

2
1428

Balkonum kullanılmayacak kadar kötü, çok dar, çok fazla döküntüsü var ve bu balkonu düzenlemenin hiç bir yolu yok diyorsanız bu yazı size ilham olacaktır. Apartman daireleri arasına sıkışmış, küçük ve dar balkonlar için iç açıcı dekorasyon fikirleri sunacağız sizlere.

Küçük ve Dar Balkonları Düzenleme

Öncesi SonrasıBalkon Dekorasyonları 1

2 metrekarelik depolama için kullanılan, küçük, dar ve dağınık bir balkon. Bu balkondaki her şeyden kurtulup şirin bir balkon dekorasyonu elde etmeye ne dersiniz? “İyi de bu balkonu dekore etmenin yolu yok” diyorsanız gözlerinizi kapayın. Gördüklerinizi inanamayacaksınız.

Öncesi Sonrasıyla Balkon Dekorasyonları 1

Öncelikle gereksiz kullanılmayan bütün eşyalardan kurtulup balkonumuzu boşaltıyoruz. Sonrasında güzel bir temizlik yapıyoruz. Zeminde daha ferah ve sıcak bir hava elde etmek için çim halı, ortamı hareketlendirmek için de duvara raf monte ederek saksılar koyuyoruz. Çünkü küçük dar bir alan saksıları duvarda konumlandırarak alandan kazanılabilir.

Öncesi Sonrasıyla Balkon Dekorasyonları 2

Dar ve küçük balkonlar için en mantıklı masa seçimi katlanabilir olmasıdır. Çünkü kullanmadığınız zamanlarda katlayarak kaldırabilir alan açabilirsiniz. Sandalyelerde renkli minderler kullanarak hareketli bir balkon dekorasyonu desteklenebilir.

Öncesi Sonrasıyla Balkon Dekorasyonları 3

Balkonunuzda gerçek bir bahçe havası yaratmak istiyorsanız tavandan aşağıya sarkan küçük güneş enerjili aydınlatma lambaları tercih edebilirsiniz.

Dar Dikdörtgen Balkon Yenileme

Öncesi Sonrasıyla Balkon Dekorasyonları 4

Demir parmaklıklarla kapatılmış, kullanılmayan, dar ve dikdörtgen bir balkon. Renkli mobilyalar, küçük düzenlemeler ve temizlik ile kullanmaktan zevk aldığınız yaşam alanlarına dönüştürebilir, balkon dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Dikdörtgen olduğu için, dikdörtgen bir yemek masası, sandalyeler yerine ahşap bir bank, aydınlatma olarak da sarkıt renkli bir lamba kullanabilirsiniz. Biraz bütçeniz varsa duvarda niş uygulatarak aksesuarlarla dekore edebilirsiniz.

Minderle Renklendirin

Öncesi Sonrasıyla Balkon Dekorasyonları 5

Yine kullanılmayan boş bir balkon bakalım nasıl bir balkona dönüşecek.

Öncesi Sonrasıyla Balkon Dekorasyonları 6

Modern mobilyalar, renkli minder yada yastıklar kullanarak kullanılmayan alanlarınızı sıcak yaşam alanlarına dönüştürebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonunuzu Seçin ve Başlayın

Öncesi Sonrasıyla Balkon Dekorasyonları 7

Yine küçük ve dar bir balkon. Bakalım neler yapılabilir.

Öncesi Sonrasıyla Balkon Dekorasyonları 8

Paletlerden yapılan mobilyaları seviyorsanız balkonunuzda kullanabilirsiniz. Tabi ki renkli yastıklar ve bitkiler kullanmayı ihmal etmiyoruz. Biraz daha bu balkonda gezinmeye ne dersiniz?

Öncesi Sonrasıyla Balkon Dekorasyonları 9

Balkonun başka bir açıdan görünümü. Gördüğünüz üzere güzel balkonlar elde etmek sandığınız kadar zor değil. Kendinize uygun bir balkon dekorasyonu seçin ve çalışmalara başlayın.

2 YORUMLAR

  1. Böyle şeyler görünce ben de istiyorum ama klasik bir balkondan ileri gidemiyorum. Sanırım bu kadar güzel ürünler seçemiyorum alışverişe giriştiğimde. Hepsi çok güzel dönüşümler geçirmişler, tebrik ederim.

    • Merhaba Doğa Hanım, yorumlarınız için teşekkür ederiz ?. Balkonunuzun fotoğraflarını bize yazın bölümümüz aracılığıyla gönderebilirseniz balkon dekorasyonu için sizlere yardımcı olabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz