Öncesi ve Sonrası Mutfak Dekorasyonu

2
468
Mutfak dekorasyonu önerileri

Bayanların evlerinde en çok kullandığı alanlardan biri de mutfaktır. Bu yüzden biz bayanlar ferah ve içimizi açan mutfaklarda yemek pişirmek isteriz. Ama ne yazık ki bazı evlerde mutfak için ayrılan alanlar yeterince kullanışlı değildir. Bu tarz mutfakları iyi bir dekorasyonla keyifle yemek pişirdiğiniz alanlara dönüştürebilirsiniz. Peki nasıl? Diyorsanız sizlere ilham olabilecek öncesi ve sonrasıyla mutfak dönüşümlerini derledik. Size kalan mutfağınız için uygun bir dekorasyon seçip işe koyulmak.

Beyaz Bir Mutfağın Göz Kamaştıran Dönüşümü

Mutfak dekorasyonu Fikirleri

Bu mutfaktaki her şeyi değiştirmek gerek. Yerleri, tezgahı, dolapları kapısı ve aydınlatmasıyla her şeyi.

Öncesi ve Sonrası Mutfak Dekorasyonu 1

Mutfak dolapları ve tezgah beyaz, yerler ise dolaplara ayak uydurmuş gibi oldukça pasif. Bu mutfağı baştan aşağıya değiştirmek gerekecek.

Öncesi ve Sonrası Mutfak Dekorasyonu 1

Yerlerde koyu renk ahşap parkeler, yakın tonda dolap ve ışıltı yaratmak için cam tezgah kullanılmış. Aydınlatma olarak ise sarkıt lambalar  tercih edilerek mutfağa modern bir hava verilmiş.

Eski Bir Mutfaktan Lüks Dönüşüm

Mutfak dekorasyonu Fikirleri

Eski, küçük ve dar bir mutfak. Lüks ve modern bir mutfağa nasıl dönüşüyor hep birlikte inceleyelim.

Mutfak dekorasyonu Fikirleri

Tezgah arasın taş kaplama, venge renk mutfak dolapları, yerler için sıcak ahşap tonlarında parke ve açık renk renk tezgah kullanılarak lüks, kullanışlı bir mutfağa dönüştürülmüş.

Sıkışık Bir Mutfaktan Eğlenceli Bir Mutfak

Mutfak dekorasyonu Fikirleri

Kim böyle kapalı bir mekanda yemek pişirmek ister ki? Oldukça dar, gösterişsiz ve sıkışık bir mutfak.

Mutfak dekorasyonu Fikirleri

Pişirme alanını kapatan mutfağı yıktırarak daha ferah bir mutfağa dönüştürebilirsiniz. Bildiğiniz üzere son yıllarda mutfakta ada uygulaması trend olmaya başladı. Açıkçası bende çok beğeniyorum. Mutfağa ayrı bir hava katıyor. Ada ve tezgah arasına cam mozaik kaplama uygulatarak parıltılı bir mutfak dekorasyonu elde edebilirsiniz. Mutfak dolaplarında ise siyah beyaz kullanarak kontrast yaratabilirsiniz. Tezgah arasındaki parıltıları şık bir avizeyle tamamlayabilirsiniz.

9O’lardan Kalma Mutfağın Modern Dönüşümü 

glass-tile backsplash

En son 90’larda yenilenen eski bir mutfak. Mutfak dolapları ve tezgah oldukça eski görünürken, duvarda tercih edilen renk ve duvar kağıtların deseni çok demode duruyor.

Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Öncelikle duvar kağıtları sökülerek duvarlar beyaza boyanmış. Tavanda ise uygun yerler kırılarak ferahlatılmış. Yerler ahşap parkelerle değiştirilmiş. Beyaz mutfak dolapları ile alana daha ferah bir görünüm verilmiş. Aydınlatma olarak ise dolaba yakın kısımlarda gömülü spotlar ve sarkıt bir lamba tercih edilmiş. Demode bir mutfağın modern dönüşümü. Sizlerde mutfağınızda değişiklikler yaparak yemek pişirmekten keyif alacağınız alanlara dönüştürebilirsiniz. Mutfakla ilgili merak ettiğiniz her şeyi mutfak dekorasyonu kategorimizde bulabilirsiniz. Dekorasyona dair aklınıza takılan tüm soruları bizlere yazabilir, görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Ay harika olmuş bunlar, nasıl da modernleşmişler. Ben de mutfağıma bir el atmak istiyorum ama sizce hangi malzemeden yaptırsam daha kullanışlı olur mutfakta? Ben ahşap seviyorum ama bilemedim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz