Orta Sehpa Modelleri

6
3627

Oturma odası ve salonların vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan orta sehpa seçimi bayanlar için evlerinin en önemli parçalarından biridir. Önceleri sadece aksesuar olarak kullanılan orta sehpa günümüzde salonların odak noktası ve çok işlevsel bir parça haline gelmiştir. Kimi zaman çayımızı kahvemiz üstüne koyduğumuz, kimi zaman salonumuz için severek kullandığımız aksesuarlarımızı sergilediğimiz orta sehpa evimizin vazgeçilmezlerindendir.

Evimiz için seçeceğimiz orta sehpanın boyutu, rengi, ana malzemesi evimizin dekoratifleri açısından oldukça önemli kriterlerdendir. Öncelikle salonumuzun dekoratiflerini bozmaması açısından seçeceğimiz orta sehpanın boyutuna dikkat etmemiz gerekir, seçeceğimiz koltuklarımızdan çok alçakta ya da çok yüksekte durması göze çok hitap etmeyeceğinden koltuk takımlarımıza uygun bir orta sehpa seçmeliyiz. Orta sehpalar uzun süre kullanacağımız eşyalardandır dolayısıyla ana malzemesi dayanıklı olan meşe, ceviz gibi ağaçlardan yapılmış orta sehpaları tercih etmeliyiz. Cam sehpalar şık görünümleriyle her zaman gönlümüzü fetheden fakat kullanımı kolay olur mu, çizilir mi gibi soruları da beraberinde getiren modellerdendir. Orta sehpamız için cam yüzey tercih edeceksek akrilik, kolay temizlenebilen sehpalar tercih etmemiz günlük yaşantımızda da kolaylık sağlayacaktır. Orta Sehpa seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biride seçeceğimiz sehpanın gerek kumaşının gerek renk ve desenlerinin orta sehpayı kullanacağımız odayla uyumudur.

Salon ve oturma odası için tercih ettiğimiz orta sehpamızın gerek mobilyalarımızla gerek dekorasyon için kullandığımız aksesuarlarımızla uyumlu görünmesi son derece önemlidir. Orta sehpalar çoğu zaman salonların tamamlayıcı parçası olduğundan perde, halı, oturma grubu anahtar parçalardan en az biriyle uyumlu renk ve desenlere sahip olması gerekir.

6 YORUMLAR

  1. Orta sehpa sevmeyen bir insandım ama olmazsa olmaz gibi geliyor artık. Çok da güzel modeller var ayrıca. Ben yuvarlaktan ziyade kare ya da dikdörtgen olanları daha çok seviyorum. Öyle modellerden de gösterebilir misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz