Oturma Grubu Nasıl Olmalı ?

4
1271

Salonların vazgeçilmezi oturma grubu çok büyük önem taşır. Oturma grubu takımı her zaman daha kaliteli, daha yararlı ve ev ile daha uyumlu olması çok önemlidir. Peki, oturma grubu nasıl olmalı hep birlikte bakalım.

oturma-grubu-nasil-olmali-2

Oturma grubu seçerken yapılması gereken mobilyanın üretildiği yerden almaktır. Böylece mobilya hem daha kaliteli hem de daha ucuza gelmiş olacaktır.

oturma-grubu-nasil-olmali-3

Oturma grubu seçerken yapılması gereken tam takım almak olsun. Köşe koltukları da evin içinde çok büyük öneme sahiptir. Bunun için masa dahil oturma grubunda her şey tam olmalıdır.

oturma-grubu-nasil-olmali-4

Oturma grubu seçilirken renkte çok büyük önem taşır. Evinizin rengin de seçmek istediğiniz gibi ayrıca daha farklı renklerde de tercih edebilirsiniz. Örneğin son zamanların en çok tercih edilen rengi flu renkleridir. Koltuk takımı ise yeşil, bordo, mavi ve ya sarı renkte olmaları çok farklı hava katacaktır.

oturma-grubu-nasil-olmali-5

Oturma grubunda kumaş seçimi de gene aynı öneme sahiptir. Leke tutmayan, su geçirmeyen, terletmeyen ve yumuşak dokulu derinin olması çok iyi olacaktır.

oturma-grubu-nasil-olmali-6

Evinizin büyüklüğüne göre de oturma grubu seçmeniz önemlidir. Çünkü odası küçük olan evler için daha çok l tipi oturma grubu şartken, büyük olan odalarda ise daha farklı oturma gurupları seçebilirsiniz.

oturma-grubu-nasil-olmali-7

Oturma grubu seçilirken kullanışlı da olması çok önemlidir. Altı depo olarak kullanılan oturma grupları da gene evler için kullanışlıdır.

Oturma grubu her ev için şart bir durumdur. Bunun için evinizi dekore ederken en dikkat etmeniz gereken oturma grubu olduğunu unutmayınız.

4 YORUMLAR

  1. Oturma gruplarında ilk önce rahatlık ve dayanıklılığa bakarım. Alacağım grup, beni en az 10 sene götürmeli. Malum ekonomik şartlardan dolayı 2 senede bir oturma grubu almak imkansız.

    • Aslına bakarsanız hepimiz aynı bakış açısındayız. Evimize aldığımız mobilyayı uzun vadede kullanmak isteriz. Bi 10 yıl olmasa da ?.

  2. Ah ben huyum kurusun modeli güzel olsun salonuma uysun da nasıl olursa olsuncuyum 🙁 Çok yanlış ama işte şekilcilik yapıyorum bu konuda ne yapayım 😀 Görünüş güzelliği daha önemli gibi geliyor nedense.

    • Merhaba Yaser Hanım, en güzel dekorasyon sizin içinde kendinizi iyi hissettiğiniz ev dekorasyonudur. O yüzden gönlünüze göre almakla iyi yapıyorsunuz ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz