Pembe Panjurlu Evler

2
832

Bir zamanların evlilik hayaliydi pembe panjurlu evler.Bahçeli bir alanın ortasına konumlanmış, küçük, şirin bir ev. Bahçesinde bir köpek kulübesi, belki bir salıncak… Romantik hayallerin vazgeçilmez ögesi. Şehir içinde çok sık karşılaşmasak da, adalarda ya da şehre yakın bölgelerde yer alan müstakil evlerin dışında zaman zaman karşılaşıyoruz pembe panjurlar ile. Bu yazımızda bu evlerden örnekleri derledik…

pembe-panjurlu-evler

Pembe panjurlu ev denildiğinde aklınıza sadece ütopik bir ev hayali gelmesin. Sokak arasında, müstakil bir eviniz varsa, siz de kapı ve pencerelerde pembeyi tercih ederek daha şirin ve dikkat çekici bir görünüm yaratabilirsiniz.

pembe-panjurlu-evler-2

Pembe, özellikle kız çocuk odalarının vazgeçilmez rengidir. Onun hayal dünyasına hitap eden renk ve ögeleri bir arada kullanırken, panjur seçiminde pembeyi tercih etmeyi ihmal etmeyin.

pembe-panjurlu-evler-3

Görsel olarak oldukça şık ve renkli görünen pembe panjurlar ile evinizin yalnızca içini değil, dışını da güzelleştirebilirsiniz.

pembe-panjurlu-evler-4

Panjurlara ek olarak, kapı seçiminde de uyum yaratmak için tercihinizi pembeden yana kullandığınızda ortaya işte böyle sevimli ve iç açıcı bir görünüm çıkıyor.

pembe-panjurlu-evler-6

Dikkat çekici, canlı tonlardaki pembeler size göre değilse; siz de panjur seçiminde tercihinizi şeker pembesi gibi daha soft tonlardan yana kullanabilirsiniz.

pembe-panjurlu-evler-5

Sadece çocuk odaları ya da genç odaları değil, evin her odasında pembe panjurları kullanabilirsiniz. Mutfakta, kahverengi ya da beyaz mutfak dolaplarınız varsa, onları tamamlamak için pembe çok iyi bir seçim olacak.

pembe-panjurlu-evler-7

Sakin bir renk olmasının yanında şeker pembesi panjur seçimi ile modern ve havalı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Şu tasarımlar da size fikir verebilir;

pembe-panjurlu-evler-8 pembe-panjurlu-evler-9 pembe-panjurlu-evler-10

2 YORUMLAR

  1. Ahahah biraz güldüm başlığı görünce 😀 Tam yeşilçam filmi ve hayallerdeki evler. Ama kabul etmek lazım gerçekten çok güzeller. Ben mavi panjur seviyorum ama pembeye gönlüm kaymadı değil şimdi 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz