Pet Şişelerden Neler Yapılır

2
2788

Çevre için büyük bir yıkım olan plastik şişeleri atmak yerine akıllı tasarımlar ile onları değerlendirebilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz bu tasarımları yaparken hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

Gıda Kapları

pet-siselerden-neler-yapilir

Pirinç, fasulye, erişte, şeker ve makarna gibi yiyecekleriniz için saklama kutuları yapabilirsiniz. Bunun için iki adet pet şişeye ihtiyacınız bulunmaktadır. İki şişeden birisini uzun yiyeceklerinizi koymanız için, diğerini ise kısa kapak olarak kullanmanız için keserek bu şekilde kaplar yapabilirsiniz.

Kalemlik ve Masa Organizatörleri

pet-siselerden-neler-yapilir-1

Plastik şişelerden eviniz ve ofisiniz için şekildeki gibi kalemlik ve masa organizatörleri yapabilirsiniz. Renkli bantlar ile desenler yapabilir, sıcak tutkal ile yaptığınız süsleri yapıştırabilirsiniz.

Kuş Besleyicileri

pet-siselerden-neler-yapilir-2

Bahçeniz varsa ve içerisine de kuşları çekmek istiyorsanız bahçenize besleyici kaplar yerleştirebilirsiniz. Elbette bunun için masraf yapmanıza gerek yok. Evinizde bulunan plastik şişeleri kullanarak şekildeki gibi besleyici kaplar yapabilirsiniz. Dilerseniz plastik şişeleri delerek içerisinden küçük tahta kaşıklar geçirebilir, dilerseniz de tahta kaşıklarla uğraşmadan üst sol şekildeki gibi modeller yapabilirsiniz.

Küçük Yiyecek Tabakları

pet-siselerden-neler-yapilir-3

Pet şişenin alt kısmını kesin ve ütü ile mühürleyin. Dilerseniz o şekilde dilerseniz de son şekildeki gibi örgü geçirerek fıstık, zeytin ve peynir gibi küçük atıştırmalıkları koymak için kaplar yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Tutucu

pet-siselerden-neler-yapilir-4

Pet şişeleri şekildeki gibi keserek tuvalet kağıdı tutucu yapabilirsiniz. 1 litrelik plastik şişeyi tuvalet kağıdınızın boyuna göresin ve tuvalet kağıdını altta kalacak kısıma koyun. Diğer üst kısmın uç kısmının yarısını kesin ve tuvalet kağıdının ucunu delikten çıkardıktan sonra, alt kısım ile üst kısmı birleştirin.

Sulama Kutuları

pet-siselerden-neler-yapilir-5

Pet şişelerden kolayca dönüştürebileceğiniz sulama kutuları yapabilirsiniz. Sadece bir çivi ve çekiç ile kapak üzerinde delikler açmanız yeterli. Üst kısım baş aşağı gelecek şekilde saksılara yerleştirerek bu sulama kaplarını kullanabilirsiniz.

Acil Kaşık

pet-siselerden-neler-yapilir-6

Kaşık bulmanın neredeyse imkansız olduğu bir yerde kamp yapıyorsanız pet şişe kullanarak kaşık yapabilirsiniz. Bu şekilde bir kaşık yapmak için alt kısmını kullanmanız ve şekildeki gibi kesmeniz yeterli. Basit ve acil durum için kolay bir kaşık.

2 YORUMLAR

  1. Ay inanmıyorum daha yeni bir ton şişe attım. Çok üzüldüm şu an. Kuş yemliği fikrini baya beğendim, bir daha şişe çıkınca hemen yapacağım ve balkonuma asacağım. Fikirler için teşekkür ederim, iyi oldu denk geldiğim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz