Rattan Bahçe Mobilyaları

4
3450

Rattan, hint kamışı olarak bilinen, sadece ekvator kuşağında yetişen bir tür ağaçtır. Dört mevsim kullanılabilen rattan mobilyalar, bulunduğu ortama doğal ve estetik bir görünüm kattığı için özellikle dış mekanda tercih edilmektedir. En büyük avantajı kolay temizlenmeleri ve çürümemeleri olan rattan bahçe mobilyalarına hep birlikte göz atalım isterseniz.

rattan-bahce-mobilyalari

Rattan siyah L koltuk ve orta sehpadan oluşan rattan bahçe mobilya takımı. Ultraviyole ışınlara ve darbelere karşı dayanıklı olan rattan mobilya gruplarını bahçenizde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Siyah rattan koltuklarınızı krem renk minder ve yastıklarla kombine edebilirsiniz.

rattan-bahce-mobilyalari-1

Beyaz minderler ve yeşil yastıklarla kombine edilmiş rattan mobilyalar. Rattan koltuk ve yuvarlak orta sehpadan oluşan koltuk takımı.

rattan-bahce-mobilyalari-2

Oval rattan masa ve rattan sandalyelerden oluşan masa sandalye takımı. 8 kişilik yemek masasından oluşan rattan masa, sandalye takımınızda gönül rahatlığıyla misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Fener mumlukları masanızın iki ucuna koyarak güzel bir masa dekoru elde edebilirsiniz.

rattan-bahce-mobilyalari-3

Rattan yuvarlak masa ve sandalyelerden oluşan bahçe yemek masası seti. 4 kişilik çekirdek ailelerin bahçelerinde düşünebileceği estetik ve hoş bir takım. Yemek masasının orta kısmında şemsiye için ayrılan alan bulunmaktadır. Şemsiyesiyle güneşli günlerde de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

rattan-bahce-mobilyalari-4

Rattan masa ve koltuklardan oluşan kapanınca bahçenizde çok küçük bir alan kaplayan rattan bahçe mobilyaları. Küçük bahçede oturanlar için alan açan, koltukların masaya yaklaşarak kapanmasıyla oldukça az bir alan kaplayan masa takımı. Yazımızın girişinde rattan mobilyaların avantajlarından bahsetmiştik. İsterseniz birazda rattan mobilyaların temizliği nasıl yapılmalıdır ondan bahsedelim. Temizliğini fırça yada ıslak bir bezle silerek yapabilirsiniz.

rattan-bahce-mobilyalari-5

Dikdörtgen rattana masa, siyah rattan sandalyelerden oluşan bahçe masa seti. Rattan masalarda yüzey pürüzlü olduğu için masa üzerinde cam bir tabla tercih edilmektedir. Rattan mobilyaların temizliğinden sonra birazda nelere dikkat etmeniz gerekiyor bunlardan bahsedelim isterseniz. Aşırı rutubetli yani kapalı ortamlarda muhafaza edilmemelidir. Çünkü küflenmeye neden olabilir. Rattan mobilyaların aşırı yağmurlardan korunması için kışın dışarıda bırakılmamalıdır. Kışın üzerine koruma naylonu örterek saklayabilirsiniz.

rattan-bahce-mobilyalari-6

Dikdörtgen ahşap yemek masası ve rattan sandalyeden oluşan bahçe masa seti. Bahçede ahşap ürünlerin kullanılmasında diğer mobilya gruplarına göre daha fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Son olarak rattan mobilyalar alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor kısaca bunlardan bahsedip bitirelim isterseniz. Rattan mobilyada, hasır örgüler gergin olmalı esnek olmamalı, hasırların uç kısımları iyi gizlenmelidir.

4 YORUMLAR

    • Ne yazık ki henüz satışımız yoktur. Fakat yakın zamanda bazı ürün gruplarında satışımız olacaktır. Eğer bu ürün grubunda satışımız olursa size bilgi verelim.

  1. Rattan mobilya tam bir klasik bence. Hep gördüğümüz bahçe mobilyalarından ve ben çok severim. Bahçe için çok ideal ve hoş bir model bence. Ben de eski evimizde bahçede bunlardan kullanıyordum 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz