Retro Yemek Odaları

0
186

Bugün geçmişin modasını günümüze yansıtan retro yemek odaları için seçtiğim modelleri sunacağım sizlere. Retro yemek odası modellerinde 50′ ler, 60′ lar ve 70′ lerin izlerini taşıyan mobilya ve aksesuarları, yeşil, mor, mavi ve kırmzı retro renklerden oluşan kombinasyonları göreceksiniz.

retro-yemek-odalari

Retro yemek masası ve kırmızı sandalyeler, eskiyi anımsatan kalın geometrik desenlerden oluşan duvar kağıtları. Bu retro yemek odası tasarımında insan kendini sıcak ve samimi bir ortamda hissediyor.

retro-yemek-odalari-1

Retro mobilyalar, kumaşı değiştirilerek günümüze uyarlanan sandalyeler, seramik vazo ve mavi kaseden oluşan şık retro yemek odası. Bence bu tasarımda en çok eskiye götüren perde ve ahşap mobilyalar.

retro-yemek-odalari-2

Retro mobilyalar, beyaz sandalyeler, retro aksesuarlardan oluşan ferah yemek odası. Eşya kalabalığı olmayan ve retro aksesuarlarıyla göz dolduran bir yemek odası seçimi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, büyüklerinizden kalan eşyalara evinizde yer vermek.

retro-yemek-odalari-3

Mobilyalarda retro renklerden olan sarının tonu tercih edilirken aydınlatmada cam küreler kullanılmış. Büfenin içinde eskiye götüren mistik aksesuarlar kullanılarak hoş bir görsel şölen oluşturulmuş. Evlerinizde farklılık yaratmak istiyorsanız eskiye, değerlerinize dönmeniz yeterli.

retro-yemek-odalari-4

Retro yemek odası oluşturmak istiyorsanız yemek masanızda çiçekli koltuklara yer verebilirsiniz. Sandalyelerinizi tek renk seçerek hoş bir uyum yakalayabilirsiniz. Gördüğünüz üzere sandığınız gibi retro eskimiş, köhne eşyalardan oluşan bir dekorasyon tarzı değil. Dekorasyonda geometrik çizgilere yer veren, canlı renklerden oluşan bir stil.

retro-yemek-odalari-5

Yeşil koltuk, iki farklı stilde sandalyeler, ahşap yemek masası ve aile yadigarı ikonik tarzını birleştirerek tüm aile fertlerinin mutlu olabileceği retro yemek odası tasarımı. Yemek masası gül ağacından üretilerek hoş bir renk yakalanırken duvarda eski sanatçılara ait tabloya yer verilmiş. Sizlerde hiç bilmediğiniz ismini sanını duymadığınız eski sanatçılara ait tabloları alarak evinizde retro bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Yani retro bir yemek odası dekorasyon oluşturmak için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Bir vazo, bir çerçeve ile güzel ve uygun bir retro yemek odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Peki neden bu dekorasyon stili bu kadar rağbet görmeye başladı. Çünkü kullanılan mobilya, aksesuar ve renkleriyle sizleri özlem duyduğunuz sıcak, samimi ortamlara götürüyor. Aynı zamanda aile büyüklerinin de alışık olduğu tarz olduğu için herkesi mutlu eden tasarımlar ortaya çıkıyor.

retro-yemek-odalari-6

Masanızın üzerine saksılarla çiçekler yer verebilir, yemek odanıza bir koltuk atarak canlı bir pembe minder koyabilir ve çiçekli yastıklarla süsleyebilirsiniz. Yemek masanızda taburelere yer verebilir, sandalyenizde hardal sarısı minderler tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz