Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

2
814

Salon dekorasyonu, ev içerisindeki en zor dekorasyon bölümüdür. Evini daha güzel ve modern bir hale getirmek isteyenler salona özen gösterir iken salon dekorasyonunu nasıl yapmaları gerektiği konusunda örneklerimiz ile birlikte öneriler sunmak istiyoruz. Bu önerileri uygulayarak herhangi bir iç mimar veya profesyonel destek olmadan salonunuzu kendiniz dekore edebilirsiniz.

salondekorasyonu

Öncelikle salonunuz için uygun mobilyaları seçmelisiniz. Mobilyaları seçerken evinizin ölçülerini bilmeli ve istediğiniz renge de karar vermiş olmalısınız. Daha sonra avangarde mobilya mı yoksa daha sade ve tek renk mobilya mı istediğinizi belirtip ürünleri almalısınız.

www.allwallpapersfree.orgSalon için mobilyalardan sonra en önemli ayrıntı aksesuarlardır. Aksesuarlarınız mobilyalarınız ile uyum içerisinde olmalıdır. Gerek renk, gerekse de tasarım olarak uyumsuz olan aksesuarlar salon dekorasyonunu olumsuz etkileyecektir.

salondekorasyonumobilyalar

Salonunuzdaki renk uyumunu sağlamalısınız. Tek renk kullanacaksanız işiniz daha kolay ancak renkli ve desenli ürünler seçecekseniz biraz uğraşmalısınız.

Salon Dekorasyonu

Salon için önemli eşyalardan biri de halılardır. Halı, mobilyaların doğru görünümünü yakalaması için önemlidir. Hem tabanı koruyacak, hem de evinizdeki dekorasyon bütünlüğünü sağlayacak olan halıyı seçer iken mobilyalar ile birebir aynı renk olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde boğucu bir görüntü ortaya çıkacaktır.

salondekorasyonuaydinlatma

Salon dekorasyonu nasıl yapılır sorusu olur da aydınlatmaya yer verilmez mi? Her ortamın dekorasyonunda en önemli nokta aydınlatmadır. Yeni bir trend olarak tavandan aydınlatma yerine daha modern ve çekici yan duvarlardan aydınlatmayı tercih edebilirsiniz.

salondekorasyon

Salon dekorasyonunda bütünlüğün ortaya çıkması ile birlikte hazırlanan bir örnek. Renklerin, mobilyaların, aksesuarların uyumuna göz atın.

2 YORUMLAR

  1. Gerçekten haklısınız, salon dekorasyonu hem en zor hem de en önemlisi. Ben de salonumu düzenlerken çok aradım bakındım, dikkat etmeye çalıştım her şeye. Hala bile içime sinmiş değil ama sizden aldığım bilgilerle birkaç yenilik de yapacağım. Teşekkür ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz