Salon Dekorasyonu Örnekleri ve İpuçları

4
1199

Salon, ailece en çok vakit geçirilen oda olduğundan ve misafirler de salonda ağırlandığından; ev dekorasyonunda belki de en önemli mekan yine salondur. Dekorasyonda değişiklik yapmak ve daha şık bir salona kavuşmak isteyenler için 12 farklı salon dekorasyon örnekleri ve ip uçları bu yazımızda…

salon-dekorasyon-ornekleri-

Lüks bir salon görünüm yaratmak istiyorsanız, siz de fotoğraftaki gibi şık ve modern tasarımları kullanmalısınız. Gösterişli bir avize, açık renk modern mobilyalar, lüks bir televizyon sehpası ve şık bir duvar tasarımı ile bunu başarmanız hiç de zor olmayacak.

salon-dekorasyon-ornekleri-2

Özellikle son yıllarda salon dekorasyon trendlerine baktığınızda, tavan kaplamalarının oldukça revaçta olduğunu görüyoruz. Şık aydınlatmalar ile birlikte mekanın havasını anında değiştirdiğinden emin olabilirsiniz.

Salon ve oturma odalarında, mekanı daha geniş göstermek ve kullanım alanını arttırmak için köşe koltuk takımlarını öneriyoruz.

salon-dekorasyon-ornekleri-3

Klasik ve avangart mobilyalar tercih ederek, daha şık ve lüks bir salon dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

salon-dekorasyon-ornekleri-5

Canlı ve yapay çiçekler, şık kırlentler, cam ya da ahşap objeler, aynalar, kullanışlı sehpalar salon dekorasyonunda tamamlayıcı öğelerdir.

Salonunuzun duvarlarında tercih edeceğiniz renk ve boya da en az mobilyalar kadar önemlidir. Bizim önerimiz saten boyaları tercih etmeniz, böylece kusursuz görünen duvarlara sahip olabilirsiniz.

salon-dekorasyon-ornekleri-7

Şömine, salon dekorasyonunda en şık detaylardan. Eğer apartman dairesinde oturuyorsanız, elektrikli şömineleri de tercih edebilirsiniz.

salon-dekorasyon-ornekleri-8

Duvarlara gösterdiğiniz özeni, zemine de göstermelisiniz. Klasik parke tasarımları yerine alışılmışın dışına çıkarak bu tarz tasarımları tercih edin ve farkınızı ortaya koyun. Salon dekorasyonu örnekleri ve ipuçları için şu tasarımları da beğenebilirsiniz;

salon-dekorasyon-ornekleri-9 salon-dekorasyon-ornekleri-11 salon-dekorasyon-ornekleri-12 salon-dekorasyon-ornekleri-13 salon-dekorasyon-ornekleri-14 salon-dekorasyon-ornekleri-15

 

4 YORUMLAR

  1. salon dekorasyon örnekleri resimli hepsi güzel de sizce bunların hangisi benim salonumda güzel durur? küçük salon dekorasyon örnekleri var mı elinizde, salonum 70 metrekare kadar büyüklüğe sahip yerler balıksırtı parke teşekkürler

  2. Ben de salonda aydınlatmayı önemseyenlerdenim. Bazıları loş ortam sever ama bence aydınlık olması gerekir salonun. Hem aydınlatma güzel olursa mobilyalar bile daha bir çekici gözüküyor, daha güzel gösteriyor kendini.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz