Salon İçin Duvar Kağıdı Örnekleri

4
3729
3d duvar kağıtlı salon dekorasyonu

Genellikle misafirlerimizle en fazla vakit geçirdiğimiz bir oda olarak dizayn edilen salonlarımızda bugün birbirinden farklı duvar kağıdı uygulama örneklerini göreceğiz. Ev duvar dekorasyonunda sıkça karşılaştığımız duvar kağıtlarını salonlarımızda kullanarak salon duvar dekorasyonunu ne kadar değiştirdiğini inceleyeceğiz. Sizlere alternatif fikirler sunabilecek salon için duvar kağıdı örneklerine gelin birlikte göz atalım.

salon duvar dekorasyonu

Krem zemin üzerine siyah desenlerden oluşan bir duvar kağıdını salon dekorasyonunda şekildeki gibi kullanabilirsiniz. Salon duvarlarının tamamında kullanmak yerine 2 duvarda kullanabilir, diğer duvarları duvar kağıdıyla uyumlu olabilecek bir renk tonuna boyatabilirsiniz.

salon duvar dekorasyonu

Salon mobilyalarında soft renkleri kullandıysanız yine aynı renk tonunda duvar kağıdı kullanarak salon dekorasyonunda güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

salon duvar dekorasyonu

Hareketli bir salon dekorasyonu için duvar kağıdı olarak renkli çiçek desenlerini düşünebilirsiniz. Açık renk koltuk ve renkli yastıklar kullanabilir, aksesuar olarak çiçekleri kullanarak salonunuzda güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

salon duvar dekorasyonu

Sade ve ferah bir salon dekorasyonu düşünüyorsanız şekildeki dekorasyondaki gibi zarif desenlerin kullanıldığı duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

salon duvar dekorasyonu

Duvar kağıtlarıyla salon duvarlarınızı tamamen kaplamak yerine bu dekorasyon örneğinde olduğu gibi duvarın bir kısımında kullanabilirsiniz. Tabi burada önemli olan duvar kağıdı dışında kalan kısmı uyumlu renkle tamamlamak.

salon duvar dekorasyonu

Ev dekorasyonunda orijinal fikirlere açıksanız salon duvarlarınızda birbirinden farklı duvar kağıtlarını aynı anda kullanabilirsiniz. Eğer renk ve desen olarak birbirine yakın duvar kağıtları kullanırsanız gözü yormayan güzel bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

salon duvar dekorasyonu

Salon duvarlarınızda güzel bir vurgu yapmak için tek bir duvarda duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Örneğin salonunuzda şömine kullanıyorsanız sadece şöminenin bulunduğu duvarda duvar kağıdı kullanarak şık bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

salon duvar dekorasyonu

Kitap tutkunları için kitap desenli duvar kağıdı. Salonun bir kısmında kitap desenli duvar kağıdı kullanırken bir kısmında da kiremit desenli duvar kağıdı tercih edilmiş. Salon duvarlarının bazı kısımlarında ise sadece boya kullanılmış.

salon duvar dekorasyonu

Salon duvarlarınızın tamamında basit desenli bir duvar kağıdı kullanırken tavanda zarif bir desen kullanarak şık bir salon elde edebilirsiniz.

salon duvar dekorasyonu

Salonda vurgu yapmak için salon duvarlarının sadece bir yerinde duvar kağıdı kullanmalısınız. Vurgu yaptığınız duvara vitrin yada gümüşlük gibi aksesuarlarınızı sergilediğiniz salon mobilyanızı koyarak şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

salon duvar dekorasyonu

Salon duvarlarında tek bir duvar kağıdının kullanıldığı başka bir dekorasyon örneği. Dikkat ettiyseniz duvar kağıdının kullanılmadığı duvarlarda duvar kağıdıyla uyumlu olacak boya rengi kullanılmış.

3d duvar kağıtlı salon dekorasyonuDesenlerin kullanıldığı duvar kağıtları yerine 3d duvar kağıdı kullanarak farklı bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz. 3d duvar kağıdını sadece bir duvarda kullanmaya dikkat edin. Bu duvar pencerenizin bulunduğu duvarın hemen yanı olursa güneş ışığı eve girdiğinde güzel bir ambiyans oluşacaktır.

salon için duvar kağıdı

Kahverengi ahşap mobilyalar ve açık renk koltuklardan oluşan bir salon için en güzel duvar kağıdı örneklerinden biri de kahverengi taş desenli 3d duvar kağıdıdır.

salon duvar dekorasyonu

Mor ve yeşil renk mobilyaların kullanıldığı salon dekorasyonu için aynı renk tonlarının kullanıldığı çiçekli duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Salonlarınızı güzelleştirmek için daha fazla öneri görmek isterseniz salon dekorasyonu başlık kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

 

4 YORUMLAR

  1. Bende salonumu dekore etmek istiyordum. Sayenizde bir çok şeyi öğrendim. Fakat bu sefer de kararsızlık hastalığına yakalandım 🙂 Duvarları tuğla yaptıracağım diyorum sizin duvar kağıdı modellerinizi görünce kararım değişiyor 🙂

    • Naçizane fikrimi soracak olursanız duvar kağıdından ziyade tuğla duvar tercih edin derim. Çünkü tuğla duvarı dekorasyonda daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

  2. Ben de duvar kağıdı kullanıyorum ama değiştirmeyi düşünüyorum. İkinci fotoğraftaki duvar kağıdı çok hoşuma gitti. Aynısını bulabilir miyim acaba, Türkiye’de böyle duvar kağıtları var mıdır?

    • Merhaba Aysel Hanım, duvar kağıdı için Türkiye’de de çok fazla seçenek var. Tam istediğiniz modelde duvar kağıdı olmasa da yakın modelini bulursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz