Sevgililer Günü Masa Dekorasyonu

2
379

Merhaba sevgili okurlar,

Sevgililer günü, bildiğiniz üzere Valentine isimli bir din adamının adına ilan edilen bayram günüdür. Valentine ismi, hoşlanılan kişi veya sevgili anlamında kullanıldığı için 14 şubat bir çok ülkede sevgililer günü olarak kutlanmaktadır. Bu kısacık bilgiden sonra 14 şubatı evimizde kutlamak istiyorsak akşam için nasıl özel bir masa hazırlayabiliriz bakalım isterseniz.

sevgililer-gunu-masa-dekorasyonu

Beyaz masa örtüsü üzerine sevgililer gününe özel runner serebilirsiniz. Servis tabaklarının içerisine canlı kırmızı çiçekleri koyduğunuz küçük bardaklar yerleştirebilirsiniz. Masanızın tam ortasına kırmızı dikdörtgen bir mumluk içine beyaz mumlar etrafını da kağıt kelebekler ile süsleyebilirsiniz. Kaşık-bıçakları şekildeki gibi koyabilir ve üzerine de sevgiliye özel küçük bir not yazabilirsiniz.

sevgililer-gunu-masa-dekorasyonu-1

Romantik ve otantik masa dekorasyonu isteyenler için, çuval bezinden bir runner serebilir, ortasını da dantellerle süsleyebilirsiniz. Evinizde bulunan cam kavanozları süsleyerek mumluk yapabilir serdiğiniz dantellerin üzerine koyabilirsiniz. Sevgi sözcükleri fısıldadığınız not kağıtlarını servis tabağına koyabilirsiniz. Güne özel bardaklarınızı çıkarabilir, su bardaklarınızı kırmızı kalplerle süsleyebilirsiniz.

sevgililer-gunu-masa-dekorasyonu-2

Kırmızı amerikan servis ve peçeteler, kalpli tabaklar ve çiçeklerle süslenmiş sevgililer günü masası. Hem sevgi dolu hemde sade güzel bir masa hazırlayabilirsiniz.

sevgililer-gunu-masa-dekorasyonu-3

Cam yemek masanız varsa örtü ile kapatmak yerine dantellerle estetiği ön plana çıkarabilirsiniz. Kırmızı çiçeklerle doldurulmuş aşk yazılı bir vazo, etrafını da kırmızı mumlarla süsleyebilirsiniz. Varsa geceye özel kırmızı yada kristal bardaklar tercih edebilir, peçeteleri şekildeki gibi boncuklarla süsleyebilirsiniz.

sevgililer-gunu-masa-dekorasyonu-4

Yemek masanıza kırmızı bir masa örtüsü serebilir, masanızın tam ortasında farklı bir süsleme yapabilirsiniz. Orijinal ve sade, mumlar ve şık süslerden uzak. Tatlı çatalları ve çay kaşıkları ile şekildeki gibi “LOVE” yazabilirsiniz.

sevgililer-gunu-masa-dekorasyonu-5

Kırmızı masa örtüsü, kırmızı peçeteler, küçük parıltılı kalp süsleri ve çiçeklerle aşk dolu bir masa hazırlayabilirsiniz. Beyaz teneke saksıların içerisini yapma çiçeklerle süsleyebilir, saksıların altına beyaz tabakları koyabilir, boncuk ve kalplerle dekore edebilirsiniz. Servis tabakların kenarlarına küçük kırmızı mumluklar, masanın ortasında ise beyaz mumlara yer verebilirsiniz.

sevgililer-gunu-masa-dekorasyonu-6

Sade ve romantik bir masa hazırlamak isteyenler için, kırmızı peçeteleri şekildeki gibi katlayabilir, masanın sağında büyük kristal mumluklar ortasında ise küçük bir mumluk tercih edebilirsiniz. Kırmızı kartondan küçük kalpler kesebilir masanıza şekildeki gibi serpiştirebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Bazıları gerçekten çok şık. Sevgililer günü geçti ama bize her gün sevgililer günü, neden bir sürpriz yapmayayım ki değil mi? 🙂 Fakat kırmızı bir şeyler almam gerek sanırım 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz