Sevgililer Günü Tasarım Fikirleri

4
110

Sevgililer günü için aşk sürprizlerine hazır mısınız? Hazırsanız doğru yerdesiniz. Bugün sevgiliye özel yazılar, kalpler ve çiçekler hazırlayarak 14 şubatta evlerimizi süsleyeceğiz.

sevgililer-gunu-tasarim-fikirleri

İlk olarak çuval bezine işlenmiş aşk notlarından başlıyoruz. Sevgi ve aşk sözcükleri içeren yazılar alarak evinize asabilir hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Renkli boya ile çuval bezine kendinizin ve sevginizin baş harfini yazabilir, yazının başına kendi baş harfinizi sonuna ise sevgilinizin baş harfini asabilirsiniz.

sevgililer-gunu-tasarim-fikirleri-1

Renkli kağıt dantellerden kalpler yapabilir, bir ipe asarak evinizi süsleyebilirsiniz. Hatta kalplerin ortasına sevgilinizle olan fotoğrafları yapıştırabilirsiniz.

sevgililer-gunu-tasarim-fikirleri-2

Beyaz kare karton kağıtlara notlar yazabilir, kağıtları kırmızı kurdele ipinden geçirerek salonunuza asabilirsiniz.

sevgililer-gunu-tasarim-fikirleri-3

Renkli kağıtları küçük kalpler olacak şekilde kesebilir, kalplerin içerisine “seni seviyorum” sözcükleri yazabilirsiniz. Hatta sevgilinize aldığınız hediyeyi bir yere saklayabilir ve hediyenin yerine dair ip uçlarını kalplere yazabilirsiniz. Bu sayede merakla bütün yazıları okuyacaktır.

sevgililer-gunu-tasarim-fikirleri-4

Çuval bezini şekildeki gibi üçgen olacak şekilde kesebilir ve kumaş boyası kalpler yapabilirsiniz. Yaptığınız kalpli çuval bezlerinin uç kısmını hafif içe doğru kıvırıp yapıştırabilir ve bir ip geçirerek duvarınıza, kapınıza asabilirsiniz.

sevgililer-gunu-tasarim-fikirleri-5

Orijinal bir kalp fikri. Eski kitap sayfalarını şekildeki gibi rulo halinde sarın ve hepsini kalp şeklini verecek şekilde bir araya getirerek yapıştırın. Yaptınız kalp şeklinin tam ortasına bir ip yapıştırın ve duvar yada kapınıza asın.

sevgililer-gunu-tasarim-fikirleri-6

Sevgililer gününe özel kalp şeklinde şekerli kurabiyeler pişirebilir, kalplerinizi pasta süsleriyle renklendirebilirsiniz.

sevgililer-gunu-tasarim-fikirleri-7

Evinizde romantik bir akşam yemeği için kalp desenli mumluklardan ilham alabilirsiniz. Kullanmadığınız farklı boylardaki cam kavanozları güzelce temizleyin ve içerisine kırmızı renklerde mumları koyun. Müzik notalarının bulunduğu kitap sayfalarından kavanozların boyutuna göre kalpler kesin ve kavanozunuzun dışına yapıştırın. Son olarak da kavanozların ağız kısmına ip ile kurdele yapın. Sevgililer günü için orijinal fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Sevgililer günü için bu sene eşime sürpriz yapamadım ama geçen sene efsane bir şey hazırlamıştım. Yatak odasını kırmızı renk kombiniyle süsledim ve eşim çok beğenmişti.

  2. Çuval bezinden olan fikri beğendim, hem yapması da eğlenceli olacaktır. Onu yapmayı düşünüyorum bir de kurabiye yaptı mı tamamdır 😀 Zaten sevdi mi ne olsa güzel geliyor insana ♥

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz