Sonbahar Dekorasyon Önerileri

2
329

Soğuk kış gecelerine girmeden önce ılık geçen sonbaharlar için yemek odası dekorasyon önerileri sunmak istedik sizlere. Sonbaharda yemek odalarınızı daha sıcak bir ortam oluşturarak kışa hazırlık yapabilirsiniz. Nasıl mı?

sonbahar-dekorasyon-onerileri

Yemek masanızın üzerine küçük bir hasır sepet içerisine otlar ve üzerine bir bardak yada cam bir kavanozun içerisine yumurtalar dipte olacak şekilde üzerine de küçük, şirin mumluk koyabilirsiniz. Yemek odanızda daha sıcak ve samimi bir ortam oluşturacaktır.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-1

Sonbaharda bahçenize dökülen yapraklardan ilham alın. Cam bardaklarınızın içerisine meyve çekirdekleri ve sararan yaprakları üzerilerine de mumlar koyarak hoş bir sonbahar dekorasyonu elde edebilirsiniz.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-2

Yemek masanızda bol bol çiçeklere yer verebilirsiniz. Küçük bal kabağından mumluklar yapabilir, kurumuş dalları cam kavanozlara koyabilirsiniz. Cam kavanozların etrafını hasırlarla kapatarak kahverengi tonlarında vazolar oluşturabilirsiniz. Sonbaharda evinizde ve yemek odalarınızda aksesuar seçiminizde daha koyu tonlara yönelebilirsiniz.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-3

Konsolun üzerinde yapma meyvelerden, ceviz ve yapraklardan oluşan renkli görsel bir stand oluşturabilir, etrafına fener mumluklar koyabilirsiniz.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-4

Sizlere konsolun yada yemek masanızın üzerine koyabileceğiniz bir  alternatif fikir daha var. Cam bir fanus içerisine turuncu bal kabağı, etrafına kurumuş otlar ve renkli dökülen yapraklar serperek yemek odanızı ısıtacak ve hareketlendirecek bir obje oluşturabilirsiniz. Siyah çerçeveli ve güzel işlemeleri olan konsol aynası tercih ederek derin bir görüntü oluşturabilirsiniz.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-5

Sonbaharda masa örtünüzü yeşil, sarı ve kırmızı sıcak tonlardan tercih edebilirsiniz. Amerikan servis seçiminizi çiçek ve meyve desenlerinden tercih edebilir, masanızın ortasına kozalaklardan ve en tepesinde mum olan cam bir vazo koyabilirsiniz. Vazonun etrafını sararan yapraklarla süslemeyi unutmayın. Alternatif yemek takımı almak istiyorsanız meyve desenli tercih edebilirsiniz.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-6

Beyaz masa örtüsü üzerine turuncu tül runner serebilirsiniz. Peçeteleri dekoratif katlayarak üzerine turuncu tüllerden aksesuar yapabilirsiniz. Yemek masanıza siyah bir fener içerisine turuncu bir mum koyabilir ve etrafını yapraklarla süsleyebilirsiniz. Sonbaharda renk seçimimiz hep sıcak renklerden yana yapıyoruz.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-7

Bal kabağının içini oyarak vazo olarak kullanabilirsiniz. İçerisine rengarenk çiçekler koyabilir etrafını mumlarla süsleyebilirsiniz. Masa örtüsü seçiminizi pötikare desenlerden yana yapabilirsiniz. Mumları koymak için ekstra mumluk masrafı yapmanıza gerek yok evinizde kısa ve geniş cam bardaklar varsa bunları kullanabilirsiniz.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-8

Çam kozalaklarından ilham alabilirsiniz. Evinizde hoşunuza giden bardaklara kozalakları koyabilir ve cam bardaklarınızın etrafını kurdele ile süsleyebilirsiniz. Yemek masasına, konsol üzerine veye şöminenin üzerine koyarak yemek odasında doğal ve sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-9

Kahverengi tonlarında bir tabak, üzerine kocaman bir mum ve etrafını renkli mısırlarla sarıp hoş bir mumluk yapabilir, yemek masanızın üzerine yada evinizde hoşunuza gidecek herhangi bir yere koyabilirsiniz.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-10

Yemek masanızda kahve ve turuncu kombinasyonu oluşturabilirsiniz. Sandalyelerinizi turuncu kumaş parçalarıyla süsleyebilir, yemek masasında turuncu peçeteler tercih ederek etrafına kahverengi danteller geçirebilirsiniz. Vazo yerine renkli cam kavanozlar ve içerisine çiçekler koyabilirsiniz. Runner tercihinizi kahverengiden yana yapmayı unutmayın.

sonbahar-dekorasyon-onerileri-11

Misafirlerinizi dağ çileklerinden ve kurumuş ağaç dallarından oluşan bir demetle karşılayabilirsiniz. Eminim sıcak bir karşılama şekli olacaktır. Ne yalan söyleyeyim insan dağ çileklerini görünce dekorasyonu bir kenara bırakıp onları yemek istiyor.

2 YORUMLAR

  1. Çok güzel. Özellikle minik bal kabakları çok tatlı gözüküyor. Sonbahar renklerini çok severim zaten. Turuncular kahveler sarılar hepsi bir araya gelince hem bir uyum hem de sıcaklık veriyorlar. Teşekkürler fikirler için

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz