Sprey Boya ile Evde Dönüşüm Fikirleri

2
1948

Sprey boya ile artık atmayı düşündüğünüz eşyalarınıza yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Hiç bir şey, evde bir şeyleri yenilemek, bambaşka görünümlere kavuşturmak ve eski eşyaları dönüştürmek kadar rahatlatıcı olamaz. Haftasonu yapacak işleriniz kalmadığında evde sıkılmak yerine, sprey boya ile eşya yenileme seçeneğini bir düşünün derim. Bu hem size, hem de eski eşyalarınıza iyi gelecek!

Eski ve trend olmayan aksesuarlar, yaşadığınız mekanın dekorasyonunu bozuyor, etkisine gölge düşünüyor. Onları atmak yerine sprey boya ile yenilemeye ne dersiniz? Bunu makyaj yapan bir kadın gibi düşünebilirsiniz; küçük dokunuşlar bile büyük etkiler yaratabilirsiniz. Üstelik size pahalıya da mal olmaz. Özellikle evinizde hali hazırda sprey boya varsa, zaman kaybetmenize de gerek kalmaz. Kendin yap sprey boya ile eşya yenileme fikirleri, artık eskimiş, paslı bir banyoyu harika bir mekana dönüştürebilir. Sprey boyalar, evinizde trend bir görünüm yaratmaknıza yardımcı olabilir. Tarzınızı evinize fısıldar ve mat tasarımlara küçük bir renk dokunuşu katar.

Bu boyalar ile bahçenizde renkli taşlar, antrede renkli bir vazo ve renkli duvar tasarımları oluşturabilirsiniz. Kendin yap projeleri, bana her zaman heyecan veriyor; hele bir de böyle kolay ve eğlenceli olunca. Bu dönüşümler, dilediğiniz zaman evinize tamamen yeni bir görünüm getirebileceğinizi hatırlatıyor. Evinizin tarzını yenilemek için yeni fikirlere ihtiyacınız varsa, sprey boya ile eşya yenileme fikirleri örnekleri, bunu anlamanıza yardımcı olabilir. Listelediğimiz örneklere bakarak bunları kendiniz de yapabilirsiniz. Bir sonraki sefere misafirleriniz geldiğinde, konuşmanızın konusu yeni aksesuarlarınız olabilir!

Mutfakta yıllardır kullandığınız taburelerden artık sıkıldınız mı? O halde ayaklarını ve oturma kısmını gold ve ortadaki kısımları pembe sprey boya ile boyayarak mutfak taburelerinize yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Aynı şey balkondaki sandalyeler için de geçerli!

Eskiyen ve hatta paslanan eski merdiveni çöpe atmak çok kolay olabilir, ancak sprey boya ile o merdivene yeni bir görünüm kazandırmak da en az o kadar kolaydır. Mini bir banyo rafına ihtiyacınız varsa, cebinizden para çıkarmadan önce eski merdiveninizi değerlendirmeyi deneyin.

Sprey boyaların etkisi, sandığınızdan çok daha güçlüdür. Beyaz, ayaklı bir komodininiz varsa, çekmece kulplarını değiştirip biraz da gold renkli sprey boya kullanarak, yepyeni ve trend bir komodine dönüştürebilirsiniz.

Mutfakta sürekli aynı sandalyeleri görmek bir süre sonra sıkılmanıza neden olabilir. Bu durumda yerlere birer gazete kağıdı serip elinize de bir sprey boya alarak onları yenileyebilirsiniz. Her birini farklı bir renge boyamak da eğlenceli bir fikir olabilir. Mutfağınıza biraz renk katmaya ihtiyacınız varsa; sandalyeleri turuncu, fıstık yeşili, sarı ve pembe gibi canlı renklerde sprey boyalar ile boyayabilirsiniz.

Yatak odanızdaki o eski ahşap komodini atmaya karar vermeden önce bir kez daha düşünün. Belki de birkaç yeni kulp ve biraz gümüş sprey boya, ona yepyeni bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olabilir! Sprey boya ile eşya yenileme fikirleri için galerimizden de ilham alabilirsiniz…

2 YORUMLAR

  1. Birazcık elden geçirince aslında atılacak çok az şey oluyor. Her şeyi değerlendirmenin bir yolu var. Geri dönüşüm projeleri her açıdan faydalı o yüzden. Ama bazen üşeniyoruz işte, yenisini almak çok daha kolay 🙁

    • Hem üşeniyoruz hem de anlamsız bir koşturmaca içinde oluyoruz bazen. Dediğiniz gibi geri dönüşüm projelerini denemek gözümüzde büyüyor ve yenisini alıyoruz. Aslında zaman ayırabilsek iyi bir terapi aracı bence ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz