Stüdyo Daire Dekorasyon Fikirleri

2
488

Stüdyo daireler, her geçen gün daha çok sayıda kadın ve erkek tarafından tercih ediliyor. Birçok avantajının yanında, belki de en büyük dezavantajı, dairenin oldukça sınırlı bir alana sahip olması. Stüdyo daire küçük boyutta olduğu için, bu daireleri dekore etmek oldukça zor olabilir. Yaşadığınız mekanın; pişirme, TV izleme, duş alma, uyuma ve hatta oyun oynama gibi ihtiyaçlarınızı karşılaması gerektiğini unutmayın.

Stüdyo daire dekorasyonunda, işlevsel ve fonksiyonel ürünlerin tercih edilmesi, oldukça önemli ve hayat kurtarıcıdır. Yaşadığınız mekanı daha yaşanabilir kılmak ve daha şık bir cazibe kazandırmak isteyen herkes için uygun olan, son derece ilginç, stüdyo daire dekorasyon önerilerimiz var. Dairenizi kendi zevklerinize göre döşemek için, aşağıdaki ipuçlarını aklınızda tutun ve her maddeden en iyi şekilde yararlanın…

Nötr bir stil tercih edin

Bir stüdyo dairenin boyutu o kadar büyük olmasa bile, alanın yetersizliğini telafi etmek için nötr bir stil seçebilirsiniz. Doğal kumaştan perdeler ve soft duvarlar, gümüş ve siyah aksesuarlar kullanarak, iç mekanın daha büyük görünmesini sağlayabilir, aynı zamanda mekana benzersiz bir renk tonu katabilirsiniz.

Depolama alanını en üst seviyeye çıkarın

Stüdyo daire dekorasyonu için, mobilyalarınız işlevsel olmalı. Tasarımın yanı sıra, saklama işlevlerini de göz önünde bulundurun. Gömme depolama bölmeleri bulunan sandalyeler, masalar ve kanepeler satın alın. Küçük dairenizde bu tip gömme saklama alanları, hayat kurtaracak!

Canlı duvar kağıtları seçin

Canlı ve renkli bir üç boyutlu duvar kağıdı kullanarak dar oturma odanızın havasını kolayca değiştirebilirsiniz. Açık tonlarda beyaz koltuk tercih ederek mekanı daha ferah gösterebilirsiniz. Onu iyi bir seçimle tamamlamak için; siyah-turuncu içeren duvar kağıtları tercih ederek, odanız için harikalar yaratabilirsiniz. Daha dramatik bir dokunuş için ormanı yeşili perdeler tercih edebilirsiniz. Stüdyo daire dekorasyonu yaparken yaratıcı olmayı ihmal etmeyin.

Endüstriyel tasarımlara yönelin

Gerçekten benzersiz olmak ve stüdyo daire dekorasyonu fikirlerinden en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız, yüksek, tavanlar tercih edebilirsiniz. Yatak odanızda büyük bir şifonyer ya da paravan kullanarak odanızı dairenin geri kalanından ayırın. Tüm bu fikirleri kullanarak, küçük stüdyo dairenizden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Mekanda ayrı yaşam alanları yaratarak, kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. Her bölüme ne kadar alan ayırmak istediğinizi düşünüp, kararlarınızı da ona göre karar verin.

 

Cam bölmeler kullanın

Stüdyo dairelerde mekanı ahşap bölmelerle ayırmak, mekanın daha kullanışsız ve küçük görünmesine neden olur. Bölmelere ayırmamak da kalabalık bir görünüm yaratır. Biraz sınırların dışına çıkmaya ne dersiniz? Cam bölmeler, stüdyo daire dekorasyonu için harika bir fikir olabilir. Böylece hem açık ve havadar hissettirir. Geniş aynalar da küçük mekanlarda ferahlığı vurgulamanıza yardımcı olur. Yatağınızın başında geniş bir ayna kullanarak, dairenizde daha geniş ve kullanışlı bir his yaratabilirsiniz. Daha farklı fikirler için galerimize de göz atabilirsiniz…

2 YORUMLAR

  1. Cam bölmeler kullanma fikri cidden çok hoş ve çok şık. Hiç stüdyo daire kullanmadım ama yalnız yaşıyor olsam tercih ederdim muhtemelen. Çok da güzel döşenmiş hepsi, küçük olmasına rağmen çok modern ve şıklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz