Yaratıcı Banyo Depolama Fikirleri

4
1497
Yaratıcı Banyo Depolama Fikirleri

Banyo gibi evin küçük alanlarında, banyo ürünlerinin hepsini kontrol altında ve düzenli tutmak önemlidir. Fonksiyonel ve şık depolama alanları yaratmak için bu banyo depolama fikirleriyle sabah ve akşam banyoda geçirdiğiniz zamanı daha pratik hale getirin. İşte şık ve yaratıcı banyo depolama fikirleri…

Banyonuzda çift lavabolu bir banyo tezgahı varsa, çekmecelerin yanı sıra, alttaki boş alanı da değerlendirmek isterseniz, siz de tel sepetlerden yardım alabilirsiniz. Banyo dolabının çekmeceleri makyaj malzemelerinizi ve banyo malzemelerini depolarken, alttaki sepetler havlu gibi diğer ürünleri depolamanıza yardımcı olur.

Banyoda depolama alanı yaratmak için duvarları arasındaki boşlukları değerlendirmek harika bir fikirdir. Sizin de banyonuzda, fotoğraftaki gibi iki duvar arası bir boşluk varsa, yeşilin derin tonlarında boyamayı deneyebilirsiniz. Böyle bir uygulama, banyonuza derinlik katacak. Ayrıca bu bölüme yerleştireceğiniz raflar ve derin bir çamaşır sepeti ile, banyoda fazladan saklama alanı yaratmanız mümkün.

Banyo tezgahının üzerinde, kullanabileceğiniz bir raf, banyoda fazladan depolama alanı sağlar. Ahşap paletleri kullanarak sizin de yapabileceğiniz, içerisine ayna monte ederek şık bir tasarım yaratabileceğiniz böyle bir raf, banyonuza vintage bir hava katacak.

Sizin de banyonuzda küçük bir depolama alanına dönüştürebileceğiniz bir alan varsa, raflardan yardım alarak, açık bir banyo dolabı yaratabilirsiniz. Perdeler kullanmak, dilediğiniz zaman bu depolama alanını gizlemenize de yardımcı olacak. Banyo dolabına yeterli bir alanınız yoksa, siz de banyonuzdaki boşlukları değerlendirmeyi deneyebilirsiniz.

Banyo havlularınızı depolayacak bir çözüme mi ihtiyacınız var? Banyo dolabınızın çekmeceleri bunun için yeterli olmayabilir. Bu durumda önerimiz, meyve ve sebze sandıkları olacak. Dikey ve yatay olmak üzere yan yana ve üst üste birkaç sandığı dizerek, havlularınız için dekoratif bir depolama alanı yaratabilirsiniz.

Banyoda ekstra saklama alanı yaratmak için, en iyi seçenekler, mevcut alanları değerlendirmektir. Banyo tezgahlarının altı, bunun için en ideal alanlardan biridir. Ekstra banyo dolabı yerine, hasır sepetleri banyo tezgahının altına konumlandırarak, ekstra saklama alanı yaratabilirsiniz.

Depoda duran eski merdiveninizi değerlendirmenin vakti gelmiş olabilir. Banyonuzda şık bir depolama alanı yaratmak için, eski merdiveninizi raf ünitesine dönüştürmeyi deneyebilirsiniz. Kozmetik ürünler, havlular ve bazı banyo eşyalarınızı koymak için siz de merdiveni, raf ünitesi olarak kullanabilirsiniz.

Tel sepetler de banyonuzda ekstra depolama alanı yaratmanıza olanak sunar. El havlularınızı sığdıracak bir çekmece bulamıyorsanız, onları dekoratif sabunlar ve kremlerle birlikte, bir raf ünitesine dönüştürdüğünüz tel sepetlere koyabilirsiniz.

Banyoda raf konumlandırmak için en iyi alan, lavabonun yanlarıdır. Küçük raflar ile çok katlı bir raf ünitesi, küçük banyolarda bile işe yarar. Parfümler, diş fırçaları, el havluları ve vücut kremlerinizi depolamak ve bunu yaparken de banyoda şık bir görünüm yaratmaya ihtiyacınız varsa, siz de böyle bir raf ünitesinden yardım alabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Lavabonun altındaki raflı dizayn ile duvara monteli modeller gayet mantıklı. Banyo da fazla eşya yok gibi gözükebilir ama bazen kalabalıktan gözlerim yoruluyor.

  2. Küçük banyosu olanlar için biraz zor gibi böyle tasarımlar yapmak. O tasarıma da ayrıca yer ayırmak gerekiyor gibi geliyor. Banyolar ve fikirler çok güzel ama alanım yok işte 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz