Yatak Odanızı Yenileyecek 12 Açık Gardırop Fikri

2
1972

Gardırobunuz büyük bir karmaşa gibi mi görünüyor? Bu, genellikle oda düzenleme konusunda başarısız olduğunuzun bir işaretidir ve bası insanlar aslında bu dağınıklıkla rahat eder. Eğer o insanlardan biri değilseniz, o zaman gardırobunuzda yenilik yapmanın zamanı gelmiş olabilir. Belki de bu kez, yeni bir şeyler denemelisiniz, belki de açık dolap gibi gerçekten yeni bir fikri yatak odanıza uygulayabilirsiniz. Raflar ve çekmeceler açık olduğu için açık gardıroplar çok çekici bir fikir gibi görünmese de, aslında işler öyle değil.

Açık Dolaplar Neden Avantajlı?

Açık dolap sistemleri, çok esnek ve çok işlevseldir. Konsept, yatak odanıza çok farklı şekillerde uygulanabilir ve kişiselleştirme, her uygulamanın önemli bir parçasıdır. Gardırobunuzdakiler ve odanın geri kalanı arasında engel oluşturan dolap kapaklarını artık geride bırakacağınızdan, gardırobunuzu organize etmenin en uygun yolunu bulmaya odaklanmalısınız. Böylece her şeyin kendine ait bir yeri olur ve her şeye kolaylıkla erişebilirsiniz.

Bazen daha azı gerçekten daha fazlası demektir ve dolap kapaklarını kaldırarak aslında çok iyi bir şey yapmış olabilirsiniz. Örneğin, yatak odanızdaki trafik akışını artırabilir ve daha önce kullanılmayan alanları daha faydalı hale getirebilirsiniz. Buna ek olarak, gardırobunuzun kapaklarını kaldırırsanız, daha fazla alan kazanabilir ve daha fazla depolama alanı ekleyebilirsiniz. Açık gardırop sistemleri, ayrıca daha fazla doğal ışık getirmenize ve tüm alanı daha eğlenceli hale getirmenize de yardımcı olur.

Perde İle Açık Dolap Sistemleri

Kapalı bir saklama alanından açık bir gardırop sistemine geçiş yaptıktan sonra çoğu insanın fark ettiği ayrıntı, odanın genellikle daha havadar, daha aydınlık ve şaşırtıcı derecede daha düzenli hissettirmesidir. Gardırop kapaklarının sağladığı gizliliğin eksikliğini telafi etmenin başka yolları ve avantajları da vardır. Örneğin, dolabın orijinalinde yer alan sağlam kapakları perdeler ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Perdeyi tavandan asabilir ya da bir pencere detayı gibi monte edebilirsiniz.

Kumaş perdeler açık dolap sistemlerini daha çekici kılar ve ayrıca sağlam kapılardan daha ince bir detaydır. Ayrıca çocuklar için de daha kullanışlıdır, kullanımı daha kolay ve daha güvenlidirler. Bununla birlikte açık bir dolap, temizliğe de teşvik eder. Artık dolabın kapaklarını kapatma ve her şeyi bunların arkasına saklama seçeneğiniz olmadığından; dolabınızın iyi organize edilmesini ve güzel olmasını istersiniz. Açık gardıroplarda en iyi seçenek, özel bir sistem tercih etmektir. Böyle bir dolapta; çeşitli stilleri karıştırıp eşleştirebilir, rafları ve çekmeceleri askı çubukları ve kancaları ile kullanışlı hale getirebilirsiniz. Gardırobunuzdaki her şeyi sergilemenin kolay olmadığını biliyoruz ancak bu sistemin size sunduğu açıklığın keyfini çıkarmak istiyorsanız, galerimizde yer alan 12 açık gardırop örneğinden ilham alabilirsiniz…

2 YORUMLAR

  1. Bu açık gardıropları çok beğeniyordum ve acaba nasıl yapabilirim diye düşünüyordum. Denk geldiğim çok iyi oldu, baya güzel fikirler var burada. Eski dolabımı bu şekle çevirebilir miyim acaba kendim yaparak ve nasıl yaparım?

    • Merhaba, Leman Hanım, eski dolabınızı açık gardırop modeline dönüştürebilirsiniz. Fakat uğraştırır muhtemelen sizi. Hangi açık gardırop modelini yapmayı düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz