Yaz Masa Dekorasyonu

2
320

Bunaltıcı sıcaklarla beraber galiba yaz geldi ve bizim bahçe masamızda eğlenceli dekorasyonlara ihtiyacımız var. Yemeklerinizi, ikramlarınızı hareketli ve hoş bir masa dekorasyonunda sunmak eminim sizleri mutlu edecektir. Tarif ettiğimiz gibi bir masa dekorasyonu elde etmek için fazla bir bütçeye de ihtiyacınız yok. Bahçe çiçekleri ve bitkilerden ilham alabilirsiniz. Nasıl mı ?

yaz-masa-dekorasyonu

Pembe, mavi ve beyaz yazın bütün ferah renklerini bir masada buluşturun. Örneğin bu renk kombinasyonlarından oluşan bir masa örtüsü serebilirsiniz bahçe masanıza. Bahçenizden kopardığınız gülleri küçük kavanozlara yada vazoya koyabilirsiniz.

yaz-masa-dekorasyonu-1

Yine renkli bir masa örtüsü, beyaz servis tabakları aralara serpiştirilen mavi bardaklar ve şampanya bardaklarında bahçe bitkileriyle süslenmiş yemek masası dekorasyonu. Gördüğünüz gibi çiçeklerinizi koymanız için illa bir vazoya ihtiyacınız yok. Evinizde bulunan bir çok mutfak eşyanızı kullanabilirsiniz.

yaz-masa-dekorasyonu-2

Masa örtüsü yerine kumaştan amerikan servislere yer veriyoruz yemek masamızda. Artan eski kumaşlarınızı dikdörtgen şeklinde keserek amerikan servisler yapabilirsiniz. Çiçeklerinizi renkli kavanozlara koyabilir, peçetelere artan kumaşlardan kurdeleler yapabilirsiniz.

yaz-masa-dekorasyonu-3

Papatyalarla süslenmiş bir masa dekorasyonuna ne dersiniz? Kavanozlara topladığınız papatyaları doldurun, küçük cam bardaklara mumlarınızı yerleştirin. Dilerseniz papatya süslenmesini biraz daha abartabilir peçetelere papatyadan halkalar yapabilirsiniz. Masa örtüsüne yakın bir kumaş varsa evinizde bardaklara ve kavanozlara bu kumaştan fiyonklar yapabilirsiniz.

yaz-masa-dekorasyonu-4

Sade ve bir o kadar da romantik bir dekorasyon istiyorsanız sizlere güzel bir dekorasyon fikri. Çuval bezi kumaşından bir runner ve amerikan servislere yer verebilirsiniz yemek masanızda hatta elinizde daha fazla bu kumaştan varsa sandalyelerinizi süslemeler yapabilirsiniz. Topladığınız pembe gülleri servis tabaklarının her birine birer tane koyabilir, yemek masanıza 2 tane çiçek dolusu bir sepet yerleştirebilirsiniz.

yaz-masa-dekorasyonu-5

Ne bir runner ne de bir masa örtüsü sadece peçete kullanıyoruz bahçe masamızda. Büyük mumlar yerleştiriyoruz ve etrafını salkım domateslerle süslüyoruz. Cam kavanoz ve şişelerimize bahçe çiçeklerinden koyuyor kristal bardaklarla zenginlik katıyoruz soframıza.

yaz-masa-dekorasyonu-6

Vazoya doldurduğunuz turunculu beyazlı çiçeklerin etrafını limonlarla süsleyebilirsiniz sade ve organik bir dekorasyon istiyorsanız. Yaz için önerebileceğimiz dekorasyon fikirleri bu kadar. Keyifli günler diliyorum herkese…

2 YORUMLAR

  1. Yaz da yaklaşıyorken iyi ki denk geldim bu içeriğe. Çok güzel fikirler var, çok fikir aldım buradan. Yazın akşam serinliğinde dostlarla yemek yemekten güzeli yok. Sohbetler kahkahalar özledim vallahi yaz akşamlarını 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz