Yemek Masası Örtüleri

4
320

Yemek masası örtülerini evimizin duvarlarının boyasına benzetsek hiç de yanlış olmaz sanırsam. Duvarınız istediğiniz kadar güzel işçilik ile yapılmış örülmüş olsa da boya ve deseni evinize şıklığı getiren ana unsurdur. Yemek masanızın güzelliğini masa örtüleriniz ile ortaya çıkartabilir daha görkemli bir hava katabilirsiniz. Masa örtüleri yemek odanızın ambiyansını değiştirir ve farklı enerji yayar. Lüks otellerde , makam sahiplerinde yemek saatine göre masa örtülerinin değişkenlik gösterdiğini biliyor muydunuz ? Bu konumuzda hangi yemekte hangi masa örtüsünü nasıl kullanacağınızı ve hangi kumaşın daha uygun olacağını sizlere aktaracağız. İlk öncelikle masa örtü kumaşlarını listeleyelim.

Masa Örtüsü Kumaşları

  • Pamuklu Kumaşlar
  • Dertsiz Kumaşlar ( Leke Tutmaz )
  • Saten Masa Örtüsü Kumaşları
  • Kadife Masa Örtüsü Kumaşları
  • Çuha Kumaşı
  • Zefir Pötikare Kumaşlar

Masa Örtüsü Seçerken Dikkat Etmemiz Gereken Hususlar

Masa örtüsünü seçerken dikkat etmemiz gereken en büyük etmenlerden birisi yemek takımlarımızın rengidir. Yemek takımımız eğer çok özel bir parça ve çok güzel desenlere sahip ise daha sadece ve saf bir renk masa örtüsü seçmeliyiz. Böylelikle yemek takımımızı ortaya çıkarmış ve karmaşa yol açmamış oluruz. Eğer hem masa örtüsünü hem de yemek takımını renkli ve desenli kullanırsak göz yorar ve hoş görünmez.

İkinci husus ise yemeğin çeşidi, mevsimi , zamanı ve konsepttir. Örneğin öğlen yemeği sunuyor isek keten kumaşlar ve daha ferah masa örtüsü tercihi yapabiliriz. Eğer ağır bir yemek servisi veriyor , konsept ve misafirlerimiz ağır ise ipek kumaş siyah renk masa örtüsü kullanabiliriz. Masa örtümüzün kenarları dantelli olursa da konsept açısından ayrı bir güzelliğe sahip olacaktır.

Ahşap yada cam bir yemek masasına sahip isek Amerikan usulü servis verebilir yemek masasını ön plana çıkarabiliriz. Konseptimiz bahar yemekleri ise yada bahçe de yemek sunumunu yapıyor isek alacalı ve görkemli masa örtülerinden kaçınmalıyız.

Bu konumuzda da sizlere nasıl daha iyi masa örtüsü seçilir ve misafirleri nasıl tatmin edebiliriz buna değindik. Sizlere belirttiğimiz kriterlere uygun seçimler yaparak daha hoş görünümler elde edebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Şu ilk resimdeki modeli geçen ay Almanya’dan almıştım. Burada sizinde paylaşımınızı görünce resmen şok oldum 🙂 Resimde de gayet hoş çıkmış ama bir de canlı olarak görün, tek kelimeyle şahane…

  2. İçeriğe girince birkaç örnek göreceğiz sanmıştım masa örtüsü modelleriyle ilgili ama ipucu için yapılmış bir içerik çıktı. Böylesi de gayet faydalı olmuş, bunun için teşekkürler. Ama ben örnek modelleri de görmek istiyorum, böyle bir konunuz mevcut mu?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz