Yemek Odası Dekorasyonu

5
337

Tarzlar arası geçiş yaparak yemek odası dekorasyonunda stilinizi bulmaya hazır mısınız? Sandalyeler yerine tabureler kullanarak geçmişe, retro tarz yemek odalarına, eskitilmiş ahşap mobilyalar tercih ederek vintage yemek odalarına, toprak çanak ve çömleklerle Asya tarzı yemek odalarına, pastel ve toprak renklerini tercih ederek country yemek odalarına, mobilyalarımızda ahşap oymalar tercih ederek klasik yemek odalarına, şıklık yanında konforunda düşünüldüğü avangarde yemek odalarına ve bütün tarzları içinde barından eklektik yemek odalarına konuk oluyoruz. İlk olarak sıcak sohbetlerin ve keyifli zamanların geçirildiği, özlem duyduğumuz geçmişe, retro yemek odası dekorasyonuna bir tasarımla bakalım isterseniz.

Retro Yemek Odası Dekorasyonu

Retro tarzı yemek odası dekorasyonunda, 50’ler, 60’lar ve 70’lerin izlerini taşıyan mobilya ve aksesuarlara yer vererek neşeli ve hareketli hisler uyandırmaya çalışacağız.

yemek-odasi-dekorasyonu

Siyah, mavi, kırmızı ve sarı kombinasyonuyla retro renkleri yakalayın, sandalyelerle tabureleri beraber kullanarak retro mobilyalarla dekorasyonunuzu tamamlayın.Eğer hoşunuza gidiyorsa tarzınız retro.

yemek-odasi-dekorasyonu-1

Yada kalın geometrik duvar kağıtları ve yemek masasına uzanan ahşap masa aydınlatmaları seviyorsanız retro yemek odası dekorasyonu sizin tarzınız. Sevmiyorsanız tarzınızı bulmaya devam ediyoruz ve kendimizi vintage rüzgarlarına bırakıyoruz.

Vintage Yemek Odası Dekorasyonu

Vintage tarzı yemek odası dekorasyonunda, abajurlar, antika avizeler, eskitilmiş ahşap mobilyalar, mumlar, kadifeler, danteller, antika ve gümüş aksesuarlara yer vererek nostaljiyi hissedeceğiz.

yemek-odasi-dekorasyonu-2

Gümüş şamdanlar, kadife sandalyeler, otantik avize ve ferforje aksesuarlardan oluşan yemek odası tasarımını seviyorsanız tarzınız vintage yemek odası dekorasyonudur. Sevmiyorsanız tarzımızı bulmaya devam ediyoruz ve durağımız asya tarzı yemek odaları.

Asya Tarzı Yemek Odası Dekorasyonu

Çin efsanelerinde yer alan, ejderhalar, hayvan figürleri, toprak çanaklar ve çömleklerden oluşan aksesuarların yer verildiği yemek odası dekorasyonudur. Bu dekorasyonda doğu batı sentezi modern dokunuşlarla desteklenirken, el işçiliğinin yer aldığı eşyalara yer verilir.

yemek-odasi-dekorasyonu-3

Organik malzemelerden üretilen eşyaları, bronz metal masa ayakları ile ahşap yemek masasını, ahşap motiflerin el işçiliğiyle birleştiği konsol tasarımını ve asya stil aksesuarları seviyorsanız tarzınız asya yemek odası dekorasyonudur.

yemek-odasi-dekorasyonu-4

Yada mavi çiçek desenlerinden oluşan koltukları, ahşap el işçiliği aksesuarları, yere yakın yemek masasını, rahat ve ferah ortamları seviyorsanız zen stil dekorasyonlara evlerinizde yer verin. Sevmiyorsanız yolculuğumuza devam ediyoruz.

Country Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odasında pastel ve toprak renk hakimiyeti hoşunuza gidiyorsa tarzınız country yemek odası dekorasyonudur. Country tarzı ile yemek odalarınızı sade ama şık, basit ama konforlu yapabilirsiniz.

yemek-odasi-dekorasyonu-5

Beyaz ve krem country renk kombinasyonu, açık renk ahşap mobilyaları kullanarak yemek odalarınızda country tarzı yakalayabilirsiniz. Country yemek odasıyla ilgili daha çok fotoğraf görmek isterseniz, yemek odasında country akımı başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. O yazımızda ki modelleri de sevmediyseniz tarzımız country değil ve yola devam ediyoruz.

Avangard Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odasında gösterişi, ihtişamı, konforu ve şıklığı seviyorsanız tarzınız avangard yemek odası dekorasyonudur.

yemek-odasi-dekorasyonu-6

Altın sarısı çizgilerden ve aksesuarlardan oluşan mobilyalar sizin tarzınız demektir. Avangerde tarz yemek odaları için daha fazla model görmek isterseniz avangarde yemek odaları başlıklı yazımızdaki tasarımları inceleyebilirsiniz. Beğenmedim tarzım bu değil diyorsanız yola devam ediyor ve son durağa gidiyoruz.

Eklektik Yemek Odası Dekorasyonu

Her tarzdan biraz biraz sevdim diyorsanız tarzınız eklektik. Yapmanız gereken, country, asya, vintage, retro, rustik ve avangarde stillerden hoşunuza giden parçaları harmanlayarak, renk ve doku uyumuna da dikkate alarak tarzınızı yansıtmak.

yemek-odasi-dekorasyonu-7

Asya stil heykeller, country tarzı sandalyeler ve retro halısıyla bu eklektik yemek odası dekorasyonunda her şeyden biraz biraz var. Eklektik tarzı dekorasyon için daha daha fazla model görmek istiyorsanız eklektik yemek odaları başlıklı yazımızdaki tasarımları inceleyebilirsiniz. Umarım yemek odası dekorasyonunda tarzınızı bulmaya yardımcı olabilmişizdir. Herkese güzel günler diliyorum.

Önceki İçerikMasa Örtüsü Takımları
Sonraki İçerikYemek Masası Ölçüleri
Merhaba, 1988, Beypazarı/Ankara doğumluyum. 2005 yılında Ege Fen Fakültesi/Biyoloji bölümünü kazandım; bu bölümden 2010 yılında mezun oldum. Üniversite eğitimim boyunca Doğa Gözlem Topluluğu'na başkanlık ettim. Şimdi Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümünde yüksek lisans yapıyorum. Aynı zamanda Yemek Odası adlı kuruluşun yöneticisiyim.

5 YORUMLAR

  1. Ay geometrik duvar kağıtlı retro yemek odası modeline bayıldım bayıldım. Sanırım duvar kağıdı daha etkili oldu beğenmemde. Çok güzelmiş, keşke bulabilsem o modelden.

    • Özellikle retro tarzı yemek odası dekorasyonunda bu tarz duvar kağıtları çok hoş duruyor. Türkiye’de bulmanız ne yazık ki biraz zor ?. Ama yakın modeller çok fazla var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz