Yemek Odası Duvar Kağıtları

2
465

Herkes sıcak, samimi, ferah, huzurlu bir yemek odasında yemek yerken keyif almak ister. Bizler böyle atmosferi mobilyalarla, aksesuarlarla yada bu yazımızda işleyeceğimiz yemek odası duvar kağıtları ile elde etmeye çalışırız. Tabi bu arayışta önemli olan nasıl bir atmosfer yakalamak istediğinize karar vermeniz, sonrasında ise akıllı yemek odası tasarımı ile doğru atmosferi yakalamak. Akıllı yemek odası tasarımını açıyım biraz isterseniz. Örneğin, yemek odası için ayırdığınız alan dar ise, küçük mobilya tasarımları yada duvara monte edilebilir tasarımlar tercih ederek boş alanlar yaratabilir ve açık renk duvar kağıtları tercih ederek de yemek odanızın daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Yemek odası duvar dekorasyonu neden bu kadar önemli peki ? Çünkü yemek odası bazı evlerde evin en işlek odalarından biridir bu yüzden de en çok dikkat dikkat edilmesi gereken yeridir. Önceliği klasik mobilyaları olanlara veriyoruz ve klasik yemek odası duvar kağıdı.

yemek-odasi-duvar-kagitlari

Klasik ahşap yemek masası, konsol ve sandalyelerle kombine edilen yemek odası duvar kağıdı doğa temalı desenlere yer verilmiştir. Karmaşık desenler fakat aynı renk kullanıldığı için göz yormuyor. Sarı aplikler ve aksesuarlar kullanılarak yemek odanıza zengin bir hava verilmiştir.yemek-odasi-duvar-kagitlari-1

Portakal temalı yemek odası duvar kağıdı, avize ve aplikler ile yemek odasında vintage rüzgarları. Klasik koyu renk koltuklar ve klasik açık renk sandalyelerle yemek masası kombin edilmiş, konsol üstünde koyu kahve abajurlar kullanılmıştır. Mobilyada ve duvar kağıdında koyu tonlar tercih edilince, aydınlatmaya dikkat etmek gerekiyor.

yemek-odasi-duvar-kagitlari-2

Bu tasarım ise renkli duvar kağıdı sevenler için. Kırmızı sarı çizgili duvar kağıdı ile renkli bir yemek odası, yeşil mobilyalarla ise odanıza sıcak bir atmosfer sağlanmıştır.

yemek-odasi-duvar-kagitlari-3

Bej ve beyaz kombinasyonu, ağaç dalları temalı yemek odası duvar kağıdı modern mobilyalarla kombine edilmiş. Cam kapaklı büfe duvara monte edilerek hem duvarda ayna havası verilmiş hem de yemek odasında alan yaratılmıştır.

yemek-odasi-duvar-kagitlari-4

Yeşil renk ve üzerinde beyaz tomurcuklarıyla ağaç figürlü yemek odası duvar kağıdı evinize baharı getirecek. Sandalye kumaşında aynı renk ve deseni, perde de ise yeşilin tonunu  kullanarak uyum yakalayabilirsiniz. Bugünlük bu kadar, önümüzde ki günlerde yemek odası duvar kağıtları için yeni tasarımlar sunmaya devam edeceğim.

2 YORUMLAR

  1. Ağaç dallı ve çizgi çizgi olanı çok beğendim. Duvarlarımda hiç duvar kağıdı yok, kullanmaya çekindim aslında çıkarırken falan zor olur diye ama bir deneyeceğim sanırım. Başka ne modeller önerirsiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz