Yemek Odası Modelleri

8
2726

Merhaba değerli arkadaşlar,

Hafta sonu mobilya firmalarını gezerek sizler için en beğendiğimiz yemek odası modellerini derlemeye çalıştık. Özellikle evlenme arefesinde olan arkadaşlarımızın kafası karışmaya başlamıştır. Çünkü firmalarda hem yerli hem de ithal olamak üzere çok fazla yemek odası modeli mevcut. Mobilya tercihinde nokta atışı yapmak istiyorsanız öncelikle, dekorasyon tarzınızı belirleyin. Ben bunu birinci kural olarak görüyorum. Çünkü hemen hemen bir çok firmanın sattığı ürün gruplarının tarzı bellidir. Örneğin avangart ve klasik ürün grupları satan bir mobilya firmasında modern çizgilerin hakim olduğu mobilya gruplarından çok alternatif görme şansınız yoktur. Bu yüzden dekorasyon tarzınızı belirlemeden yola çıkmayın.

Bugün sizler için seçtiğimiz tasarımlar daha çok modern salon dekorasyonuyla uyumlu olabilecek modern yemek odası modelleri.

yemek-odasi-modelleri

Beyaz yemek masası, siyah deri sandalyeler, beyaz büfe, gri halı ve aile fotoğraflarıyla dekore edilmiş duvarlar. Salonunuzda sade ve modern çizgiler düşünüyorsanız bu tarz bir yemek odası modeli sizin için güzel bir alternatif olabilir. Aydınlatmada tavan boyu çok önemli kısa ise şekildeki gibi bir sarkıt lambalar düşünemezsiniz. Fakat yemek odanız bunun için müsaitse kesinlikle sarkıt aydınlatma modelleri öneririm. Çünkü hoş bir hava katıyor yemek alanınıza.

yemek-odasi-modelleri-1

Dubleks yada çok katlı bir eve sahipseniz siz de bu şekilde koltuk takımlarınızın bulunduğu alanla merdiven girişinizin arasında yemek odanızı dekore edebilirsiniz. Kitaplık yada büfeden kalan parçaları da merdiven boşluğuna yerleştirebilir, aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

yemek-odasi-modelleri-2

Salonunuzda yeşil koltuklar kullanmış yada kullanmayı düşünen arkadaşlar yemek odasını hangi renkle kombine etmesi konusunda kararsızsa onlara güzel bir alternatif fikir olabilir. Yemek masasında venge, sandalyelerde açık gri, büfe ve konsolda yemek masasıyla aynı ton venge. Büfe de cam kapak uygulamalarını seviyorum. Yemek odasını hem daha ferah gösteriyor hem de şık aksesuarlarınızı sergilemenizi sağlıyor. Çiçeklerinizi yada dekoratif çubuklarınızı koymak için konsolun yanındaki gibi bir vazo düşünebilirsiniz. Bende salonum için bu vazonun aynısından almıştım. Gerçekten çok hoş duruyor.

yemek-odasi-modelleri-3Salonunuzda küçük bir balkonunuz varsa yemek odanızı balkon yanına dekore edebilirsiniz. Hem balkon girişindeki alanı koltuklarla kapatmamış hem de yemek alanınızda daha ferah bir ortam sağlamış olursunuz. Beyaz ve siyah kombinasyonundan oluşan yemek odası takımı, sandalyeler için mavi minderler. Yine uzun dekoratif çubuklarla doldurulmuş hoş bir vazo karşılıyor bizleri.

yemek-odasi-modelleri-4Salonunda koyu gri koltuk takımı ve soft gri bir dekorasyon düşünenler, yemek masası ve sandalye iskeletinde yumuşak ahşap tonları düşünebilir, sandalye minderlerinde ve konsol kapaklarında gri tonlarına yer verebilirsiniz. Konsol üzerinizde kesinlikle aksesuarlara yer vermeyi unutmayın.

yemek-odasi-modelleri-5

Açık ahşap tonlarının kullanıldığı bir yemek odası takımı almışsanız renkli bir halı ve çiçeklerle ortamı hareketlendirebilirsiniz. Yemek masası ve konsol yada küçük bir büfeden oluşan takımları seviyorum. Yemek masası, konsol, büfe ve vitrinin birlikte olduğu yemek odası takımları hem yemek odanızı gereksiz daraltıyor hemde salonda kalabalık bir görüntü oluşturuyor.

yemek-odasi-modelleri-6

Sıcak ahşap tonlarından oluşan, yemek masası, konsol, büfe ve sandalyelerden oluşan modern yemek odası takımımızla yazımızı tamamlıyoruz. Sizler için beğendiğimiz tasarımları paylaşamaya devam edeceğiz. Güzel günler diliyorum herkese.

8 YORUMLAR

  1. İyi günler Aylin hanım 6 aydır evimize ve mobilyalarımıza uygun yemek odası takımı arıyoruz ama bir türlü bulamıyoruz. Beğendiklerimiz ya büyük geliyor ya da mobilya ile uyumsuz. Eşim de özellikle koyu ahşap renkleri seviyor. Bu durumlarda salonun boyutlarını mobilyanın renklerini markasını bildirince ya da bir fotoğraf göndrince bize yardımcı olabilecek seçenek sunabilecek bir iletişim kanalınız var mı? Teşekkürler

    • Merhaba Süleyman Bey,
      Aslında gitme imkanınız varsa ikea’yı öneririm. Çünkü daha çok küçük metrekareye sahip salonlar için yemek odası tasarlıyorlar. Ayrıca mobilyalarınıza uygun bir yemek odası kombini yapabilirsiniz. Ankara’da olsaydınız toplu halde mobilya üreticilerinin bulunduğu siteleri önerirdim. Orada istediğiniz ölçü ve renklerde yemek odası takımı yaptırabilirsiniz.

  2. Sıcak ahşap tonları eve aydınlık bir hava katıyor. Hem de modern bir görünüm sağlıyor bu yüzden bende evimde sıcak ahşap tonlarını tercih ediyorum. Fikirlerimi desteklediğiniz için çok teşekkür ederim.

    • Merhaba Merve Hanım, yemek odanızda sıcak tonlar tercih etmenize sevindim. Açıkçası sadece nötr renklerin birlikte kullanıldığı dekorasyon uygulamalarını beğenmiyorum.

  3. Aylin Hanım merhaba, acaba yemek odası nasıl düzenlenirle ilgili de bir içerik yapabilir misiniz? Çünkü mesela modeli güzel seçsek bile neyi nereye koyacağımız konusu biraz sıkıntı olabiliyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz