Yemek Odası ve Koltuk Takımı Uyumu

196
23814

Evimizin en çok kullanılan ve en çok göz önünde bulunan odası olan salon, dekorasyonda ciddi bir özen ister. Çoğumuzun hem koltuk takımlarını hem de yemek odası takımlarını koyduğu salon, yaşam ve yemek alanını iç içe barındırır. Bu birlikteliği muhteşem bir uyumla bir araya getiren dekorasyon fikirlerine hep birlikte göz atarak yemek odası ve koltuk uyumu nasıl olmalı bu soruya cevap arayalım isterseniz.

Krem ve Fıstık Yeşil Uyumu

yemek-odasi-ve-koltuk-takimi-uyumu

Krem, çizgili modern sandalyeler ve siyah yemek masasından oluşan bir yemek odası, krem ve fıstık yeşili koltuklardan oluşan oturma alanı ile kombine edilmiş. Siyah tv sehpası ile yemek masası uyumu yakalanırken perde de ise hakim renklerin geçişini görüyoruz.

Toprak Ton Kombinasyonu

yemek-odasi-ve-koltuk-takimi-uyumu-1

Ahşap yemek masası, beyaz ve toprak ton kombinasyonuyla sandalyelerden oluşan sade ve modern yemek odası, koyu kahverengi büyük bir koltuk, sandalyelerle uyumlu tekli koltuklar, yemek masasıyla uyumlu orta sehpadan oluşan oturma alanı hepsi mükemmel bir kombinasyonla salonda bir araya gelmiş. Büfe, vitrin ve gümüşlük gibi üniteler tercih etmek yerine yer kaplamayan duvara gömülü dolaplar kullanılmış. Dolaplarda beyaz tercih edilerek odanın daha ferah ve büyük görünmesi sağlanmış. Güneş ışığından fazlasıyla faydalanmak için de salonda büyük camlar tercih edilmiş. Doğal aydınlatmadan yeteri kadar faydalanan bu dekorasyonda sadece duvara takılı spotlar kullanılmış.

Klasik Yemek Odası ve Salon Dekorasyonu

yemek-odasi-ve-koltuk-takimi-uyumu-2

Koyu kahverengi yemek masası, sandalyeler ve konsoldan oluşan klasik yemek odası, bej koltuğun hemen arkasında dizayn edilmiş. Tekli koltuklarda çiçekli desenler tercih edilerek klasik tarzın verdiği ağırlık biraz yumuşatılmak istenmiş. Hem oturma alanı kısmında hem de yemek alanı kısmında yöresel bir halı tercih edilmiş. Bu dekorasyonda tek uyumsuz nokta perdeler. Perde yerine jaluzi tercih edilebilirdi. Çünkü büyük ve ferah bir alan yok. Perde odayı daha kalabalık ve karanlık göstermiş.

Açık Mutfak ve Salon Dekorasyonu

yemek-odasi-ve-koltuk-takimi-uyumu-3

Dikdörtgen ahşap yemek masası, beyaz retro sandalyeler, aydınlatma ve ahşap konsoldan oluşan yemek odası, çiçekli koltuklar ve rustik orta sehpadan oluşan oturma alanı ile mutfak arasında dizayn edilmiş. Açık mutfak ve salon dizaynı için bence şirin ve güzel bir dekorasyon fikri. Küçük alanları ferah ve daha büyük göstermenin yolu beyaz mobilyalar tercih etmek ve duvarda yeterli alanınız varsa bu dekorasyon da olduğu gibi büyük bir ayna kullanmak.

Açık Gri Koltuklar ve Yemek Odası

yemek-odasi-ve-koltuk-takimi-uyumu-4

Eşya kalabalığından uzak sade ve hoş bir kombinasyon işte budur dedirtiyor bizlere. Açık gri çizgili koltuklar ve gri bir halı tercih edilen oturma alanı fıstık yeşili yastıklarla renklendirilirken yemek odası kısmında kullanılan mor sandalyeler gayet uyumlu görünüyor. Beyaz duvarlar, açık renk zemin odayı ferah kılmak için ideal bir seçim. Yemek odasında halı yerine nötr renk halıfleks tercih edilerek mor sandalyeler ön planda tutulmuş. Beyaz perdeler bu tarz bir salon dekorasyonu için yerinde bir seçim olmuş.

Mor Koltuklar ve Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu

yemek-odasi-ve-koltuk-takimi-uyumu-5

Hem pembe hem mor koltuklar aynı anda kullanılır mı demeyin. Bakın oldukça güzel ve sevimli görünüyor. Orta sehpada siyah tercih ederek renklere vurgu yapabilirsiniz. Yastıklarınızı da abartarak renkli tercih edebilirsiniz. Tabi ki böyle renkli bir oturma alanı tercih etmişseniz yemek odasında daha sade renkler kullanmalısınız. Salonunuz dar ise yemek odasında beyaz mobilyalar tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Yemek odası için ayırdığınız alanın duvarlarına renkli bir tablo asabilir odanızı çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Koyu Gri ve Fildişi Kombinasyonu

yemek-odasi-ve-koltuk-takimi-uyumu-6

Koyu gri sandalyeler ve ahşap yemek masasından oluşan yemek odasını, glose fildişi koltuklardan oluşan salon ile kombine edebilirsiniz. Ortamı renklendirmek için bitkilerden ilham alabilirsiniz.

Kırmızı ile Sıcak Bir Kombinasyon

yemek-odasi-ve-koltuk-takimi-uyumu-7

Kırmızı koltuklar ve perdeler, siyah mobilyalarla açık mutfak ve salon uygulaması. Ciddi anlamda alan darlığı problemi yaşıyorsanız yemek alanınızı mutfak ve salon arasına dizayn edebilir, eşya kalabalığından uzaklaşabilirsiniz.

Modern Yemek Odası ve Salon Dekorasyonu

yemek-odasi-ve-koltuk-takimi-uyumu-8

Kırmızı ve renkli koltuk, turuncu bir tablo, saksılarda bitkiler, deri berjer ve ahşap mobilyalar bütün sıcak renkler bu dekorasyonda. Yemek alanı için şekildeki gibi bir alanınız varsa yemek masanızda yuvarlak kesimler tercih ederek alanı en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Koltuklarınızla sandalyeleriniz uyumlu değilse uygun  bir kılıf geçirerek güzel bir kombinasyon elde edebilirsiniz. Dekorasyonda koyu renkler hakimse perde yerine jaluzi tercih etmeniz gerekebilir. Aydınlatmada abajurlar ve duvara gömülü lambalar kullanabilirsiniz.

Mürdüm Rengi Yemek Odası ve Bej Koltuklar

yemek-odasi-ve-koltuk-takimi-uyumu-9

Taş kaplama duvar dekorasyonuna bayılıyorum. Salon duvarlarında tamamıyla taş duvarlar tercih edilirken zeminde ahşap parke kullanılmış. Büyük bir salona sahip değilseniz yemek masası ve sandalyelerden oluşan bir yemek odasıyla sınırlı kalabilirsiniz. İlla bir vitrin kullanmak istiyorsanız bu senenin modası olan küçük tek cam kapaklı bir vitrin tercih edebilir bu dekorasyon örneğimizde olduğu gibi masanızın yanına köşeleyebilirsiniz. Sandalyelerde mürdüm renk tercih edildiği için oturma alanında bej koltuklar kullanılmış. Tv sehpası olarak siyah tercih edilerek hem sandalyeler hem de koltuklarla şık bir uyum yakalanmış. Yemek odası ve koltuk takımınızla tarz bir salon dekorasyonu istiyorsanız ve bilmiyorsanız bizlere yazın sizlere yardımcı olalım.

196 YORUMLAR

  • Merhaba, salonunuz nasıl peki dikdörtgen mi kare mi? Salonunuz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Dilerseniz salonunuzun fotoğrafını çekip yemekodasi@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz. Bu şekilde size daha çok yardımcı olabilirim.

   • Mrb aylin hanım koltuk takımımın rengi mürdüm büyük koltukların yastiklari çiçekli berjerlerimde mürdüm rengi yemek masası almayı düşünüyorum koltuklarının ayak kısımları kahve onlarında nasıl bir masa sandalye alabilirim yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

 1. Merhaba benim salon koltuklarim gri siyah perdelerim krem tül fonlarim da siyah ben beyaz yemek masasi almayi dusunuyorum.sizce salonumu nasil canlandirmaliyim perde secimim yemek masasi secimim nasil olmali bana yardimci olabilirmisiniz.

  • Beyaz yemek masası düşünüyorsanız, koltuklarınız için sarı sandalyeler, koyu pembe bir orta sehpa, sarı sandalyeler ve salon için aksesuarlarla renklendirebilirsiniz. Yine halı almadıysanız halınızda sarılı pembeli renklerde desenlere yer verebilirsiniz.

   • Ortamın genişliğine göre seçeceğiniz duvar kağıdının renk açıklığı değişiklik göstermelidir. Dar mekanlarda daha açık renkler kullanacağınız gibi geniş mekanlarda daha koyu renkler mekanınızı daha efektif ve kullanışlı gösterecektir.

 2. Merhabalar,koltuk takımımın 3lü ve tekli berjerini gri/krem, diğer 2li koltuğu ise minti almak istiyorum ama salonun genel havasında gri/krem üzerine minti/pembe havası yaratmak istiyorum.Nasıl uydurabilirim,teşekkürler

  • 3 lü koltuğunuza pembe tonunda içinde olduğu (gri, mint yeşili ve beyaz renklerinin kullanıldığı) yastıklar, berjerinize soft pembe bir şal, 2’li koltuğunuzda da beyaz ve pembenin kombine edildiği yastıklar düşünebilirsiniz. Aksesuarlarda kısmen mint yeşili kısmende pembe kullanarak içinize sinen bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

  • merhaba Aylin hanım .benim salonumda koltuklarım krem renkli . berjerlerim açık pembe . yemek masasi alacağım ama hangi renk alacağıma karar veremedim . sandalyelerin rengi ve masa hakkında bilgi verir misiniz. pembe istemiyorum . çünkü sıkıldım o renkten ama nasıl bir renk uyum dağlar karar veremedim.

   • Merhaba pembeyi salon dekorasyonunda maviyle çok rahat kombinleye bilirsiniz. Pembenin tonuna göre maviyi açık bebe mavisi gibi yada petrol mavisi gibi koyu tonlarla kullanabilirsiniz. Yemek masasında ben beyaz tercih ederdim.

 3. merhabalar masan gri sandalyelerim gri ve pembe renklerinde koltuk takımımda kahverengi olsa acaba uyumu nasıl olur salonum dikdörtgen teşekkürler

  • Kahve pembe kombinasyonu çok güzel. Fakat gri masa ve sandalye takımınız varsa, pembesi daha yoğun kahvesi daha az koltuk takımı tercih etmelisiniz. Halı yada aksesuarlarda da pembeyle uyumlu açık canlı renkler kullanmaya çalışın. Böylelikle gri tonun soğukluğunu kahvenin koyuluğunu kırabilirsiniz.

 4. Aylin hanim merabalar bnm yemek takimim koyu kahverengi ,salon icin koltuk takimi ise mavi ve krem rengi sizce uyum nasil olur cok kararsiz kaldim yardimcibolursaniz sevinirim. .

  • Koyu kahve yemek odası takımını mavi krem koltuklarla kombin yapabilirsiniz. Fakat aksesuar seçiminizi sıcak renklerden yana yapmaya çalışın. Örneğin aralara tatlı pembe tonları serğiştirerek sıcak ve hareketli bir salon elde edebilirsiniz. Yine aklınıza sorular olursa bize yazabilirsiniz.

 5. Aylin hanım merhabalar ben yeni alıyorum tüm eşyalarımı.. Günlerdir karar veremedim açık gri koltuk takımı aldım gerçi iki renkti kiremit ve açık gri ben tek renk tercih ettim halım mint yeşili country tarzı yemek odası aldım sandalyelerin rengi konusunda kararsızım halım yeşil aksesuarlarım yeşil çok açık renkte gri perdelerim sandalyeler ne renk olabilir lütfen yardım edin ve orta sehpa ne renk olabilir şimdiden teşekkürler

  • Bence gayet renkli bir salon olmuş. Bu yüzden sandalyede ahşabı beyaz oturma kısmında beyazlı pembeli çiçekli bir desenden kumaş tercih edebilirsiniz. Orta sehpada sıcak ahşap tonlarını tercih etmeye çalışın. Örneğin bu yazıda 5. fotoğraftaki orta sehpanın renk tonu gibi olabilir. Biraz da koltuk yastıkları yada farklı aksesuarlarla aralara tatlı pembe tonlarından serpiştirebilirsiniz çok hoş bir salon olur.

 6. Slm ben krem renkli koltuk aldım sadece e küçük kirlentlerde karışık renkler var yemek takımı da sedef renkli halıyı nasıl almalıyım ve nasıl fon kullanmalıyız

  • Eğer salonunuza biraz renk katmak istiyorsanız krem üzerine renkli desenlerin uygulandığı bir halı, fon olarak da halıda hakim olan canlı bir rengi tercih edebilirsiniz. Örneğin, pembe ve turuncuların kullanıldığı sıcak renkleri tercih edebilirsiniz.

 7. Merhaba gri renk koltuklarım yeni geldi eski perdelerim kahverengi yemek masası köyü kahverengi sandalyeleri ne renk yapmalıyım bilemedim perdeleride değiştirmelimiyim sizce

  • Koyu kahve yemek masasını beyaz ve uçuk pembe tonlarının kullanıldığı sandalyelerle kombin yapabilirsiniz. Fakat daha sıcak bir salon dekorasyonu istiyorsanız ben sarı kullanmanızı öneririm. Yada sarı ve uçuk pembeyi aynı anda da kullanabilirsiniz. Sandalyelerde sarı, kullanırken koltuk yastıklarında sarı ve pembeyi birlikte kullanabilirsiniz. Bence perdeniz henüz eskimemişse değiştirmeyin. Yine aynı tonlarda aksesuar kullanmayı ihmal etmeyin ki renkler yalnız kalmasın. Salonunuz hareketlensin.

 8. Mrb Aylin hanım. Yemek odam ceviz rengi olacak. Üçlü koltuklarım kahvenin koyu sayılabilecek bir tonu, tekli berjerlerim de hardal rengi olacak. Üçlü koltuklarımı hardal, kahve ve turuncu yastıklarla renklendirmeyi düşünüyorum. Sizce yemek odamın sandalyelerini bu üçünden hangi renkten seçmeliyim. Kombinasyon nasıl, çok boğucu bir salon olur mu? Teşekkürler

  • Halı olarak beyaz üzerine kırmızı siyah desenli yada kırmızı ve beyazın birlikte kullanıldığı bir halı, beyaz yemek masası, sandalye olarak da iskeleti kırmızı oturma kısımları beyaz sandalyeler, siyah şık bir avizeyle hoş bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

 9. Merhaba aciahverengi koltuk açık vizon minderler var televizyon ve gümüşlüğün rengi koyu ceviz halının rengi bej tüllerim ekru fonlar kahve kapı beyaz salon 24 metre kare kare bir salon ışıklandırma spot lamba yemek masası almak istiyorum renkte karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

 10. Merhaba salonum dikdörtgen tavan led ve spot olcak koltukları değiştiricem kahve ve sarı hardal tonu perde fon bal rengi simli yerler ceviz kapı acık sarı tonlarda duvarlar krem halı beyaz sizce nasıl olur yada neleri değiştirebilirim. Teşekkürler

 11. Merhaba saloni masel yemek odasını alacağım toz murdum rengi gul kurusu gibi beğendiğim koltuk takımı ise cester köyü bordo diğeri de antrasit rengi sizce yaptirmalimiyim koltuklara gul kurusu murdum kirlentlerle uyumu yakalamış olur muyum

  • Açıkçası mürdüm ve borda rengi aynı odada kullanmak pek doğru olmaz. İkisi de koyu ve karanlık tonlar. Dilerseniz iki renkten birini tercih edin. Ona göre diğer mobilya renklerine karar verelim.

 12. Merhaba.yemek takımım koyu kahverengi sandalyeleri vizon rengi.koltuk takımım vizon rengi,perdemin fonu da koyu kahve tülü krem rengi.halım kırık beyaz kendinden desenli.koltuklarımın üzerinde turkuaz ,yeşil ve pembe yastık var.orta sehpa beyaz.üzerinde turkuaz ve beyaz aksesuar var.sizce yemek takımındaki masa ile dolap kahverengiyken koltuk takımlarının olduğu yerdeki sehpa da mı kahverengi olmalı? Ayrıca yastıkları üç farklı renk kullanmam kargaşa mı yaratır?

  • Bence kargaşa yaratmaz. Aksine renk katar. Çünkü dekorasyonda daha çok soğuk renkleri kullanmışsınız. Sehpayı beyaz tercih ederseniz daha güzel olur.

 13. Ben yeni bir salon dizayn etmek istiyorum.koltuklarim gri ve murdum veya hardal sarisi yemek odasinida lake beyaz ve ceviz karisik begendim ancak beyaz ile ceviz olinca gri olmaz sırıtir dediler sizce nasil olur veya ne yapabilirim

 14. Merhaba.Benim koltuklarım Gül kurusu renginde vitrinim,konsolum ve yemek masam beyaz..yemek masasına yemek takımı örtüsü alıcam da beyaz mı krem mi yoksa pudra mı olmalı sizce ?

 15. merhaba,
  bende vişne rengi L koltuk yaptırıyorum salona ve masam beyaz lake ayaklar ceviz tv unıtesı kalın ahsap renk berjer tik içi hardal sandalyeler ne renk olmalı

  • Berjerin renginde sandalyeler kullanabilirsiniz. Böylelikle hem hardal yalın kalmaz hemde sıcak bir salon dekorasyonu elde edersiniz. Hardal yerine tabi sarı da kullanabilirsiniz.

 16. merhaba; benim 3lü koltuklarım gri ve mor chester,tekli 2 adet koltuğum ise siyah renkte.Yemek odasını beyaz almayı düşünüyorum. Sandalyelerin kumaşı, halının ve fon perdelerin renklerinde çok kararsızım ne önerirsiniz??

 17. Ben yeni salon oluşturmak istiyorum yemekten odası beyaz lale masa ayakları sarı aynam sarı koltukları və masa sandalye leri hangi renk olmalı cevap verirsen çok sevinirim

  • Koltukları gri, yastıkları sarı ve gri karışık yapabilir, sandalyelerde ise beyaz ve sarı renklerinin birlikte kullanıldığı yada sadece sarı tercih edebilirsiniz. Halı ve perdeleriniz hangi renk?

 18. Merhabalar, 1,5 ay sonra evleneceğim ve dolayısıyla yeni bir ev kuracağız fakat elimizde daha önce kullanılmamış birkaç parça eşyamız var onları da değerlendirmek istiyoruz.
  Salonumuz dikdörtgen, kısa duvarlarından (3 metre) birinde tek penceremiz var fakat güneş alıyor. 3 duvarımız buzul yeşili, tv ünitesinin duvarı (uzun duvarlardan biri yaklaşık 5 metre) ise bambu yeşili. Kapılarımız beyaz. Badanamızı yeni yaptırdık. Tv ünitemizde ise arkasındaki bambu yeşili rengini kapatmamak için üst kısımda derinliği az dolaplar, alt kısımda ise konsol yerine kullanabileceğimiz daha geniş kapaklı dolaplar kullandık. Demonte şeklinde modern lake beyaz bir model. Fakat yemek masamız ve sandalye ayaklarımız koyu kahverengi ahşap (sanırım ceviz rengi deniyor), sandalyelerin kaplaması ise beyaz deri. Yani tv ünitemiz beyaz, masamız kahverengi. Koltuk takımı iki adet 3lü yada 3-2-1 li şeklinde spor bir model düşünüyoruz. Koltuk rengi, halı rengi, perdeler fonlar, gerekirse orta sehpa ve aksesuarlar konusunda yardımcı olursanız minnettar kalırız.. İyi çalışmalar sevgiler 🙂

  • Öncelikle hayırlı olsun. Umarım içinize sinen bir düğününüz ve bir ömür mutlu evliliğiniz olur. Koltukları bej renk düşünebilirsiniz. Bej hem kir belli etmez hemde bambu ve buzul yeşille uyumlu duracaktır. Koltuk yastıkları ise bej üzerine sıcak yeşil ve sarı renklerin kullanıldığı desenleri düşünebilirsiniz. Krem yada bej bir halı, yeşil desenli perde fonu, orta sehpada ise beyaz, aksesuarlarda ise, beyaz, yeşil ve sıcak sarı tonlarını tercih edin.Yine aklınıza takılan sorular olursa bize buradan yazabilirsiniz. Kolay gelsin 🙂

 19. Aylin Hanım merhaba yemek odasi beyaz sandalyeler açık murdum köyü murdum koltuk takımı ise krem ve koyu murdum olcak fakat sandalye ile koltuk tonu birebir aynı değil problem olur mu

  • Bu şekilde espirili renk geçişleri mekanda farkındalık yaratmaktadır. Renk farlılığı olan koltuğa bir sarı şal atarak koltuğu hareketlendirebilirsiniz. 😉

 20. Merhaba,ben koyu mavi koltuk aldım perdem de mavi, halım krem ,yemek masam ve sandalyelerin çerçevesi de krem rengi sandalyelerin kumaşında kararsız kaldım sizce vizyon nasıl olur

 21. O zaman sehpa gibi küçük mobilyalarda ve aksesuarlarda renk olarak beyaz tercih etmeye çalışın. Mesela koltuk yastıklarını, beyaz üzerine aralara serpiştirilmiş mavi desenler, beyaz yada cam aksesuarlar kullanarak uyumlu ve güzel bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Mavi soğuk bir renk grubundan olduğu için dilerseniz dekorasyona turuncu, yeşil yada fuşya ile sıcaklık ekleyebilirsiniz. Aksesuarlarda beyazla birlikte, bu üç renkten beğendiğinizi kullanın derim. En azından salon duvarınıza renkli bir tablo asabilirsiniz.

 22. AYLİN HANIMM MERHABA DEKARASYON İÇİN ACİL YARDIM
  COK BEGENEREK ACI KAHVE KOLTUK TAKIMI ALMIŞTIM YEMEK ODASI TAKIMIMDA KAHVE TONLARINDA KIZILIMSI ŞU AN MODERN SANDALYE TAKIMI ALDIM KOLÇAKLI AMA RENK KONUSUNDA KARARSIZIM SANDALYELERİN KOYU RENK İSTEMİYORUM ORTAMA SICAKLIK FERAHLIK KATSIN..
  AYRICA KOLTUK MİNDERİ HALI VE PERDE SEÇMEDE ÖNERİLERİZİ BEKLİYORUM SALONUM KARE

  • Sandalyeleri beyaz, koltuk minderlerinde canlı turuncu, halıda ise krem tercih edin bence. Turuncuyu aksesuarlarda da kullanmaya çalışın ki hem yalnız kalmasın hem de salonunuzda istediğiniz sıcaklığı yakalayabilin. Salonunuzda orta sehpa gibi kullanmayı düşündüğünüz başka mobilyalar varsa beyaz tercih etmeye çalışın ki ortam ferah görünsün. Halıda ise zeminde krem üzerine, yeşil, açık kahve ve turuncu renklerin kullanıldığı geometrik desenler tercih edebilirsiniz.

 23. Merhabalar:) yemek odası takımımı ceviz renk (açıklı koyulu geçişleri olan) almak istiyorum fakat acaba iç karartıcı olur mu diye tereddütlerim var. koltuk takımımı da üçlüleri krem renk istiyorum bu durumda berjerlerim ne renk olabilir sizce

 24. Merhabalar kafam cok karısık lıtfen bana yardımcı olurmusunuz benim koltuklarım parlament mavi masam ahsap sandalyelerim bej bench toprak rengi tv ünitemde ahsap rengi bunların hepsini yeni aldım sizce nasıl bir uyum olur

  • Bence aralara sıcak sarılar atın. Koltuk yastıklarında kullanma şansınız yoksa aksesuarlarda kullanın. Yada berjeri bu renk seçebilirsiniz. Henüz halı almadıysanız sıcak renklerin bir arada kullanıldığı bir halı tercih edebilirsiniz. Yine aklınıza takılan sorular olursa bize buradan yapabilirsiniz.

 25. merhaba aylin hanım .ben salonumu sıfırdan yeniden oluşturmak istiyorum beyaz yemek odası takımı alırsam koltuklarım sandalyelerim perdem ve halım ne renk olmalı.siyah yemek odası alırsam yine koltuk sandalye perde ve halı için önereceğiniz renkler neler olabilir. önce koltuklarda gri düşündüm ama bir türlü kombinliyemedim.yardımcı olursanız memnun olurum .şimdiden teşekkürler .

 26. merhaba aylin hanım bir önceki mesajımda belirtmeyi unuttum evimin şeklide hafif dikdörtgen iki duvarda büyük camlar var oldukça fazla ışık ve güneş alan bir salon

 27. merhaba aylin hanım size dünde yazmıştım fikirlerinize acil ihtiyacım var salonumu yeniden oluşturmak istiyorum yemek odamıda siyah yada beyaza boyatıcam koltukları gri düşünüyorum. eğer siyah mobilya yaparsam açık gri koltuk berjerler ve sandalyeleride koyu gri düşündüm.eğer yemek odamı beyaz boyatırsamda koltuklar koyu gri (antrasit)sandalyelerde antrasit olarak düşündüm ama berjerlerimi ne renk kaplatırım karar veremedim.sizin fikirleriniz benim için çok değerli salonumda iki tane pencere var birisi kapı büyük cam şeklinde oldukça aydınlık hafif dikdörtgen olan bir oda.sizce nasıl kombinlemeliyim halımı perdemi hepsini yeni alıcam badanamıda yeni yaptırıcam bu kombinlerde duvar rengi ne olmalı gibi yüzlerce soru var kafamda yardımcı olup acil cevap yazarsanız çok seviirim.iyi çalışmalar diliyorum.

  • Merhaba Nuray Hanım, anladığım kadarıyla kafanız net değil. Buyüzden soru cevap gidersek hem içinize sinen hemde uyumlu bir dekorasyon elde edebiliriz. Bence koltuklar açık ile koyu arasında bir gri tonu, yemek odası beyaz olsun. Sizin içinde uygunsa bu dekorasyon üzerine konuşalım.

 28. Merhaba yeni eve taşıncam koltuklarımı su yeşili masa beyaz sandalye ler su yeşili mutfak dolaplarım beyaz ve siyah duvarlarım krem rengi baskı boya eski evimde kırık beyaz perdelerimi yrni evimdede kullanmak istiyorum olurmu sizce uyum saglarmı birde fonperdesi istiyorum sizce olurmu ve nasıl bir renk tercih etmeliyim odam oldkça küçük ve açık mutfak le biçimi şimdiden teşekkürler

  • Krem renk bir perde Mutfak dekorasyonunuzla uyumlu olur. Hem dolaplarınızla hemde yemek masanızla uyumlu bir renk. Mutfak için ayrılan alan küçükse fon perde önermem. Çünkü alanı daha dar gösterecektir. Fakat kullanmak istiyorsanız açık renk renkli bir fon düşünebilirsiniz.

 29. merhaba aylin hanım
  sizin de önerileriniz doğrultusunda yemek odamı beyaz koltuk ve sandalyelerimi orta gri yaptırdım sandalyelerimin tamamı kumaş.bu arada kırlentlerim de ne renk olmalı. sıra perde halı ve aksesuara geldi. özellikle perde ve halı konusunda hangi renkleri kullanmalıyım.acil cevap verebilirseniz sevinirim.teşekkürler…

  • Gri ve sarının birlikte kullanıldığı bir halı, kırlentlerde de gri ve sarı olmak üzere iki farklı kırlent tercih edin. Perde olarak krem yada beyaz tercih edebilirsiniz. Salonunuzu daha ferah gösterecektir. Sandalye kumaşında ise sarı beyaz desenli yada sadece sarı tercih sizin. Aksesuar seçiminizde sarı ve yeşil tonlarını kullanmaya çalışın.

 30. Merhaba Aylin hanım,
  Yeni evlenecek bir çift olarak ev kurmaya çalışıyoruz. dikdörtgen bir salonumuz var. antrasit L koltuk takımı, turkuaz fonlu beyaz tül perde, beyaz tv ünitesi ve beyaz yemek masamız var. Eşyalarımızın hepsi sportif tarzda. Masamıza alacağımız sandalye rengi konusunda kararsızız. Duvarlarımız da açık renk.Sandalyeleri açık gri tonlarında mı yoksa beyaz tonlarında mı seçmeliyiz sizce? Halıyı da açık renk düşünüyorum. Teşekkürler şimdiden.

  • Merhaba Tülay, Bence sandalyelerin 2 tanesinin ahşabı beyaz Oturma ve sırt kısımları turkuaz olsun diğer sandalyeler ise beyaz. Bu sandalyeleri iki uca koyarsın. Bide turkuazı yalnız bırakma aksesuarlarda da kullanmaya çalış. Dilersen salonunun fotoğraflarını bize yazın bölümünden gönderebilirsin. Kolay gelsin aklına takılan sorular olursa yine konuşuruz.

 31. Merhaba kolay gelsin mobilya siparişi verdim fakat renkler konusunda emin olamadim. 3’lü koltukların biri krem biri pudra. Yemek masası krem ahşap. Sandalyeler bordo- bej. (Yani heralde bej oluyor ) bu durumda berjerleri ne renk yaptirmaliyim? Ya da resimleri gönderip fikir vermenizi rica edebilir miyim?

  • Merhaba Züleyha, fotoğraflarını aldım çok güzeller güle güle kullan. Bence desen hiç karıştırma. Çünkü diğer koltuk yastıkları tek renk, koltuk kumaşları tek renk yani desen hiç bir mobilya kumaşında kullanılmış. Yemek odanı beğendim. Sandalyede kullanılan renk tonunu yalnız bırakmamışsın sehpaların birinde de ona yakın bir ton kullanmışsın sanırım tam fotoğraflardan renk tonunu anlayamadım. Aksesuarlarda daha açık ve ferah renkler kullanmaya çalış. Eğer salonununda yeterli aydınlatma varsa koltukların birinde tercih ettiğin koyu bej rengini halıda da kullanabilirsin. Aydınlatma yetersizse daha açık tonlar kullanmaya çalış. Perde olarak krem tercih et bence yine soruların olursa konuşalım.

 32. Merhaba.
  Koyu gri koltuk aldım buna uygun perde,hali ve berjer ne renk olabilir.perde olarak açık pudra veya altın sarısı düşündüm .acaba dogrumu.tesekkurler.

  • Merhaba Gül.Koyu gri ile birlikte altın sarısı değil de sıcak bir sarı tonu kullanmanı öneririm. Zümrüt yeşili seviyorsan berjer ve aksesuarlarda bu rengi tercih edebilirsin. Perde de sarı kullandığını varsayarsak halı da koyu gri ve sarının birlikte kullanıldığı bir halı düşünebilirsin. Yine aklına takılan bir şey olursa bize buradan yazabilirsin. Salonunu dekore edince fotoğraflarını bekliyorum. bize yazın kategorisindeki bölümü kullanarak bize gönderebilirsiniz.

 33. merhaba Aylin Hanım;spor ceviz rengi yemek odası takımım, antrasit ve bej rengi sandalyeler. vitrin ve konsol çekmeceleri antrasit , sütlü kahve renginde spor salon takımı aldım sizce halı,perde ve aksesuar renk seçimim nasıl olmalı?resimleri de atabilirim dilerseniz ama nereden göndereceğim* şimdiden teşekkürler ilginize.

 34. merhaba Aylin Hanım, salon takımım sütlü kahve ve ayakları ceviz, yemek odası takımı ceviz renkte mobilyalar konsol ve vitrinde antrasit çekmece detayları var, sandalyeler 4 adet antrasit,2 adet bej renginde ,sizce halı perde ve aksesuar renk seçimim ne olmalıdır?yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkürler

  • Salonunuzda genelde koyu ve nötr renkler kullanmışsınız. Bu yüzden ben biraz daha açık ve canlı tonlar kullanarak salonunuzun soğuk havasını kırmanızı öneririm. Mesala halı ve aksesuarlarda turkuaz rengi kullanabilirsiniz. Perde de fon kullanmayacaksiniz bence krem ideal. Fon kullanacaksınız fonu turkuaz düşünebilirsiniz. Yine aklınıza takılan sorular olursa bize buradan yazabilirsiniz.

 35. merhabalar keten kumaş chester koltuk takımıyla avangart ama öyle detaylı değil sadece zarif ve beyaz bir yemek odası uyumlu olur mu acaba. Koltukların ayak kısmı da beyaz. İki takımı da çok beğendim ama tereddütlerim var uyum konusunda. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürederim

 36. Merhabalar,
  Birşey sormak istiyorum. Benim koltuklarım antrasit ve açık gri krlentler hardal, perdelerim gri, içinde griden 1 ton koyu desenleri var yemek masam ahşap renk ama sandalyelerini ne renk yapsam bilmiyorum lütfen acil yardım edin ????

  • Bence hardal rengini yalnız bırakmayın. Sandalyelerde de hardal tonunu tercih edebilirsiniz. Ama halıda biraz daha açık tonlara bej yada krem tonlarını tercih etmenizi öneririm. Yoksa karanlık bir salon dekorasyonunuz olur. Aksesuar seçiminde sarı, beyaz ve kırmızıları kullanmaya çalışın.

 37. Merhaba Aylin hnm. Avangard Yemek odası yaptırıyorum. Tabla rengi acık ceviz gibi alt kısım ve sandalye vitrin tv ünitesi beyaz masa sandalye ve sehpaların ayakları oymalı .
  Mobilyanın Beyaz kısımlar normal beyamı antik beyazmı olsa daha güzel olur işte orda takıldım .
  Sandalye kumaslarım sırt tarafları ve tekli berjeri kırık beyaz zemine mavi pembe çicekli, sandalyenin oturma kısmını ve pufu sadece mavi düşündüm. Hem güzel hemde ferah bir görüntü olsun istiyorum. Acilen fikrinize ihtiyacın var . Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Aynur Hanım, Avangart stilde antik beyaz renk uygun olmaz. Antik beyaz renk daha çok country stille kullanılıyor. Ferah bir salon için beyaz kullanmanız güzel. Yalnız aralara biraz da sıcak renkler serpiştirin. Halıyı mavi çiçekli düşünüyorsanız yastıklarda da canlı pembe tonlarını kullanmaya çalışın. Hem maviyle uyumlu olur hem de ferahlığın yanı sıra sıcak bir dekorasyon elde edersiniz. Yine aklınıza takılan sorular olursa konuşuruz. Kolay gelsin 🙂

 38. Merhaba aylın hanim yeni salon oluşturuyorum yeni yemek odası aldım rengi vizon ve krem rengi yemek masası krem sandalyeler vizon konsol ve gümüşlük ayni 2 renkli. oturma grubu hali ve fon perde hangi renk almalıyım salon dikdörtgen rica etsem yardımcı olurmusunuz tesekkurler

  • Merhaba Gülay Hanım, renkli bir salon mu yoksa sade nötr bir salon dekorasyonu mu düşünüyorsanız? Eğer renkli bir salon dekorasyonu istiyorsanız, koltuk takımınızda krem ve mint yeşilini, halıda ise, sarı yeşil ve pembelerin birlikte kullanıldığı renkli bir halı, fonda ise sarı yada yeşil tercih sizin. Eğer nötr bir dekorasyon düşünüyorsanız oturma grubunuzda bej yada kahve, fonda krem, halıda ise gri tonlarını kullanabilirsiniz.

 39. Merhaba aylın hanim mutfak dolapların siyah beyaz duvar fayanslar kahve ve beyaz hali yemek masası ve fon hangi renk olmalı rica etsem yardımcı olurmusunuz tesekkurler

 40. Benim koltuk takımım kapucüne rengi ve yeşil ama koltukların ayak kısımları ahşap yemek masaini ve konsolu beyaz mı sevmeliyim yok sa ahşap tarzında mi

 41. merhaba koltuklarım antrasit koyu gri (rengi tam anlatabildim mi bilmiyorum ????) yemek masam krem perdelerde fon olarak koyu fuşya kullandım, aslında yemek masamıda gri ağırlıklı düşünmüştüm ama evdeki hesap çarşıya uymadı ???? şunu bunla kullanayım derken tam olarak bir renk karmaşasına düştüm aksesuar ve halı seçiminde tıkandım herşey birbirine zıt oldu gibi kafamdakinin dışında gelişiyor, duvarda siyah ve beyaz çerçevelerim var büyüklü küçüklü, tv sehpası ve orta sehpayı ( yemek masasıda bunlara dahil) ya siyah ya beyaz veyahut da yine gri veya yeşil istemiştim (yeşil niye bende bilmiyorum ????) kısacası lütfen bana acil bir öneride bulunursanız çoookk mutlu olurum ???? severek yaptığım ev değişikliği işkenceye döndü ???? sevgiler ????

 42. Halıda krem, aksesuarlarda ise beyaz ve fusya kullanmaya çalışın. Koltuk yastıklarını henüz secmediyseniz yastıklarda gri ve fusya kullanmaya çalışın. Yine aklınıza takılan sorular olursa konuşuruz.

 43. İyi günler.benim salonun L şeklinde.oturma grubum yeşil vizyon krem renklerinde perdesi beyaz.masamin olduğu kısım kahve vizyon renklerinde ama oraya beyaz perde olmuyo çok açık geldi.acaba masa kısmına farklı perde olur mu.olursa nasıl perde olur.simdiden çok teşekkürler..

  • Salonunuzda aydınlatma probleminiz yoksa renkli bir perde kullanabilirsiniz. Anladığım kadarıyla salonunuzda 3 renk hakim. Yeşil, beyaz ve vizon. Beyaz istemiyorsunuz, vizon da perde de kullanmanızı pek önermem. Bu yüzden yeşil tercih edebilirsiniz.

 44. Merhaba, benim salon takımım komple acı kahve. Koltuk takımın döşemesini değiştirmek ve salona ferah katmak istiyorum. Ne renk önerirsiniz.

 45. Merhaba Aylin hanım.yeşil ve sarı koltuk takımım var salonda.Yemek masasında sandalyelerin ikisini sarı diğerlerini yeşil yaptırdım.perde ve halı konusunda kararsız kaldım.Şunu sormak istiyorum masa ve sandalye ayakları ceviz.Ayaklar siyah olsa nasıl olur?farklı ayaklar olsa çok sırıtır mı?

  • Sandalyelerde farklı renkleri bir arada kullanmışsınız. Masa ve sandalye ayaklarında da farklı renkler tercih ederseniz göz yoracaktir. Bu yüzden aynı tonları kullanmanızı öneririm. Koltuklarınız desenli ise halı ve perde de daha sade seçimler yapın. Renk olarak krem, beyaz ve açık Bej tonlarını tercih edebilirsiniz. Ferah aydınlık bir salonunuz varsa kahverengi ve vizon tonlarını da kullanabilirsiniz.

 46. Hayır yanlış anladınız.Koltuk takımının kumaşıyla aynı renkleri seçtim.Baş kısımdakiler sarı diğerleri yeşil.Ayaklar aynı tonda.Koltuklar sade.Ayaklar farklı olursa eğer çok göz yorar mı dedim onu merak ettim:)ferah aydınlık bir salonum var kare şeklinde.çok teşekkür ederim.

 47. Merhaba.perdem örme turkuaza yakın.fonlar kahve.koltuk takımı açık toprak tonunda.ahsap ceviz tonlarinda bir yemek masası almayı düşünüyorum.6 sandalye rengi konusunda yardimci olurmusunuz?
  Simdiden Teşekkürler.

  • Sandalyelerde renk olarak iskelesinde ceviz minder kısmında turkuaz kullanabilirseniz güzel olur. Böylelikle turkuazı hem sadece perdede kullanmamış hem de salonunuza hareket katmış olursunuz. Yine aklınıza takılan sorular olursa konuşuruz 🙂

 48. merhaba aylin hanım benim salon takımımın biri koyu kahve biri açık kahve ikili koltuğum var iki berjerim var onlarda acık kahve ama desenli, yemek takımım ceviz rengi bej rengi halım kahve bej rengi düz bir renk sizce hangi renk perde seçmeliyim, berjerlerimi tek renk yapmak istiyorum hangi renk yapmalıyım çünkü sanki karmaşa gibi oldu böyle koltuk takımımı cok daha önce almıştım ayakkaları koyu kahve yemek takımımın ceviz rengi evim renklensin istiyorum hangi renkte objeler almalıyım, birde perde seçimim nasıl olmalı berjelerimi tek renk yaparsam hangi renk olmalı şimdiden teşekkür ediyorum.

  • Genelde koyu renkler kullanmaşsınız. Ben berjer ve perde de aynı renk tonu olacak şekilde kırmızı yada turuncu gibi sıcak renkler kullanmanızdan yanayım. Hem kahve ile hemde Bej rengi ile uyumlu bir şekilde kullanabileceğiniz renkler. Aksesuarlarda da turuncuların, kırmızıların içinde olduğu renkli seçimler yapın. Yine aklınıza takılan sorular olursa konuşuruz.

 49. Merhaba aylın hanım benım salon takımım biri petrol mavisi diğer koltuklarım krem renki masa olarak acık ahşap ve vizon renki kullandım fonlarımı da petrol mavisi yaptırdım sizce uygunmudur ?

 50. Merhaba Aylin Hanım ben de misafir odamı cok renksiz buluyorum koltuk takımım taş rengi(bej galiba) ayakları ve küçük ayrıntıları koyu ceviz rengi masa ve sandalyelerim de beyaz masayı ceviz rengine boyamaya karar verdim ama tamamen beyaz olan bu takımın sandalyelerini ne renge boyamalıyım emin olamıyorum bir de duvara askı olarak raf ve ayna yapıyorum yeni trend bunu da ceviz rengi boyuyorum

   • Sandalye ve masa ayakları aynı renk olması önemli. Odanız aydınlık ve ferah ise tek renk komple ceviz yapabilirsiniz. Ama karanlık ise bence ayakları beyaz bırakın.

  • Sandalyeleriniz tamamen ahşap galiba. Oturma yerinde minder kullanılmamış anladığım kadarıyla. Koltuklarınız Bej ise sandalyeleri bej renge boyayabilirsiniz. Daha uyumlu olur bence. Raf ve aynada ceviz dışında sıcak ve canlı renkler tercih etseniz misafir odaniz daha samimi ve şirin olur.

 51. Merhaba Aylın hanım. Yemek masası alırken orta sehpaya mi benzetmek gerekiyor. Yok diğer tv ünitesi ve büfeyle uyumlu olması yeterli mi?

  • Yemek odanızı salonda kullanacaksınız bence genelle uyumlu olmasını sağlayın. Açıkçası ben farklı renk kombinlerinin bir arada kullanılması taraftarıyım.

 52. Merhaba Aylın hm 3lü ve berjerim koyu gri 2li bordo koltuklarım (kumaşı bufalo)var. Yemek odam kahve sandalyeler bej deri sandalyeler ne renk olmalı?Ne renk halı tecih etmeliyim?

  • Bej yada krem tercih edin. Bu iki renkte hem salonunuzla bütünlük sağlar hemde ferah gösterecektir. Yine aklınıza takılan sorular olursa konuşuruz.

  • Koyu gri de olur bordo da olur ama salonunuzda koyu renkler hakim olur bu seferde. Açıkçası karanlık gösterebilir bu yüzden bej ve krem demiştim. Aydınlatma probleminiz yoksa koyu gri düşünebilirsiniz.

 53. Merhaba Aylin Hanım;3lü ve 2li koltuğum koyu gri ,berjerim turuncu renk. Duvarlar mum ışığı rengi. Yemek odası takımı ise Sonomo Meşe. Halı, fon perde ve aksesuar seçimini nasıl yapmalıyım? Teşekkürler.

 54. Merhaba Aylin hanım…kızım evlenecek evinin duvarları kum beyazı kapılar beyaz laminant parke gri bej tonlarının da bir renk.. bugün koltuk beğendi koltuğun biri ve berjer gri diğer koltuk lacivert yastıklarda gride lacivert lacivertte gri renkte… biz lacivert rengi beğenmedik oda gri olsun dedik fakat berjer de aynı renk mi kalsın yoksa başka renk mi daha uyumlu olur TV ünitesi bej ve hareli koyu kahve karışımı kombine edilmiş orta sehpada öyle bej ve kahve kahve yemek masası koyu kahveli ceviz rengi de denebilir sandalyeler bej sizden ricam yastıklar perde ve fon ve halı renkleri nasıl olmalı hardal rengini kızım sevmiyor pembe yada turkuaz renklere daha sıcak bakıyor bu renkler uyar mı… birde yemek masası sandalyeleri açık bej değilde gri bej yada başka renk olabilir mi …gelin evi olacağı için içlerine sinsin istiyorum bu yüzden yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz…

  • Pembe turkuaz ve turuncu renklerini hem kahve hemde koyu kahve ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Berjeri bu 3 renkten birini seçerek kullanın bence. Çünkü hem koltuk takımı hemde yemek odası takımında soğuk ve koyu renkler tercih edilmiş. Salonun dekotasyonunuzda birazda sıcak renkler kullanın derim. Bu yüzden turkuaz rengi çok kullanmak istiyorsa aksesuarlarda kullansın. Perde de fon olarak pembe yada turuncu gibi sıcak bir ton tercih etsin. Halıda bej yada ara deseninde turuncuları olan gri tercih edebilir. Yine koltuk yastıklarında seçtiği bu sıcak renkleri kullanmaya çalışsın is. Yine aklınıza takılan sorular olursa konuşuruz. Umarım içinize sinen bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

 55. İyi günler biz lacivert ve gri tonlarinda bir oturma gruba tercih ettik.yemek odasınin sandalyeleri ise krem tonunda.sizce yemek odasının sandalyerini değiştirmek gerekiyor mu?ayrıca mail olarak gorselleri size attık.

  • Krem hem lacivert hem de gri ile uyumlu bir renk. Göz yormayan sade bir seçim olmuş. Görseller gelmedi bir sorun oluştu galiba dilerseniz tekrar yollayabilirsiniz.

 56. Aylin hanım tekrar merhaba,
  Bir konuda daha görüşünüzü almak istemiştim. 3lü ve 2li koltuğum keten kumaş antrasit renk ,berjerim ise turuncu renk. Normalde berjer renginden 40*40 yapılmış tüm kırlentler ama bir türlü yakıştıramadım renkten mi yoksa tek başlarına çok zayıf mı kaldı bilemiyorum 🙂 Acaba 35*55 kırlent ile mevcut kırlenti beraber kullansam nasıl olur ya da farklı renkte düz veya desenli kare kırlent mi tercih etmeliyim yine? Şimdiden teşekkürler.

  • Bence mevcut kırlentlerle birlikte kullanın. Ayrıca renk zayıf geldi ise gözünüze mesala koltuğunuzu turuncu bir şal atarak bu rengi aksesuarlarda da kullanmaya çalışın.

 57. Aylin hanım merhabalar acil görüşünüze ihtiyacım var koltuk takımım antrasit renginde, berjerlerim kaz ayağı gibi bir desene sahip o da antrasit ve beyaz rengindedir. Yemek odası ceviz tercih ettim tüm mobilyalar modern tarzdadır. Sandalyelerin rengi konusunda yanlış bir seçim yapmak istemiyorum. Çok küçük çocuklarim olduğu için çok açık bej yada krem bana uygun görünmüyor. Alternatif mürdüm, mavi, yeşil tonları olabilir mi sizce?

  • Mürdümden ziyade mavi yada yeşil tonları salonunuzu daha ferah gösterecektir. Çünkü ağırlıklı olarak koyu tonlar tercih etmişsiniz. Yine aklınıza takılan sorular olursa konuşuruz.

 58. Merhabalar, koltuk takımımızı yeni değiştirdik siyah chester- gri keten kesme -gri tonlarda keten döner Berjerler şeklinde üç farklı renk/kumaş ve model içeren beyaz torna ayaklı bir takımımız oldu, beyaz yemek masamız uyumsuz kaldı değiştirmeyi düşünüyoruz masanın rengi ve sandalyeler konusunda kararsız kaldım, 2si düğmeli sandalye 4 ü siyah tel sandalye olabilir mi, masa hangi renk olmalı?

  • Farklı stil sandalyeleri bir arada kullanabilirsiniz önemli olan bütünlükte uyumu yakalamak. Renk konusunda salonunuzda gri ve siyah kullanmışsınız ben sıcak renkler kullanın derim. Yemek masanizda siyah tercih edip sandalyede sarı, kırmızı, yeşil gibi sıcak renkler tercih edebilirsiniz. Kullandığınız renk sandalyelerle sınırlı kalmasın aksesuarlarda da kullanın ki renk ortaya çıksın salonunuzda bir ahenk olsun.

    • Merhaba Züleyha Hanım, vizon rengin en çok hardal sarısı ve bakırla kullanımını beğeniyorum. Bu iki rengi ev dekorasyonunda beğeniyorsanız vizon renkle birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz.

   • merhaba aylin hanım gri bordo koltuk takımı hakkında ne düşünüyorsunuz. gri bordo koltuk takımı almayı düşünüyorum kollukları gri, geri kalanı bordo olacak duvar rengim bej teşekkürler.

    • Salonunuzda aydınlatma probleminiz yoksa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çünkü bordo koyu bir renk. Halıda da krem, bej gibi açık tonlar tercih edin.

 59. mrb aylin hanım benim krem rengi koltuk takımı yastıkların arasında haki renk deri görünümlü bordür ve ikili koltukta pastel yeşil haki kremrenkelrinde kırlentlerim mevcut.halım da krem rengi odam ferah duruyor yemek odası takımı almak istiyorumda nasıl bir renk tercih etmeliyim ve odamda hangi tonlar agırlıklı olmalı kullanacagım biblolar fon vs…hakkında görüşleriinze ihtiyacım var yardımcı olabilirmisinşz rica etsem…

 60. Mrb, resimler gerçekten güzel merak ettiğim kapı ve parke renk uyumu nasıl olmalı? Bu renk uyumlarını gösteren bir araç vb. var mıdır acaba?

  • Merhaba Hatice Hanım, kapı ve parke arasında ki renk uyumu yine duvar dekorasyonu gibi arka plana atıyoruz. Ama ciddi anlamda dekorasyonda dikkat edilmesi gereken bir unsur. Bu konu hakkında bir iki güne bir içerik yayınlayacağız. Dilerseniz soru cevap şeklinde giderek eviniz için doğru dekorasyon renklerini bulmaya çalışalım. Hatta https://www.yemekodasi.com/bize-yazin/ bölümünden evinizin fotoğraflarını gönderebilirsineniz daha kolay yardımcı oluruz ?.

 61. turkuaz mobilya kombinleri sadece benim mi hoşuma gidiyor acaba? cidden çok beğeniyorum ama hiç istediğim gibi bir şey de bulamadım. turkuaz mobilya kombinleri yapan oldu mu daha önce hanımlar

  • Merhaba Zübeyde Hanım, turkuaz ev dekorasyonunu çalışma programımıza aldım. Turkuaz canlı güzel bir renk. Pek çok renkle birlikte kombinleyebilirsiniz. Mesala gri, beyaz ve siyahla ile uyumu çok güzel.

   • Mrb aylin hanım turkuaz hardal uyumu sizce güzel duruyor mu ben çok beğeniyorum fakat kararsız kaldım açık gri salonumun duvarı teşekkürler

    • Merhaba, salon dekorasyonunda gri ve hardalı birlikte kullanabilirsiniz. Fakat 3. bir renk olarak turkuaz kullanmak istiyorsanız, abartısız mesela, bir koltuk şalı, yastık şeklinde kullanmanızı tavsiye ederim.

 62. Vizon rengini çok seviyorum ben, harika görünüyor. Vizon rengiyle uyumlu renkler hangileri, benzer renkler mi yoksa ters renkleri mi seçmeliyim sizce vizon rengi için. Koltuğum vizon rengi, duvarım da onunla neredeyse aynı renkte televizyon sehpasını değiştirmeyi düşünüyorum vizon rengiyle uyumlu renkler bulamadım bir türlü

 63. krem rengi koltuklar gerçekten çok güzel görünüyor, vizon rengi duvarla harika durur diye düşünüyorum sizce güzel durur mu ya da açık griye boyasam duvarı?

 64. Merhaba füme salon dekorasyonu güzel olur mu sizce genel itibariyle gri şuan salonum ferah ortamları seviyorum gri ferah gösteriyor fakat sıkıldım. füme salon dekorasyonu biraz daha canlı görünebilir diye düşünüyorum

  • Füme de gri gibi soğuk bir renk. Fümeyi tek başına kullanmayın. Sarı, adaçayı yeşili, kırmızı gibi sıcak renklerle birlikte kullanırsanız istediğiniz dekorasyonu yakalayabilirsiniz.

   • Mrb Aylin hanım sarı yeşil koltuk takımı hakkında ne düşünüyorsunuz, sarı yeşil koltuk takımı sizce güzel durur mu krem rengi salonda

    • İki sıcak ve uyumlu renk krem renkle de güzel durur. Rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Halı, perde yemek odasında hangi renk tonlarını tercih ettiniz.

   • merhaba aylin hanım pembe turkuaz koltuk takımı güzel görünür mü sizce peki, duvarlarım açık pembe renk bence çok güzel görünür de siz ne düşünüyorsunzu bir sorayım dedim uzmanı olarak teşekkürler

    • Merhaba, turkuaz ve pembeyi koltuk takımında birlikte kullanabilirsiniz. Orta sehpa gibi mobilyalarda kahverengi ahşap tasarımlar tercih etmenizi tavsiye ederim.

     • mrb aylin hanım kahverengi krem koltuk takımları hakkında ne düşünüyorsunuz açık pembe renkli odada güzel durur mu sizce uzmanına sorayım dedim teşekkür ederim

     • Merhaba Sevda Hanım, koltuk takımında krem koltuk takımı ve açık pemden oluşan salon dekorasyonu uyumlu bence. Kullandığınız renkler açık renkler ferah bir dekorasyon elde etmişsinizdir ?.

 65. mrb hanımlar çiçekli oturma odası takımları var mı örnek elinde olan, çiçekli bir koltuk satın almayı düşünüyorum ama endişeliyim güzel duracak mı diye

 66. selam koltuk perde kombinasyonu nasıl olmalı hanımlarr yardımcı olur musunuz neye dikkat etmem gerekir, çeyiz hazırlıyorum koltukla perde konusunda karar kılamadım bi

 67. Ben kolaya kaçıp takım olanlardan aldım 😀 Koltuk ve yemek odası takımı bir satılıyordu. Ben de isterdim tabi uyumu ben yakalayayım, tasarım eksperi olayım ama kim girer o riske dedim 😀

 68. İyi günler Aylin Hanım Haziran da düğünüm var. Salon kombinin de kararsız kaldım yardımcı olursanız çok memnun olurum. Antrasit koyu gri 3’lü koltuk takımı ve hardal kazayağı desenli tekli berjer aldım. Yemek masam mat siyah mermer desenli. Tv ünitem siyah mermer desenli ve ve açık gri ahşap gibi. Halı ve fon perdeler de ne renk tercih etmeliyim. spor bir salon düzenliyorum.

  • Merhaba Tuba Hanım, Rabbim bir ömür birliktelik nasip etsin inşallah ?. Halıda gri hardal birlikte kombin bulabilirseniz yada tek renk açık gri, perde krem fonda hardal tercih edebilirsiniz.

 69. Merhaba acil sizin fikirlerinize ihtiyacım var salonuma yeni esya alıyorum duvarlarım krem rengi koltuklarım chester model. koltugumun biri kiremit diger üçlü ve berjerleri koyu vizon.ayaklar acik ceviz orta sehpa acik ceviz.
  Konsol ve masa almak istiyorum mobilya sadece ceviz mi olmali yoksa krem ceviz yada bej ceviz mi olmali birde sandalye minderi ne renk olsun.baktigim takimin krem ve yine chester sandalyesi var hos durur mu.cok tesekkur ederim

  • Merhaba Betül Hanım, krem ceviz çok daha uyumlu olur. Çünkü kiremit ve vizon koyu karanlık renkler. Aralara beyaz serpistirmekte fayda var. Dekorasyonda sadelikten yanaysaniz yine aynı tarz chester kullanabilirsiniz. Renk olarak ise krem, beyaz gibi açık renkler kullanmanızı tavsiye ederim.

 70. merhaba aylin hanım
  bizim koltuk takımımız 2tane 3 lü 2li berjer 3lünün biri yeşil diğerleri sarı halımız krem üzerine yeşil kırıntılar var.perdemiz koltuğun yeşili yemek masamız nasıl olmalı çhester takım koltuklarımız ayakları ağaç rengi masa sandalye uyumu nasıl almalıyız teşekkürler

 71. Merhaba Aylin Hanım. Benim salonumda kot rengi L koltuğum var. Birde tekli berjerim fakat berjerim mor lila sarı renkli yani. Halımda aynı şekilde renkli eski halılardan birleştirilmiş pecbörk denilenlerden. Konsolum, masam ve tv ünitem açık bej renginde. Size sormak istediğim Tekli koltuğumu düz renk yaptırmak istiyorum dediğim gibi L koltuğumda açık gri mavi karışımı kot rengi gibi. Sizce ne renk yakışır salonuma tek renk berjer olarak. Yardım cı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

  • Halıda ve berjerde çok renkli seçimler yaptığınız için koltukta tek renk tercihi çok yerinde bir seçim. Ben bej renk koltuğun sizin salon dekorasyonuna çok yakışacağını düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz