Yemek Odasında Tuğla Duvarlar

2
274

Yemek odasına tuğla duvar dekorasyonu ile şık dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Yemek odası dekorasyonunda tuğla duvar dekorasyonu, bir duvar kağıdı yada normal bir duvar boyasına göre oldukça pahalı. Fakat pahalı olduğu kadar da tuğla duvar dekorasyonu diğer duvar dekorasyonlarına göre daha estetik ve şık. İsterseniz fotoğraflardaki yemek odası dekorasyon örneklerini inceleyerek tuğla duvar dekorasyonunu tartışalım.

Modern Yemek Odası ve Tuğla Duvarlar

yemek-odasinda-tugla-duvarlar

Sadece yemek alanına tuğla duvar kaplama yaptırabilir ve tablolar ile süsleyebilirsiniz. Konsol ve büfe seçiminde açıklı koyulu ahşap tonları seçerek güzel bir kombinasyon elde edebilirsiniz. Geniş bir aileyseniz yada kalabalık davetleri seviyorsanız 10 kişilik ahşap yemek masası tercih edebilir, beyaz ve akrilik olmak üzere iki farklı renk ve stilde sandalyeler kullanarak farklılık yaratabilirsiniz. Hatta çeşitliliği bakır, altın sarısı ve gümüş olmak üzere aynı tarz 3 farklı renk lamba seçerek aydınlatma ürünlerini de taşıyabilirsiniz. Bütün mobilya ve aksesuarlarıyla uyumlu bir yemek odası dekorasyonu.

Banklar, Tuğla Duvar Kaplama ve Yemek Odası

yemek-odasinda-tugla-duvarlar-1

Bu iç dekorasyon eski zamanlardan gelen bir sahne gibi, fakat tuğla duvarlar, niş ve şık mobilyalarıyla modern. Yemek odasında sandalyeler yerine ahşap banklar tercih ederek yemek odasına daha doğal bir hava verebilir, duvarlarda nişlere yer vererek kitap, yemek takımları, aksesuarlar gibi eşyalarınızı sergileyebilirsiniz. Bu tasarım, yemek odası dekorasyonunda farklılık arayanlar için güzel alternatifler sunuyor. Yemek odası dekorasyonunda daha farklı niş uygulamalarını görmek isterseniz yemek odası niş modelleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Leylak Yemek Odası ve Beyaz Tuğla Duvarlar

yemek-odasinda-tugla-duvarlar-2

Leylak renklerini beyaz ile eşleştirerek yemek odalarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin beyaz bir yemek masası, leylak renklerinde sandalyeler, parlak siyah lake kaplama konsol ve leylak renginde perde seçerek hoş bir kombinasyon elde edebilirsiniz. Yemek odasının bütün duvarlarında beyaz tuğla duvar kaplama yaptırabilirsiniz. Tuğla duvar kaplama rengini seçerken kullandığınız mobilyaların rengiyle uyumuna dikkat edin. Yoksa yaptırdığınız bütün emekler boşa gider ve itici bir ortam ortaya çıkabilir.

Tuğla Duvarlarda Koyu Gölgeler

yemek-odasinda-tugla-duvarlar-3

Biraz önce tuğla duvar kaplama rengini seçerken kullandığımız mobilyalarla renk uyumuna dikkat etmemiz gerektiğinden bahsetmiştik. Örneğin, bu tasarımda olduğu gibi tuğla duvarlara kullandığınız mobilya renginden bir ton daha koyu gölgeler yaptırabilirsiniz. Yemek masası aydınlatmasında bakır tonlarında bir lamba ve duvarda koyu bakır aplikler kullanarak güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Tuğla Duvar ve Işıklarla Romantik Yemek Odası

yemek-odasinda-tugla-duvarlar-4

Yeşiller ve kahverengiler ile çağdaş bir yemek odası iç tasarımı. Salon ve yemek alanınız iç içe ise yemek odası kısmında tuğla duvar kaplama tercih ederek oturma alanı kısmından bağımsız hale getirebilirsiniz. Duvarlarınızda ışıklara yer vererek farklı bir aydınlatma stili kullanabilirsiniz.

Yemek Odası ve Estetik Duvarlar

yemek-odasinda-tugla-duvarlar-5

Kenara itilmiş yemek alanınızı, kiremit rengi tuğla duvar kaplama ile hareketlendirebilir ve birbirinden farklı resimler asabilirsiniz. Aydınlatmada siyah bir lambalar tercih ederek biraz çekicilik ekleyebilirsiniz. Basit ve küçük yemek alanlarınızı tuğla duvar dekorasyonu ile çekici hale getirebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Ay ben tv odamda kullanıyorum, televizyonun arka duvarı tuğla ve çok seviyorum. Yemek odasına da çok yakışıyor ama hem orası hem orası tuğla olursa çok mu olur diye düşündüm ama siz ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz