Yılbaşı İçin Özel Peçete Halkası Yapımı

0
650

Yılbaşı gecesi misafirleriniz için hazırladığınız nefis yemekleri şık sunumla ikram etmeye ne dersiniz? Yılbaşı için özel olarak seçtiğimiz peçete halkası modellerinin nasıl yapıldığını sizlere göstererek daha şık masalar hazırlamanıza yardımcı olacağız.

Yılbaşı Süsleri ve Peçete Halkası

yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimiyibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-1

Düz metal peçete halkalarınız varsa onları süsleyerek yılbaşında değerlendirebilirsiniz. Parıltılı yılbaşı süsleri alarak sıcak tutkal ile peçete halkalarına yapıştırabilirsiniz. Katlama yaptığınız peçeteleri peçete halkaları ile daha şık hale getirebilirsiniz.

Parıltılı Peçete Halkası

yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-2

Kumaş peçetelere parıltılı peçete halkaları takarak masanızda daha şık bir görünüm verebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, metalik gümüş kumaş kurdele, yılbaşı süsü, sıcak tutkal tabancası ve makas.

yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-3yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-4

Öncelikle aldığınız kumaş kurdeleden halka yapmak için ortalama 9 cm kesin ve halka haline getirin. Kumaş kurdeleden yaptığınız halkanın uçlarını açılmaması için tutkal ile yapıştırın. Halkanızı aldığınız süse tutkal ile yapıştırın ve kurumaya bırakın. Peçetenizi şekildeki gibi basitçe katlayın kaşık ve çatalı peçetenin üstüne koyun ve halkadan geçirin. Şekildeki gibi tabağınızın üzerine koyarak şık bir sunum yapabilirsiniz.

Kırmızı Kurdele ve Çam Ağaçları

yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-5

Öncelikle peçetenizi şekildeki gibi katlamanız gerekiyor. Oldukça basit şekilleri inceleyerek yapabilirsiniz.

yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-6yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-7yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-8

Peçetenizi ilk şekildeki gibi koyun ve sol el parmaklarınızla iki ucunu katlayın.

yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-9yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-10yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-11yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-12

İki ucunu katladığınız peçeteden çatal iğneyi en sol şekildeki gibi geçirin. Yılbaşı kurdele kumaşını şekildeki gibi peçeteye bağlayın. Çam ağacından kopardığınız yaprakları şekildeki gibi peçetenin içerisine koyarak tabağınızda güzel bir sunum yapabilirsiniz.

Surat Peçete Halkaları

yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-13

Beyaz ince kartonları yuvarlak etrafı dalgalı olacak şekilde kesin. İki yuvarlak kartonu yapıştırıcı ile alttaki karton üsttekinden biraz aşağıda olacak şekilde yapıştırın. Kuruduktan sonra yuvarlak kartonlara şekildeki gibi suratlar çizin ve içerisine her bir konuğunuz için küçük yılbaşı notları yazın. Peçetenizi şekildeki gibi katlayın ve uç kısmının kartondan geçebileceği büyüklükte makas ile kesin. Peçetenizi delikten geçirdikten sonra masanızda kullanıma hazırdır.

Püsküllü Peçete Halkası

yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-14

Bu şekilde bir peçete halkası yapmak için tüp şeklinde bir kartona(boş tuvalet kağıdı kartonlarını kullanabilirsiniz) ihtiyacınız var. Bu karton tüpe aldığınız püsküllü yılbaşı süslerini tutkal ile yapıştırın ve şekildeki gibi peçeteden geçirin.

Şık Peçete Halkaları

yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-15

Bu şekilde şık peçete halkaları yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler, kağıt havlu yada tuvalet kağıdı rulosu, mor yada istediğiniz renk kalın simli kumaş kurdele, gri püsküllü süsler, tutkal ve makas.

yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-16yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-17yibasi-icin-ozel-pecete-halkasi-yapimi-18

Öncelikle 2. şekildeki gibi rulo kartona gri yılbaşı süsünü tutkal ile yapıştırın. Tutkal kururken kurdeleler yapın ve yaptığınız kurdeleleri süslü rulo kartona tutkal ile yapıştırın. Tutkal kuruduktan sonra peçete halkası olarak kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz