Yılbaşı Masası Nasıl Hazırlanır?

2
618

Yılbaşı gecesinde misafirlerinize şık bir sofra ve ortam hazırlayarak ikramlarınızı sunabilirsiniz. Şık bir sofra hazırlamak içinde sizler için hazırladığımız ip uçlarını inceleyerek uygulayabilirsiniz. Hep beraber ip uçlarına göz atalım isterseniz.

İp ucu 1: Yemek masanızda yılbaşı renklerinden olan kırmızı, beyaz yada yeşilin tonlarına yer verin.

yilbaşi-masasi-nasil-hazirlanir

Örneğin, cam yemek masanızı masa örtüsüyle tamamen kapatmak yerine kırmızı runner kullanabilirsiniz. Peçetelerde ise kırmızı ve beyaz renk kombinasyonu yapabilirsiniz. Sizde fotoğraftaki gibi beyaz peçeteleri kırmızı tüllerle süsleyebilirsiniz. Yılbaşı gecesine özel çiçekli ve boncuklu peçete halkalarıyla peçete dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

ip ucu 2: Mum kullanmayı masanızda ihmal etmeyin. O geceye özel kristal mumluklar ve kırmızı mumlar alarak masanızın dört köşesine yerleştirebilir ve mumların etrafına küçük süslemeler yapabilirsiniz. Kokulu mumlar tercih etmenizi öneririz. Eminim misafirlerinizin ve ailenizin daha çok hoşuna gidecektir. Yılbaşı gecesi uzun bir gece olduğu için mumların yeteri kadar büyük olmasına dikkat etmeyi unutmayın.

İp ucu 3: Yılbaşı gecesine özel kristal yada şık bardaklar kullanarak içeceklerinizi ikram edebilirsiniz.

yilbaşi-masasi-nasil-hazirlanir-1

İp ucu 4: Yemek odanızı ve masanızı çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Konsolunuzun üzerine yada sandalye arkalıklarına çiçeklerden oluşan süslemeler ekleyebilirsiniz. Hatta konsol aynasına küçük çiçek çelenk yapıştırabilirsiniz. Misafirleriniz için aldığınız hediyeleri ise sandalyelerin üstüne koyarak küçük sürprizler hazırlayabilir yada kırmızı keseler içine notlar yazarak sandalyelere asabilirsiniz.

İp ucu 5: Perdelerinizi kırmızı kurdeleler ile süsleyebilir yada parıltılı perde tokları kullanabilirsiniz. Yemek odanıza daha şık bir görünüm verecektir.

yilbasi-masasi-nasil-hazirlanir-2yilbasi-masasi-nasil-hazirlanir-3yilbaşi-masasi-nasil-hazirlanir-4

 

İp ucu 6: Yemek masanızın tam ortasına kırmızı dikdörtgen bir tabak, içerisine renkli küçük kare cam mumluklar etrafına kırmızı kızılcıklar ve üzerilerine yapay kar spreyi sıkarak değişik bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Yada masanızın tam ortasına parlak gri bir mum altlığı üzerine büyüklü küçüklü, 3 farklı boyda beyaz mumlar tercih edebilir ve etrafına çam yaprakları, küçük portakallar ve çam kozalakları ile doğal bir süsleme yapabilirsiniz. Yada mumları fenerlerin içerisine koyabilir ve etrafını çam kozalakları ve yapraklarıyla süsleyerek otantik bir masa oluşturabilirsiniz.

yilbaşi-masasi-nasil-hazirlanir-5yilbaşi-masasi-nasil-hazirlanir-6yilbaşi-masasi-nasil-hazirlanir-7

İp ucu 7: İçeceklerinizi değişik şekillerde sunarak misafirlerinizi şaşırtabilir, geceyi daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Örneğin, içeceklerinizin şişelerine, yılbaşı çıkartmaları yapıştırabilir, parlak renklerde boyayabilir, kurdele ve tüllerle süslemeler yapabilir yada noel baba kıyafetleri giydirebilirsiniz.

yilbaşi-masasi-nasil-hazirlanir-8

İp ucu 8 : Yılbaşı gecesine özel masa aydınlatmasında şık bir aydınlatma ürünü tercih edebilir yada kendi aydınlatmanızı süsleyebilirsiniz. Son olarak misafirlerinizle vakit geçireceğiniz alanları mumlarla ve aksesuarlarla süslemeyi unutmayın. Herkese keyifli pazarlar diliyorum.

 

2 YORUMLAR

  1. Bu sene yılbaşında dostlarımızı ağırladık. 4-5 adet meze, patates ve tavuk kızartması (çocuklar için) ana yemek olarak da dana kaburga yaptık. Gayette güzel oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz